Treść strony marzec_2011

Mistrzostwa Polski Juniorów - finały

.
Już od wtorku na toruńskim lodowisku Tor-Tor do zmagań finałowych przystąpią najlepsze zespoły juniorskie naszego kraju. Tegoroczny turniej finałowy przebiegać będzie jednak w nieco odmiennej formule. Dotychczasowy system pucharowy zastąpi typowa rozgrywka "ligowa", w trakcie której każda z pięciu drużyn rozegra swoje mecze na zasadzie każdy z każdym. Mistrzem Polski zostanie drużyna, która w sześciodniowych zmaganiach uzyska najwięcej punktów. W przypadku ich równej ilości, obowiązywać będą zasady Postanowień Wspólnych Regulaminu PZHL.

Na turniej do Torunia zjadą: MMKS Podhale Nowy Targ, UKH Unia Oświęcim, KKS Naprzód Janów oraz GKS Stoczniowiec Gdańsk. Gospodarzem turnieju, co oczywiste jest drużyna MKS Sokoły Toruń, którą w rozgrywkach turniejowych prowadzić będzie Leszek Minge. Do faworytów mistrzostw zaliczyć można bez wątpienia zespoły z Nowego Targu i Gdańska, którzy w swoich szeregach mają kilku zawodników z bogatym doświadczeniem ekstraligowym. Silną stroną naszej drużyny, będzie natomiast liczna grupa młodych hokeistów, którzy brali udział w meczach I ligi. Trudno dzisiaj oceniać możliwości toruńskich Sokołów, którzy w tym turnieju bronić będą srebrnego medalu wywalczonego w ubiegłym roku. Jak się wydaje, szansa na medal jest, ale do tego trzeba wyjątkowej dyscypliny taktycznej oraz wykrzesania z siebie maksimum sił i poświęcenia.

Dla sympatyków hokeja młodzieżowego, nasza redakcja przygotowała specjalny serwis mistrzostw, do którego wejście prowadzi przez baner umieszczony na stronie głównej naszego portalu. Prezentować będziemy w nim wszystkie wyniki spotkań, składy drużyn oraz fotogalerie. W planach jest również przeprowadzenie tekstowych relacji LIVE ze wszystkich meczów tego turnieju.

Sympatyków hokeja na lodzie w Toruniu serdecznie zapraszamy na mecze. Wstęp wolny.

wstecz

Kontakt

Bannery