Treść strony OSTRZENIE ŁYŻEW

Informujemy, że klub zakupił nowoczesną (2 w Polsce) maszynę do ostrzenia łyżew ProSharp AS2001 AllPro.

as2001a

Zawodnikom klubu mającym opłacone na bieżąco składki członkowskie przysługuje darmowe ostrzenie łyżew, 2 razy w miesiącu.

Ostrzenie odbywa się na lodowisku w pokuju nr 26.

Zawodnicy zgłaszaja się do ostrzenia z podstęplowaną legitymacją członkowską potwierdzającą opłacenie składek.

Godziny otwarcia ostrzalni:

 

CENNIK:

 

L.p.

OSTRZENIE

Cena

1.

Ostrzenie standard

 

2.

Ostrzenie Kanał Z

 

 

Lp.

PROFILOWANIE

Cena

1.

Profilowanie + ostrzenie

 

2.

Profilowanie + ostrzenie kanał Z

 

Profilowanie

 
Profesjonalna maszyna do ostrzenia łyżew AS 2001 została wyposażona w specjalne szablony, które zapewniają szybki i łatwy proces profilowania.
 
Ostrzenie łyżew z czasem powoduje różnice w kształtach płóz, nawet w tej samej parze. Wynika to z faktu, że operatorzy maszyn mają różne techniki ostrzenia. Często zdarza się, że jedna płoza  ma mniejszy kontakt z lodem niż druga. Kiedy używamy szablonów do profilowania tworzymy symetrię między obiema płozami. 
Lyzwa_profilowanie2
Profil nawiązuje do kształtu płozy. Określa ich kontakt z lodem oraz środek ciężkości  łyżwiarza. Profil (kształt) jest dostosowany do stylu jazdy, pozycji gracza,  wysokości i masy ciała. Równie ważny jest rozmiar płozy.

Profilowanie to  metoda przekształcenia krzywizny płozy. Kształt płozy wpływa na wiele cech: równowagę, zdolność do szybkich zwrotów i skrętów, długi ślizg i szybszą jazdę.
Lyzwa_proflq
 
Profilowanie stosuje się najczęściej w łyżwach hokejowych. Dzięki temu łyżwa jest szybsza bądź bardziej stabilna. Maszyna AS 2001 posiada specjalnie  dopasowane szablony zarówno dla bramkarza, zawodnika z ataku czy obrony. Obecnie większość łyżew jest ukształtowana nieodpowiednio, wynikiem czego jest nadmierne zmęczenie łyżwiarza, ból oraz brak mocy i energii w czasie jazdy.  Profesjonalne profilowanie pomaga złagodzić te dolegliwości.
Profil płozy to wycinek okręgu (o podanej średnicy), który tworzy łuk płozy będą w stałym kontakcie z lodem. Często nowe płozy mają ukształtowane płozy na okręgu o promieniu  9-10 stóp (2,74-3,04 m). 
Jeśli zmniejszymy rozmiar okręgu - na przykład do 7 stóp(2,13m)  – tworzą się bardziej zaokrąglone płozy, co pozwala zawodnikowi na znacznie łatwiejsze zwroty (mniej stali dotyka lodu). To również powoduje zmianę równowagi gracza, ponieważ j
eździ na mniejszej powierzchni płozy.
Zwiększenie rozmiaru okręgu powoduje, że większa powierzchnia płozy jest w kontakcie z lodem i daje większą stabilność.  Duża powierzchnia jezdna płozy w połączeniu z odpowiednimi ostrzeniem zwiększa możliwości łyżwiarza. 
Dzięki niej będzie miał dłuższy i szybszy ślizg.

 
 
 
Lyzwa_profl_4
 
Punkt środkowy łyżwy - dzieli on płozę na pół i jest to tzw. środek ciężkości. Gdy przesuniemy go w przód, zawodnik będzie jeździć i odpychał się bardziej na palcach- przyjmie pozycję pochyloną, agresywną. Natomiast,  gdy zostawimy ten punkt w pozycji środkowej, neutralnej- gracz będzie mógł jeździć bardziej wyprostowany.

