Treść strony SEZON 2021/ 2022

"Okiem Kibica" - mecze sparingowe.

KH Energa Toruń ma za sobą sześć sparingowych meczów. W końcu mogliśmy się zmierzyć w tej fazie przygotowań z różnymi rywalami, a osiągnięte wyniki dają pewien obraz poziomu na jaki weszła drużyna Jussi Tupamakiego. W próbie generalnej, bo za taką można chyba uznać mecz Katowicami wynik 4:0 robi wrażenie. Wcześniej trzykrotnie mierzyliśmy się z Zagłębiem Sosnowiec (dwa zwycięstwa i jedna porażka) oraz dwukrotnie z Unią Oświęcim (dwa zwycięstwa, w tym jedno po karnych). W sumie strzeliliśmy 19 bramek, tracąc 12.
Wyniki cieszą. Cieszy na pewno fakt, że dwie pary obrońców na ten moment stanowią Polscy, tj.: A. Jaworski – M. Zieliński oraz O. Bajewenko – B. Skólmowski. Przed sezonem zapowiadano, że kibiców czeka nowe otwarcie, skład został znacząco przebudowany i w odróżnieniu od końcówki poprzedniego sezonu w składzie mamy 9 Polaków. W ostatnim sparingu nie widzieliśmy nikogo z „młodych gniewnych” i możemy się tylko zastanawiać ilu z tych chłopaków, którzy trenowali wraz z drużyną otrzyma realną szansę pokazania się w ligowych potyczkach. Zapewne do końca trener będzie się też zastanawiał nad obsadą bramki, bo w sparingach obaj bramkarze prezentowali się podobno bardzo przyzwoicie.

Sparingi pokazały, że póki co nie mamy jakiegoś wybitnego strzelca, a drużyna jest podobno zrównoważona. Warto jeszcze przypomnieć, że oprócz nowych twarzy w drużynie, w ostatnim czasie pojawiły się postaci, które już znamy tj. Robert Korczocha i Michaił Szabanow. Na ten moment w drużynie mam 5 nominalnych środkowych, szykuje się zatem walka o skład. Najbardziej zaskakujący transfer sezonu w mojej ocenie dotyczy Michała Zająca. Pewnie kryterium było jego niewielkie, ale jednak doświadczenie w PHL. Czy nie warto było jednak zaryzykować odważnego wprowadzenia, któregoś z miejscowych chłopaków?

Za pięć dni początek sezonu. Już w piątek zmierzymy się na Tor-Torze z Unią Oświęcim. Po długiej przerwie na trybunach znów zasiądą stęsknieni hokeja kibice. Forza TKH.

wstecz

Kontakt

Bannery