Treść strony SEZON 2020/ 2021

Dogrywka. Karne. Dwa punkty dopisane.

To miał być mecz z serii "light". Przeciwnik z dołu tabeli, mający na koncie tylko pięć punktów przyjeżdża do Torunia. Gramy. Inkasujemy trzy punkty. Koniec.
Zdarzały się takie spotkania z Zagłębiem w przeszłości, ale bywały również ciężkie boje. Trudno zmobilizować się na maxa i wyjść w takich okolicznościach skoncentrowanym jak w meczu z liderem tabeli.
Pod dwóch, bardzo skromnych w gole tercjach (1:0 i 0:1) mamy wynik remisowy wydaje się, że w końcu KH Energa ruszy ostro do ataku.
Tak też rozpoczyna się trzecia odsłona. Najpierw, w czterdziestej czwartej minucie, po raz drugi na listę strzelców wpisuje się Artem Osipov, a minutę później kolejnego gola zdobywa Gleb Bondaruk. Mamy 3:1. Wydaje się, że spokojnie wygramy ten mecz.
Wtedy pojawia się lekkie rozprężenie w toruńskiej drużynie i po kilku minutach goście strzelają dwie bramki w przeciągu jednej minuty.
Drugi gol dla Zagłębia pada gdy na ławce kar jest Yegor Feofanov. Szesnaście sekund później Mateusz Studziński ponownie ma "gumę" w siatce. Zostaje pięć minut do zakończenia spotkania i jest remis - 3:3.
Koncentracja. To chyba słowo klucz. Mówił o tym ostatnio po meczu w Sanoku trener Yuri Chukh: (...Prowadziliśmy już 2:0 i dostaliśmy szybkie dwie bramki. To jest psychologia. Wychodzimy spokojniejsi i tracimy dwa gole. Ostatnio mamy ciężki okres, gramy na wyjeździe. Widać, że chłopacy są zmęczeni. Czekamy teraz na przerwę, żeby popracować nad kondycją. Kiedy nie jesteśmy w najlepszej formie fizycznej, to głowa też nie funkcjonuje, tak jak powinna, dlatego popełniamy takie błędy...) (Hokej.net).
W dogrywce żadna z drużyn nie potrafi zdobyć bramki. Przychodzi czas na rzuty karne i całe szczęście, że w tej czynności zdecydowanie lepiej prezentują się Stalowe Pierniki. Jako pierwszy z toruńskiej drużyny na przeciw bramkarza gości staje doświadczony Jarosław Dołęga. I nie zawodzi. Kolejne celne trafienie dokłada Artem Osipov, a kropkę nad "i" stawia Gleb Bondaruk.
Można odetchnąć. KH Energa wygrywa ostatecznie to spotkanie 4:3 i dopisuje dwa punkty w ligowej tabeli.

MVP tego spotkania został wybrany Artem Osipov - zdobywca trzech bramek. Otrzyma okolicznościową statuetkę ufundowaną przez Stowarzyszenie Toruńskich Kibiców Hokeja oraz voucher podarowany przez Partnera akcji.

KH Energa Toruń - 4:3k
(1:0, 0:1, 2:2, 0:0, 3:1k)

1:0 Osipov Artem (Feofanov Yegor, Podsiadło Łukasz) - 06:02 (PP)
1:1 Syroezhkin Mikhail (Bashirov Ruslan, Naróg Michał) - 21:04 (O)
2:1 Osipov Artem (Sergushkin Denis, Smirnov Artyom) - 43:06
3:1 Bondaruk Gleb (Shabanov Mikhail) - 44:38

3:2 Rybchik Ivan (Kozłowski Tomasz , Bernacki Michał) - 54:03 (P)
3:3 Dubinin Andrei (Rodionov Aleksandr, Lescovs Imants) - 54:19