Treść strony marzec_2011

Mistrzostwa Polski Juniorów - pierwsze oceny

.
Za nami dwa dni turnieju o Mistrzostwo Polski Juniorów, które od wtorku rozgrywane są na lodowisku Tor-Tor w Toruniu. Pierwsze cztery mecze rozegrane do tej pory, pozwalają już na wytypowanie zdecydowanych faworytów tego turnieju. I nie jest to bynajmniej żadną niespodzianką, która zaskoczyłaby znawców hokeja młodzieżowego. Zarówno MMKS Podhale Nowy Targ jak i Stoczniowiec Gdańsk, typowani byli do strefy medalowej na długo przed mistrzostwami. Wszak w ich składach odnaleźć można kliku wyjątkowo dobrych zawodników.

Kacper Bryniczka, Piotr Kmiecik czy Damian Kapica to solidni zawodnicy pierwszej drużyny Nowego Targu, która na co dzień występowała w ekstraklasie PLH. Do najlepszych zawodników młodego pokolenia zaliczyć można także: Arona Chmielewskiego, Szymona Marca czy też Macieja Rompkowskiego, którzy będąc zawodnikami seniorskiej drużyny Stoczniowca Gdańsk, również występowali na taflach seniorskiej ekstraklasy PLH. NIc więc dziwnego, że po dwóch dniach zmagań turniejowych oba te zespoły mają już na koncie po sześć punktów. Kolejne zdobycze punktowe leżą z całą pewnością w ich zasięgu i to w tych drużynach należy chyba upatrywać przyszłego Mistrza Polski.

Niewiele można powiedzieć jeszcze o grze pozostałych trzech zespołów, spośród których wyłoniony zostanie ostatni medalista mistrzostw. Wydaje się, że zarówno gospodarz turnieju MKS Sokoły, Unia Oświęcim oraz Naprzód Janów grają na podobnym poziomie, a o wynikach bezpośrednich meczów, decydować może przysłowiowa "dyspozycja dnia". Już dzisiaj (w czwartek) pierwsze bezpośrednie spotkania w tej grupie zespołów, które pozwolą nam na nieco szerszą analizę postawy tych drużyn.    

Wyniki dotychczasowych spotkań: WYNIKI

Aktualna tabela mistrzostw: TABELA 

wstecz

Kontakt

Bannery