Treść strony SEZON 2020/ 2021

Toruń Miastem Sportu?

Toruńscy Kibice Hokeja jako pierwsi reagują na uchwałę budżetową Rady Miasta Torunia obniżającą dofinansowanie zadań z zakresu sportu. Hokejowa Spółka Akcyjna - KS Toruń, w której największym akcjonariuszem jest Miasto Toruń ma stracić ponad 300 tysięcy złotych! Takie obcięcie funduszy może zdestabilizować działalność klubu, który i tak ledwo wiąże koniec z końcem. 
Krzysztof Strzelecki - Przewodniczący Stowarzyszenia Toruńskich Kibiców Hokeja jest autorem petycji skierowanej do Przewodniczącego Rady Miasta Torunia, z treścią której możecie zapoznać się poniżej oraz złożyć swój podpis jeśli zgadzacie się z tezami tam zawartymi.

Szanowny Pan
Marcin Czyżniewski

Przewodniczący Rady Miasta Torunia
Ul. Wały Generała Sikorskiego 8
87-100 Toruń  

Do wiadomości: Szanowna Pani Danuta Zając
Przewodnicząca Komisji Budżetu Rady Miasta Torunia  

Szanowny Pan Michał Jakubaszek
Przewodniczący Komisja Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miasta Toruń  

Petycja

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach

Szanowni Państwo, z wielkim smutkiem przyjęliśmy decyzję Rady Miasta Torunia z dnia 17 grudnia 2020 r. dotyczącą rozpatrzenia projektu uchwały w sprawie budżetu miasta na rok 2021. W oczach autorów oraz podpisujących się pod niniejszą petycją zmniejszenie dofinansowanie zadań z zakresu sportu na najwyższym poziomie rozgrywek do kwoty 5 050 000 zł, a zatem o 27,1 procent w stosunku do roku 2020 jest ciosem w toruński sport, który dotkliwie odczują kluby sportowe oraz kibice. Ze szczególną troską patrzymy na losy Klubu Hokejowego Toruń, który w tym sezonie pokazuje się ze znakomitej strony zajmując w połowie rozgrywek trzecie miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi. Sukcesem był także awans do półfinału Pucharu Polski. Mimo trudności związanych z epidemią COVID-19 postawa drużyny zasługuje na uznanie i szacunek. Równocześnie Klub zmaga się z utratą kilkuset tysięcy złotych przychodów z tytułu braku sprzedaży biletów w dni meczowe. Prawdopodobna utrata znacznej części dochodów pochodzących z dotacji miejskiej dodatkowo przyczyni się do kryzysu toruńskiego seniorskiego hokeja. Warto w tym miejscu dodać, że toruński hokej na lodzie to dyscyplina, która w Toruniu ma wielkie grono kibiców i ogromne tradycje. Wkrótce obchodzić będziemy stulecie istnienia hokeja w Toruniu. Rocznicę tę należy godnie uczcić zarówno w wymiarze sportowym, jak i organizacyjnym już dziś budując stabilność finansową Klubu. Planowane ograniczenia dotacji miejskich może na lata odcisnąć piętno na funkcjonowaniu seniorskiego hokeja w Toruniu. Silna drużyna seniorska, oparta o sportowych idoli przekłada się także na szkolenie dzieci i młodzieży. Więcej z nich zechce uprawiać hokej na lodzie, co w przyszłości przyniesie istotne wartości dla „miasta sportu”, jakim nazywa się Toruń.

Szanowna Rado Miasta Torunia w związku z powyższym w interesie publicznym zwracamy się z prośbą o zwiększenie finansowania zadań z zakresu sportu na najwyższym poziomie rozgrywek do poziomu z roku 2020 tj. 6 922 600 zł. Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji wynikającej z epidemii koronawirusa. Niemniej jednak biorąc pod uwagę fakt, że dotacje innych samorządów w Polsce na funkcjonowanie seniorskiego hokeja są znacznie wyższe niż w naszym mieście oraz fakt, że sport jest najtańszą dla Miasta Toruń formą promocji my niżej podpisani uprzejmie prosimy Radę Miasta Toruń o aktualizację budżetu miasta na rok 2021 poprzez zwiększenie finansowania drużyn występujących w najwyższych klasach rozgrywkowych w Polsce do kwoty, a w szczególności Klub Hokejowego Toruń (Klub Sportowy Toruń Hokejowa Spółka Akcyjna).  

Krzysztof Strzelecki, Stowarzyszenie Toruńskich Kibiców Hokeja 1924

Tutaj możesz podpisać: Petycja o zwiększenie finansowania

wstecz

Kontakt

Bannery