Treść strony SEZON 2020/ 2021

Przegrali w dogrywce.

KH Energa przywiezie z Sosnowca tylko jeden punkt. Stalowe Pierniki prowadziły raz w tym meczu i tylko przez pół minuty. W drugiej odsłonie, gdy Artyom Smirnov strzelił bramkę na 2:1. Później, to Zagłębie zadało dwa ciosy i znów trzeba było "gonić".
Do wyrównania, na początku trzeciej tercji doprowadził Mikhail Shabanov, który był też autorem wyrównującej bramki w pierwszej odsłonie tego spotkania.
Dobrze w tym spotkaniu zaprezentował się nowy toruński obrońca - Yegor Orlov, który w samej końcówce mógł przechylić szalę zwycięstwa. Jednak bardzo dobrze spisał się przy tej sytuacji bramkarz gospodarzy.
Anton Svensson niestety nie zaliczy tego meczu do udanych.

KH Energa z 60 punktami (31 meczów) nadal zajmuje trzecie miejsce w tabeli PHL. Ma jedno zaległe spotkanie do rozegrania z Nowym Targiem (odbędzie się 02.02.2021, we wtorek na Tor-Torze). Na czwartym, z dwu punktową stratą i 33 meczami jest Re-Plast Unia Oświęcim. Kolejne miejsce zajmuje GKS Katowice - 57 punktów, 31 meczów.

Zagłębie Sosnowiec - KH Energa Toruń
4:3d
(1:1, 2:1, 0:1, 1:0d)

1:0 Bashirov Ruslan (Nikiforov Evgeni, Rodionov Aleksandr) - 04:45    (P)
1:1 Shabanov Mikhail (Chvanchikov Andrei, Smirnov Artyom) - 06:17 (P)
1:2 Smirnov Artyom (Elomaa Elias, Kalinowski Kamil) - 33:45

2:2 Lescovs Imants (Bashirov Ruslan, Vasilev Aleksandr) - 34:16
3:2 Bashirov Ruslan (Vasilev Aleksandr, Lescovs Imants) - 38:36 (P)
3:3 Shabanov Mikhail (Chvanchikov Andrei) - 42:13
4:3 Nikiforov Evgeni (Kozłowski Tomasz, Lescovs Imants) - 60:53

Zagłębie Sosnowiec - 22 min. (w tym 10 minut dla Alexandra Vasileva za niesportowe zachowanie)