Treść strony SEZON 2019/ 2020

Wygrana z Zagłębiem

To spotkanie zapowiadało się bardzo emocjonująco ponieważ w drużynie gości występują trzej rosyjscy napastnicy, którzy w ubiegłym sezonie grali w Toruniu i byli bardzo lubiani przez miejscową publiczność. Jednak po jego  zakończeniu postanowili przenieść się właśnie do Zagłębia Sosnowiec. Na początku decyzja o przenosinach stała się obiektem licznych komentarzy w toruńskim środowisku hokejowym. Część kibiców oskarżała wręcz władze klubu o nieudolność i domagała się dymisji. Jednak z biegiem czasu oraz pojawianiem się z różnych źródeł kolejnych informacji na temat prowadzonych rozmów z Rosjanami o przedłużeniu kontraktu sprawa przedstawiała się zupełnie inaczej niż sądzono na początku.
Obserwując teraz grę wspomnianych zawodników, widać, że przenosiny chyba niezbyt dobrze im służą. Nie prezentują formy, którą porywali publiczność grając w Toruniu. Wróćmy jednak do meczu, który niezbyt dobrze rozpoczął się dla gospodarzy. Goście już w 6 minucie obejmują prowadzenie, a po 12 minutach na tablicy jest 0:2. W ostatnich sekundach pierwszej tercji kontaktową bramkę strzela Artyom Sadretdniov.
Na początku drugiej odsłony do remisu doprowadza Pavel Pozdnyakov, a w 35 minucie na prowadzenie wyprowadza toruńską drużynę kapitan – Bartosz Fraszko. Nasi hokeiści schodzą na przerwę prowadząc 3:2.
Trzecia tercja rozpoczyna się od mocnego uderzenia Zagłębia. Wyrównującą bramkę w 42 minucie strzela Daniil Orekhin, który w poprzednim sezonie grał w Toruniu. Trzy minuty później goście wychodzą na prowadzenie. Mecz dostarcza bardzo wielu emocji kibicom przebywającym na Tor-Torze. Jednak to toruńscy hokeiści zadają ostatecznie dwa decydujące ciosy. Autorem obydwu jest Michał Kalinowski. W 48 minucie doprowadza do wyrównania, a na minutę przed końcem, grając w przewadze toruński napastnik strzela decydującą o zwycięstwie bramkę, ustalając tym samym wynik spotkania na 5:4.
Kolejny mecz pauzuje, zawieszony Jarosław Dołęga.

Najlepszym zawodnikiem meczu (MVP) w drużynie KH Energa Toruń został strzelec dwóch bramek Michał Kalinowski.