Treść strony SEZON 2020/ 2021

Koniec sezonu.

Comarch Cracovia wygrywa szóste, ćwierćfinałowe spotkanie pokonując KH Energa Toruń 5:1 i melduje się w półfinałach, gdzie zmierzy się z tyskim GKS-em. Jedyną bramkę dla Stalowych Pierników zdobył w tym meczu Egor Orlov.

Początek pierwszej tercji zapowiadał bardzo zacięty pojedynek. I tak też było. Toruńska drużyna ładnie rozgrywa akcje. Cracovia atakuje ale Anton Svensson dobrze spisuje się w bramce.
Pierwszy raz, po błędzie toruńskiego obrońcy kapituluje w 15 minucie meczu. Tutaj jeszcze nie widać, żeby hokeiści z grodu Kopernika mieli to spotkanie wysoko przegrać. Dalej, raz po raz przypuszczają ataki na bramkę Cracovii lecz w tej odsłonie nie udaje się im umieścić krążka w siatce.
Gospodarze schodzą na przerwę prowadząc 1:0.
To jednak szybko się zmienia. Wyrównie pada już w pierwszej minucie drugiej odsłony. Strzałem spod linii niebieskiej, krakowskiego bramkarza pokonuje Egor Orlov. Rehabilituje się tym samym za błąd, którym torunianie przypłacili utratą pierwszej bramki.
I to by było na tyle, jeśli chodzi o wyrównany poziom w tym spotkaniu.
Półtorej minuty później Gleb Bondaruk otrzymuje cztery karne minuty za zagranie wysokim kijem, następnie kolejna kara dla Novozhilova. I od tego momentu obraz gry zmienia się diametralnie.
Pierwszą karę udaje się wybronić. Jednak przy drugiej doświadczenie, duża ilość oddawanych strzałów na bramkę przynosi efekt w postaci gola dla gospodarzy. Po czterdziestu minutach jest 2:1.
Jednobramkowe prowadzenie wydaje się być niewielką przewagą, jednak w tym meczu toruńscy hokeiści nie zdobędą już więcej goli.
Co prawda próbują walczyć, jednak coraz bardziej opadają z sił. Przeprowadzane akcje są chaotyczne. Gra w przewagach dramatyczna. Pojedyncze zrywy NovozhilovaChvanchikova nie przynoszą efektu w postaci bramki.
Natomiast celne trafienie, w czterdziestej szóstej minucie zalicza Cracovia. I kolejne dwa gole, strzelone do pustej bramki ustalają wynik meczu na 5:1.

Pavel Novozhilov (KH Energa) oraz Jiri Gula (Comarch Cracovia) zostali wyróżnieni statuetką MVP, której fundatorem jest Województwo Śląskie.

I tak oto kończymy sezon na piątym miejscu. Po bardzo dobrej rundzie zasadniczej i trzecim miejscu apetyty kibiców były duże. Jednak to nasz ćwierćfinałowy rywal Comarch Cracovia zrobił "duże zakupy" (widać udane) przed play-off i zweryfikował plany KH Energa.
Patrząc jednak na wszystkie rozegrane mecze, to trzeba przyznać, że był on jednym z najlepszych na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat.

Comarch Cracovia - KH Energa Toruń
5:1
(1:0, 1:1, 3:0)

1:0 Tiala Taavi - 03:26
1:1 Orlov Yegor - 20:34
2:1 Welsh Jeremy (Ignatovich Maksim, Kapica Damian) - 30:13 (P)
3:1 Solovyov Yevgeni (Kapica Damian, Oksanen Emil) - 45:20
4:1 Tiala Taavi (Saur Jakub) - 57:49 (do pustej)
5:1 Kapica Damian    - 58:43 (do pustej)

Comarch Cracovia - 18 min. (w tym 10 minut dla Martina Dudasa za niesportowe zachowanie)
KH Energa - 20 min. (w tym 10 minut dla Yegora Shkodenko za niesportowe zachowanie)