Treść strony SEZON 2019/ 2020

Wasze opinie - obrońcy.

Kilka dni temu redaktorzy fanpage TKH Toruń, prowadzonego na Facebooku przez Stowarzyszenie Toruńskich Kibiców Hokeja poprosili sympatyków o ich własne spostrzeżenia na temat obrońców występujących w drużynie KH Energa Toruń w minionym sezonie. Poniżej prezentujemy wybrane opinie.

Zadano następujące pytania:
Jak Waszym zdaniem w zakończonym sezonie spisali się obrońcy KH Toruń?
Czy ktoś się wyróżniał, a może ktoś zawiódł?
Jakie atuty, a jakie wady miała formacja defensywna?

 

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2020-03-16

Linia defensywana w toruńskiej drużynie składała sie z następujących zawodników:

 • #20 Remigiusz Gazda
  #20 Remigiusz Gazda
 • #7 Alexander Grebenyuk
  #7 Alexander Grebenyuk
 • #11 Adrian Jaworski
  #11 Adrian Jaworski
 • #57 Dmitri Kozlov
  #57 Dmitri Kozlov
 • #23 Yegor Shkodenko
  #23 Yegor Shkodenko
 • #16 Bartosz Skółmowski
  #16 Bartosz Skółmowski
 • #22 Artyom Smirnov
  #22 Artyom Smirnov
 • #75 Yevgeni Yeryomenko
  #75 Yevgeni Yeryomenko
 • #4 Mateusz Zieliński
  #4 Mateusz Zieliński

Marcin Tym ⛔️ #16 Bartosz Skólmowski - solidnie na swoim poziomie, ⛔️#11 Adrian Jaworski - gorzej niż nas przyzwyczaił, przestał strzelać niebieskiej :(, ⛔️#4 Mateusz Zieliński - świetnie się rozwija, ma wiele atutów, choć czasem popełnia błędy ⛔️#57 Dmitri Kozlov (Rosja) - duży zawód, miał być lidrem obrony, a popełniał dużo błędów i bał się strzałów dystansu, na plus bardo dobre podania, ale ogólnie na minus ⛔️ #75 Eremenko Evgenii (Rosja) - bezbarwny, popełniał błędy, do widzeniea ⛔️#7 Aleksander Grebenyuk (Rosja) - totalna porażka, najlepszee mecze w PO, no to cześć :) ⛔️#22 Artem Smirnov (Rosja) - kiepski początek, ale później było dobrze, ofiarny choć przesadzał z ciągiem na bramkę, dałbym mu szansę ⛔️#23 Egor Shkodenko (Rosja), uniwersalny zawodnik, pracowity, powinien zostać, ⛔️#20 Remigiusz Gazda -??? cóż zaczął i skończył nieprzygotowany, mnóstwo błędów, ale jeśli dostanie szanse musi zapierdzielać i się pokazać. z nim mam kłopot.

Robert Trojanowski #4 Mateusz Zieliński, #57 Dmitri Kozlov , #22 Artem Smirnov,#23 Egor Shkodenko bardzo chciałbym by zostali swoje zrobili szczególnie Zieliński i Smirnov nie bali się grać ciałem i nie dali sobie w kaszę dmuchać ????????????. Ale dla mnie Ci Panowie wywiązali się ze swoich obowiązków.

Michał Kamiński Mateusz Zieliński filar obrony bardzo fajnie tak samo Yegor Szkodenko , Adrian Jaworski przyzwoicie, Skolmowski i Gazda powinno dostawać więcej szans, reszta do wywmiany. Gabreniuk to kompletna porażka, Jeremienko słaby, po Kozłowie też spodziewałem się więcej sporo błędów. Smirnow się trochę rozkrecił ale i tak dużo błędów popełniał.

Sławomir Pachniewski Bartek Skólmowski - w zeszłym sezonie duży postęp można powiedzieć objawienie, W tym roku nie miał uznania w oczach Trenera i nie dostawał zbyt wielu szans. Zasługuje jednak, by dostawać więcej minut gry

Adrian Jaworski - ma potencjał, który w końcu musi (!) pokazać. Więcej odwagi do strzelania z niebieskiej.

Mateusz Zieliński - podpisać od razu co najmniej 2-letni kontrakt.

Egor Shkodenko - dałbym szansę. Zawodnik uniwersalny, może grać i w ataku i w obronie. Był z pewnością wyróżniającym się zawodnikiem zespołu.

Artem Smirnov - rozkręcał się z meczu na mecz, końcówka sezonu to już prawdziwy filar obrony, był wszędzie na lodzie, pierwszy stawał w obronie kolegów, bez obaw rzucał się pod krążek, Chętnie widziałbym go w przyszłym sezonie.Solidnie przepracowany okres przygotowawczy także powinien pozwolić wejść na wyższy poziom.

Dmitri Kozlov - oceniam przez pryzmat pojawiających się przed sezonem informacji, że miał zawojować ligę. "Tylko" przyzwoity zawodnik, choć z uwagi na doświadczenie i grę w KHL zbyt często przytrafiały mu się proste błędy. Podsumowując raczej na minus.

Remigiusz Gazda - cóż wychowanek. Jeśli przepracuje solidnie okres przygotowawczy, pozostaje mieć nadzieję, że może być przydatny dla drużyny. Pamiętamy Gazdę z przed odejścia do GKS Tychy, ze potrafił grać w hokeja i był wówczas solidnym obrońcą toruńskiej drużyny

Reszcie obrońców dziękuję za miniony sezon i wkład w końcowy wynik zespołu.

wstecz

Kontakt

Bannery