Treść strony SEZON 2020/ 2021

Wygrana na inaugurację.

KH Energa wygrywa na Tor-Torze pierwszy mecz w nowym sezonie. Gospodarze pokonują GKS Katowice 3:2. Bramki dla toruńskiej drużyny zdobyli: Konsta Jaakola, Alex OlkinuoraVille Saloranta.
MVP spotkania został wybrany Ville Saloranta.

KH Energa Toruń - GKS Katowice
3:2
(1:0, 1:1, 1:1)

Bramki:
1:0 Jaakola Konsta (Saloranta Ville)- 07:12
2:0 Olkinuora Alex (Dołęga Jarosław, Rozhkov Yegor) - 27:27 (P)

2:1 Krężołek Patryk (Pasiut Grzegorz, Stoklasa Filip) - 30:51
3:1 Saloranta Ville (Chvanchikov Andrei) - 45:37 (P)
3:2 Starzyński Filip (Stoklasa Filip, Wajda Patryk) - 53:16    

Kary:
KH Energa Toruń - 6 min.
GKS Katowice - 12 min.

Skład KH Energa Toruń:

#28 Svensson Anton, #51 Studziński Mateusz

#57 Kozlov Dmitri, #23 Shkodenko Yegor    
# 12 Bondaruk Gleb, #10 Kalinowski Kamil, #19 Kalinowski Michał

#20 Podsiadło Łukasz, #22 Smirnov Artyom    
#44 Shabanov Mikhail, #9 Feofanov Yegor, #8 Sergushkin Denis

#24 Gusevas Kostas, #11 Jaworski Adrian    
#36 Saloranta Ville, #75 Chvanchikov Andrei, #79 Jaakola Konsta

#21 Olszewski Dominik, #71    Mazurkiewicz Filip,
#86 Olkinuora Alex, #43 Rozhkov Yegor, #29 Dołęga Jarosław

Trener: Jurij Czukh 

"Okiem Kibica" – komentarz po meczu.

Świetnie zainaugurowali sezon hokeiści KH Energa Toruń. W meczu otwierającym pokonali nie byle kogo, bo GKS Katowice - brązowego medalistę ubiegłego sezon).
Co ciekawe w składzie toruńskiej drużyny znalazło się aż 14 napastników i 6 obrońców. Podstawową zmianę jaką mogli zauważyć kibice była gra, niemal przez całe spotkanie na 4 formacje w ataku oraz 3 pary obrońców.
Mecz rozpoczął się od odważnych ataków drużyny toruńskiej, która mimo, że nie miała wiele czasu na zgranie, to grała płynnie nie popełniając większych błędów. Wysoki pressing i kolejne próby przyniosły skutek. Pierwsza tercja kończy się naszym jednobramkowym prowadzeniem po ładnym, niesygnalizowanym uderzeniu Fina Jaakoli.
Początek drugiej odsłony to przewaga katowiczan, którzy jednak łapią karę, a w przewadze Jarosław Dołęga, zza bramki niczym profesor pięknie wypatrzył Olkinuorę, a ten strzałem bez przyjęcia zaskoczył Miarkę i mieliśmy 2-0. Dalej cios za cios i to w końcu gościom udaje się zdobyć kontaktową bramkę. Solidnie broniącego Svenssona pokonuje Krężołek. Po drugiej tercji na tablicy wyników widniało 2-1.
Trzecia tercja to znów odważna gra obydwu drużyn i pojawiające się kary, które torunianie bardzo dobrze bronili. Gramy w przewadze i gdy tylko pojawiła się okazja, piękną bramkę w samo okienko, w 46 minucie zdobył trzeci z Finów - Saloranta (asysta Czwanczikowa). Katowiczanie na 6 minut przed końcem odpowiadają kontaktową bramką. W okienko trafia Starzyński.
Mądra gra toruńskiego zespołu pozwala dowieźć wynik do końca. Hokeiści KH Energa sprawiają tym samym wielką radość publiczności, licznie zgromadzonej na trybunach.
Można by rzec - fiński wieczór na Tor-Torze, ale był to mecz całej drużyny, która pokazała umiejętności i charakter. Błędy w obronie, czy przy wyprowadzaniu krążka nie miały złych skutków, a gra szerokim składem pozwoliła do końca meczu zachować siły i dowieźć zwycięstwo. Brawo drużyna!

Zobacz skrót meczu i galerię zdjęć.

Zobacz tabelę PHL oraz wyniki pozostałych spotkań.

 • autor: Krzysztof Strzelecki, Tomasz Michalczuk, data: 2020-09-11
 • Konsta Jaakola
  Konsta Jaakola
 • Alex Olkinuora
  Alex Olkinuora
 • Ville Saloranta
  Ville Saloranta

wstecz

Kontakt

Bannery