Treść strony kwiecień_2011

Młodzicy MKS Sokoły Toruń z brązowym medalem

.
W niedzielę, 03.04.2011r. w Nowym Targu, młodzicy MKS Sokoły Toruń, po wygranym meczu z Polonią Bytom (7:5), wywalczyli trzecie miejsce i brązowy medal nieoficjalnych Mistrzostw Polski. To ogromny sukces tego młodego zespołu, który do tej pory pozostawał w cieniu medialnego rozgłosu otaczającego poczynania obu drużyn juniorskich. Cieszy nas fakt, że mamy w Toruniu kolejną grupę wiekową, która zalicza się do krajowej czołówki hokeja na lodzie. Przed zespołem prowadzonym przez Łukasza Kiedewicza jest jeszcze zapewne sporo sukcesów.

Nie wszyscy pamiętają równie radosne wydarzenia rozgrywające się przed 18 laty. Koło historii zatoczyło swoją pęłną pętlę. Łukasz Kiedewicz wraz ze swoimi kolegami z drużyny zdobył wówczas ostatni medal dla Torunia w tej kategorii wiekowej. Na kolejny medal młodzików musieliśmy czekać aż do momentu kiedy to Łukasz, już jako trener poprowadził swoich zawodników do kolejnego sukcesu. Jak sam powiedział dzięki temu zbiegowi okoliczności, medal ten jest dla niego szczególnie ważny.

Do rozgrywek turnieju finałowego nasza drużyna przystąpiła jako zgrany i ambitny kolektyw. Dowodem takiego stanu rzeczy była decyzja chłopców o ogoleniu włosów na tzw. "pałę", dzięki czemu w Nowym Targu nazywano ich "zespołem łysych". Ten akt wspólnej, kolektywnej decyzji niwątpliwie scementował zespół, który jeszcze na początku sezonu był raczej zlepkiem indywidualności.

Pomimo ambitnych planów i bojowego nastawienia, w pierwszym meczu turnieju nasi zawodnicy doznali sromotnej porażki. Przegrywając z zespołem MMKS Podhale Nowy Targ (późniejszy złoty medalista) w stosunku 1:8 (0:4; 0:2; 1:2), zespół mógł się mentalnie rozsypać. Na całe szczęście, pod czujnym okiem trenera Ł. Kiedewicza, chłopcy zebrali się do kupy i do drugiego spotkania grupowego przystąpili wyjątkowo zmobilizowani. Tym razem, bez większych problemów pokonali drużynę Sielec Sosnowiec 6:2 (2:0; 2:0; 2:2). Cały zespół toruński zasłużył w tym meczu na pochwałę, a sczególnie bramkarz drużyny Michał Tejza, który rozegrał w tym dniu tzw. "mecz życia". Wygrana ta, dała toruńskiej drużynie awans do strefy finałowej oraz umożliwiła grę o trzecie miejsce w turnieju.

Ostatnim akordem turnieju dla toruńskiego zespołu był mecz z Polonią Bytom. Również tym razem toruńskie Sokoły stanęły na wysokości postawionego przed nimi zadania i po zaciętym pojedynku pokonały przeciwnika 7:5 (3:2; 1:3; 3:0). Mecz rozstrzygnął się praktycznie w końcówce spotkania, kiedy to silniejsi psychicznie zawodnicy z Torunia zdołali trzykrotnie pokonać bramkarza Poloni Bytom. Niewątpliwym bohaterem tego pojedynku był Bartosz Fraszko, który w tym meczu zdobył 4 bramki i dołożył do tego dwie asysty. Wywalczone kolejne sześć punktów w klasyfikacji kanadyjskiej pozowliło mu na zobycie tytułu "Króla strzelców" całego turnieju.

W Nowym Targu drużyna MKS Sokoły Toruń wystąpiła w następującym składzie:  Michał Tejza, Mateusz Studziński – Remigiusz Gazda, Adrian Jaworski, Łukasz Błotnicki, Bartosz Fraszko, Radosław Hoppe, Jakub Świerczewski, Łukasz Korzestański, Jakub Jurkiewicz, Szymon Laskowski, Michał Gerne, Adrian Borowicz, Kacper Świerczewski, Jakub Krawczyk, Piotr Podlas, Jonatan Gierat, Jakub Gołaszewski, Adrian Winkler; Trener: Łukasz Kiedewicz 

 

Informacje oraz fotografia: www.podhale-nowytarg.pl

wstecz

Kontakt

Bannery