Właściwe profilowanie jest szczególnie ważne dla dzieci i młodzieży rozpoczynającej nauką gry w hokeja. Właściwy profil płozy umożliwia szybsze postępy i nie spowoduje nabycia złych nawyków u młodych łyżwiarzy. 

Przykład: jesteś początkującym łyżwiarzem, który chce największej stabilności, jak to tylko jest możliwe. Początkujący łyżwiarze, którzy nie posiadają odpowiedniego poczucia równowagi stoją w pozycji pionowej prawie na piętach. Jeśli użyjemy większego promienia okręgu do profilowania, a środek ciężkości przesuniemy do  przodu, tworzymy lepszą stabilność co pozwalają osiągnąć poprawną pozycję ugiętych kolan.
Bardziej doświadczeni łyżwiarze mogą chcieć mniejszego kontaktu płozy z lodem, aby lepiej kontrolować łyżwy. Równowaga nie jest już dla nich problemem. Zdolność do lepszego obracania i szybszych przyspieszeń sprawi, iż poprawią swoje wyniki.
Istnieje wiele korzyści, które możesz otrzymać z prawidłowego ostrzenia. Uczyni to znaczną różnicę w rozwijaniu twoich zdolności łyżwiarskich. 
Lyzwa_profl_2 Przód płozy (1) wykorzystywany jest do wykonywania szybkich ślizgów, potrzebnych przy nagłym przyspieszeniu.  Środkowa cześć płozy (2) daje poczucie równowagi. Tu znajduje się środek ciężkości. Umożliwia dłuższe poślizgi oraz ułatwia jazdę tyłem. Ostatnia część płozy (3) jest odpowiedzialna za bezpieczne hamowanie, zmianę kierunku jazdy oraz  wspomaga balansowanie ciałem.
Każdej sekcji możemy nadać odpowiedni profil przy pomocy profilu kombinowanego - kształtuje płozę według 3 różnych promieni okręgu.

Korzyści:.
 • Łyżwy profilowane według indywidualnych preferencji łyżwiarza pozwalają na szybsze rozwijanie jego umiejętności.  
 • Profilowanie zmniejsza dodatkowe obciążenie fizyczne. Zapewnia lepszą równowagę, co zwiększa zwrotność i szybkość.
 • Profilowanie daje możliwość ułożenia ciała pod niższym kątem w celu poprawy zwrotności.

Kanał - Z

 
Kanał Z jest to nowa metoda ostrzenia łyżew opatentowana przez firmę Prosharp w Szwecji. Szerokość i głębokość tego kanału jest regulowana, aby dać różne poziomy przyczepności.

Zastosowanie Kanału Z powoduje, że mamy dwie płozy w jednej. 
Takie ostrzenie ma za zadanie  zwiększyć  przyczepność, kontrolę i prędkość. Przy wyborze rowka zwykle trzeba szukać kompromisu między dobrą przyczepnością  a długim ślizgiem. Przy wykorzystaniu Kanału Z dostaniesz obie te rzeczy  na raz!  

kanalZ

Dodatkowe wewnętrzne krawędzie zapewnią lepszą kontrolę  i przyczepność oraz umożliwią szybkie zmiany kierunku jazdy. Łyżwiarz  będzie zwinniejszy oraz bardziej pewny siebie  przy szybkich zmianach kierunku jazdy.  Pozwoli to na wykonywanie skomplikowanych  manewrów z całkowitym zaufaniem, że krawędzie płozy będą dobrze zagłębione w lodzie.
Nie ma mowy o upadku, łyżwy mają lepszą przyczepność.
kanal
Kanał Z nie zdejmuje dużo stali podczas ostrzenia. Ponadto, można go zmienić z powrotem w regularny rowek podczas każdego właściwego ostrzenia.

