Treść strony SEZON 2020/ 2021

Stan rywalizacji 2:3.

Hokeiści KH Energa pokonali na własnym lodowisku Comarch Cracovię w piątym meczu ćwierćfinałowej rundy Play-off 5:2. Tym samym przedłużyli swoje szanse na awans do półfinału. Kolejny mecz w piątek (05.03) w Krakowie.
Będzie to już szóste starcie tych zespołów i jeśli Stalowe Pierniki wygrają, to ostatni mecz będzie rozgrywany w Toruniu.

Środowy mecz bardzo dobrze rozpoczęli podopieczni Yuri Chukha. Szybko wyszli na prowadzenie po golu w trzydziestej drugiej sekundzie Yegora Feofanova. Nie była to pierwsza taka "szybka bramka" w tych zmaganiach. Równie szybko pokonał bramkarza Cracovii w ostatnią sobotę w Krakowie Pavel Novozhilov (trzydziesta siódma sekunda). Ale tamto spotkanie wygrali gospodarze.
Tutaj pierwszą tercję wygrywają Stalowe Pierniki. W drugiej odsłonie ponownie na listę strzelców wpisuje się Yegor Feofanov, Jednak Cracovia również strzela dwa gole i po czterdziestu minutach na tablicy mamy remis 2:2.

Rozstrzygająca jest trzecia tercja tego meczu, w której hokeiści KH Energa trzykrotnie pokonują bramkarza gości. Kolejno: Elias Elomaa, Dmitri Kozlov i Denis Sergushkin strzela piątego gola do pustej bramki.

Mecz obfitował w wiele nieczystych zagrań, chociażby ostatnia kara w meczu dla Oksanena, który mocno uderzył kijem Adriana Jaworskiego w ścięgno Achillesa powodując upadek. Nie brakowało też bujek pomiędzy zawodnikami. Sędziowie nałożyli łącznie trzydzieści dwie minuty kar na obydwa zespoły.

W meczu nie wystąpił kontuzjowany Kamil Kalinowski. W roli kapitana toruńskiego zespołu zastąpił go najbardziej doświadczony hokeista - Jarosław Dołęga.

Pavel Novozhilov został wybrany przez Stowarzyszenie Toruńskich Kibiców Hokeja najbardziej wartościowym graczem w toruńskim zespole podczas tego meczu.

Na uwagę zasługuje postawa Andreia Chvanchikova. Ten bardzo waleczny, filigranowy napastnik niejednokrotnie (nie tylko w tym meczu) stawał w szranki z o wiele "cięższymi" od siebie przeciwnkiami.

Yegor Feofanov (KH Energa) oraz Jeremy Welsh (Comarch Cracovia) zostali wyróżnieni statuetką MVP, której fundatorem jest Województwo Śląskie.