Treść strony SEZON 2020/ 2021

Efektowne zwycięstwo na Tor-Torze.

Drugi mecz - drugie zwycięstwo. Hokeiści KH Energa Toruń pewnie pokonali przed własną publicznością Tauron Podhale Nowy Targ 4:0. Był to kolejny dobry mecz w wykonaniu toruńskiej drużyny. Bramki do Stalowych Pierników zdobyli: Yegor FeofanovKonsta JaakolaMichał KalinowskiMikhail Shabanov.
MVP spotkania został wybrany Anton Svensson.

KH Energa Toruń - Tauron Podhale Nowy Targ
4:0 
(2:0, 1:0, 1:0)

Bramki:
1:0 Feofanov Yegor (Shabanov Mikhail, Gusevas Kostas) - 08:32    
2:0 Jaakola Konsta (Saloranta Ville) - 15:04    
3:0 Kalinowski Michał - 38:59 (O)    
4:0 Shabanov Mikhail (Kalinowski Michał, Smirnov Artyom) - 48:17

Kary:
KH Energa Toruń - 14 min.
Tauron Podhale Nowy Targ - 16 min.

Skład KH Energa Toruń:

#28 Svensson Anton, #51 Studziński Mateusz

#57 Kozlov Dmitri, #23 Shkodenko Yegor    
# 12 Bondaruk Gleb, #10 Kalinowski Kamil, #19 Kalinowski Michał

#20 Podsiadło Łukasz, #22 Smirnov Artyom    
#44 Shabanov Mikhail, #9 Feofanov Yegor, #8 Sergushkin Denis

#24 Gusevas Kostas, #11 Jaworski Adrian    
#36 Saloranta Ville, #75 Chvanchikov Andrei, #79 Jaakola Konsta

#21 Olszewski Dominik, #13 Bajwenko Oskar,
#86 Olkinuora Alex, #43 Rozhkov Yegor, #29 Dołęga Jarosław

Trener: Jurij Czukh

"Okiem Kibica" – komentarz po meczu.

Piątkowe spotkanie rozbudziło apetyty toruńskich kibiców hokeja.
Dzisiaj w boksach trenerskich, naprzeciw siebie, po raz kolejny stanęli Jurij Czukch oraz Andrei Gusov. Obaj znają się doskonale, ale tym razem to trener Stalowych Pierników przygotował drużynę tak, że to on mógł cieszyć się z wygranej.
Ten mecz nie miał wielkiej dramaturgii. KH Energa Toruń niemal przez całe spotkanie kontrolowała wydarzenia na lodowisku nie pozwalając rywalowi na wiele. Kolejne ataki torunian przyniosły powodzenie w postaci bramek Y. Feofanova oraz K. Jaakoli. Pierwszą tercję kończymy w z wynikiem 2-0.
W drugiej odsłonie, mimo serii kar dla naszej drużyny, pomiędzy 38 a 42 minutą, to my zdobywamy 3 bramkę grając w osłabieniu. Michał Kalinowski przejął krążek i pomknął na bramkę strzeżoną przez Odrobnego pokonując go precyzyjnym strzałem po lodzie.
W trzeciej tercji obraz gry nie uległ zmianie. Nowotarżanie bili głową w mur, a hokeiści KH Energa podwyższyli wynik meczu. Czwartym, który tego wieczoru pokonał bramkarza Podhala był M. Szabanow. Goście dalej próbowali ataków, ale nie na tyle skutecznie, aby pokonać skonsolidowane szyki obronne oraz pewnego i skupionego na zadaniu Antona Svenssona.
Toruński bramkarz obronił 20 strzałów i zaliczył pierwszy shutout w PHL. Został wybrany przez STKH graczem meczu. Torunianie w całym meczu oddali 36 strzałów na bramkę.
Co prawda dziś nie udało się zdobyć bramki w przewadze, ale warto dodać, że trener Czukh zmienił sposób ich rozgrywania wystawiając 1 obrońcę i 4 napastników (jak to się robi w mocnych ligach), co skutkuje większą liczbą wariantów w rozegraniu. Na plus jest także to, że przewagi rozgrywają wszystkie formacje ataku.
Po dwóch meczach trudno o jakieś wnioski, ale można chyba stwierdzić, iż mimo, że nie mamy wielkich gwiazd, to mamy drużynę ambitnych i solidnych zawodników.
Apetyt rośnie w miarę jedzenia i spragnieni sukcesów kibice już pewnie zastanawiają się, jak długo uda się utrzymać w czołówce tabeli? Czy z czasem młodzi zawodnicy dostaną szansę gry, a drużyna będzie jeszcze lepsza? Pożyjemy zobaczymy. Dziś cieszymy się chwilą!

Zobacz skrót meczu i galerię zdjęć.

Zobacz tabelę PHL oraz wyniki pozostałych spotkań.

 • autor: Krzysztof Strzelecki, Tomasz Michalczuk, data: 2020-09-13
 • Yegor Feofanov
  Yegor Feofanov
 • Konsta Jaakola
  Konsta Jaakola
 • Michał Kalinowski
  Michał Kalinowski
 • Mikhail Shabanov
  Mikhail Shabanov

wstecz

Kontakt

Bannery