Korzyści:
 • Lepsza przyczepność w szybkich zakrętach czy zwrotach
 • Lepsza wydajność  (mniej zużytej energii zawodnika)
 • Doskonała przyczepność i kontrola krawędzi.
 • Mniejsze tarcie dla lepszego poślizgu, efektywnej jazdy na łyżwach i większej prędkości.​
 Człowiekiem odpowiedzialnym za te innowacyjne rozwiązanie jest Magnus Eriksson, dyrektor generalny ProSharp:  „Ściśle współpracowałem z  Tomas’em Strom’em, który jest instruktorem jazdy na łyżwach dla Detroit Red Wings. Ja testowałem niektóre z jego pomysłów. Okazało się, że ten pomysł spotkał się z akceptacją oraz zadowoleniem wielu graczy. "- powiedział Magnus.

 
Jeśli masz starszy model AS 1001 lub AS 2001  możesz zamontować urządzenie do Kanału Z w swojej maszynie. Kupisz je u nas oddzielnie
.NewPPD

 

AS 2001 - Allpro

ProSharp AS 2001 - Allpro jest to uniwersalna  maszyna przystosowana do profesjonalnego ostrzenia łyżew- zarówno figurowych jak i hokejowych. Oferuje dodatkowo funkcje profilowania. Ma wbudowany moduł do Kanału Z.  Łatwe kształtowanie tarczy ostrzącej pozwala na dobór głębokości ostrzenia dla różnych rodzaji łyżew i indywidualnych wymagań.

AS 2001 to jedyna maszyna z funkcją profilowania płóz. Zawodowym graczom hokejowym umożliwia indywidualne profilowanie płóz w zależności od ich potrzeb.  Dzięki niej dopasujemy profil łyżwy do stylu i charakteru jazdy każdego z zawodników. Natomiast łyżwiarzom figurowym maszyna zapewnia, za pomocą specjalnych szablonów pełną ochronę ząbków i końcowej części płozy, a także  zachowanie profilu płozy, co uzyskuje się dzięki stałemu dociskowi tarczy w czasie cyklu ostrzenia.

AS 2001 na przestrzeni lat zdobyła reputację profesjonalnej i precyzyjnej maszyny do  ostrzenia. Używana jest przez  wiele drużyn hokejowych i graczy na całym świecie, m.in. reprezentacja Szwecji, Rosji i Szwajcarii.  

Najważniejsze funkcje:

 • Szybka i prosta regulacja głębokości rowka. Od płaskiego do  1/4 cala.
 • Szybkie ustawienie nacisku i prędkości tarczy.
 • Równe ostrzenie krawędzi.
 • Zachowanie odpowiedniego profilu płozy.
 • Szybkie i dokładne zablokowanie łyżwy w maszynie za pomocą dźwigni.
 • Łatwe w użyciu szablony profilowania gwarantują precyzyjne kształtowanie .
 • Nowość – możliwość  ostrzenia z Kanałem Z.


Korzyści dla łyżwiarza:

 • Ta sama jakość ostrzenia za każdym razem.
 • Zwiększenie prędkości i poślizgu.
 • Doskonała przyczepność w szybkich zakrętach.
 • Profil ostrza pozostaje nienaruszony.
 • Nowość – możliwość  ostrzenia z Kanałem Z.

 
Korzyści dla użytkownika:

 • Łatwa  obsługa i regulacja  glębokości rowka i prędkość posuwu tarczy.
 • Dołączony  zestaw standardowych profili.
 • Może ostrzyć zarówno łyżwy hokejowe jak i figurowe.
 • Zaprojektowana, aby zminimalizować koszty i czas pracy.
 • Urządzenie jest dostarczane w skrzyni, która zabezpiecza przed uszkodzeniami i ułatwia transport.

as2001a

 
as2001
AS2001T
 

Kontakt

Bannery