Treść strony SEZON 2020/ 2021

Zabrakło jakości.

Mecz numer dwa zakończył się zwycięstwem Comarch Cracovii. Goście dwukrotnie pokonali toruńskiego bramkarza w trzeciej tercji meczu. W dwóch pierwszych odsłonach żadna z drużyn nie zdołała umieścić krążka w siatce. Wynik 0:0 utrzymywał się aż do pięćdziesiątej trzeciej minuty.
Wtedy to, w odstępie trzech minut goście zadali Stalowym Piernikom dwa decydujące o losach meczu ciosy.
KH Energa nie zdołał odrobić tych strat i doprowadzić do dogrywki.
Dzisiaj na Tor-Torze to Cracovia przeprowadzała lepsze jakościowo ataki, które przełożyły się w końcu na bramki i zwycięstwo. Podopieczni Yuri Chukha nie potrafili, pomimo wielu stwarzanych sytuacji precyzyjnie zakończyć akcji. Ciekawe czy trener, w kolejnych spotkaniach wprowadzi drobne korekty w składzie i skorzysta z zawodników rezerwowych. W pierwszych dwóch meczach nie wystąpili: Jarosław Dołęga, Konsta Jaakola, Łukasz Podsiadło i Bartosz Skólmowski.
Pomimo dużego tępa przez całe sześćdziesiąt minut obie drużyny zachowały siły do samego końca. Było to również bardzo "czyste" starcie. Sędziowie nałożyli tylko dwie, dwuminutowe kary.
Teraz chwila wytchnienia, regeneracja i kolejne dwa spotkania - tym razem w Krakowie w najbliższą sobotę i niedzielę. Będzie okazja do rewanżu za dzisiejszą porażkę. Toruńska drużyna w sezonie zasadniczym wygrywała z Comarch Cracovią na ich lodowisku więc nic nie stoi na przeszkodzie żeby to powtórzyć.

Podczas rozgrzewki, urazu twarzy po uderzeniu krążkiem doznał Artyom Smirnov. Rana została opatrzona (zszyta) i defensor mógł zagrać w meczu. Miejmy nadzieję, że uraz nie będzie na tyle poważny i nie wykluczy zawodnika z kolejnych spotkań.

Kapitan Stalowych Pierników - Kamil Kalinowski został wybrany przez Stowarzyszenie Toruńskich Kibiców Hokeja najbardziej wartościowym graczem w toruńskim zespole podczas tego meczu.

Dzisiaj to bramkarze obydwu zespołów - Anton Svensson (KH Energa) oraz Denis Perevozchikov (Comarch Cracovia) zostali wyróżnieni statuetką MVP, której fundatorem jest Województwo Śląskie.