Treść strony SEZON 2021/ 2022

Dobra, twarda gra i zwycięstwo.

To był bardzo dobry mecz w wykonaniu Stalowych Pierników. Szybka, twarda gra. No i bramki, których dzisiaj zobaczyliśmy aż sześć. Ważne, że toruńscy hokeiści zdobyli cztery, a przeciwnicy z Jastrzębia odpowiedzieli tylko dwiema. KH Energa ogrywa na Tor-Torze Mistrzów Polski.

Pierwsze celne trafienie w tym spotkaniu, gdy gramy z przewagą jednego zawodnika zalicza powracający do składu (nie grał w trzech ostatnich meczach) Jarosław Dołęga. Pierwsza odsłona kończy się wynikiem 1:0 dla miejscowych.
Druga tercja - bardziej wyrównana, w której oglądamy po dwa celne trafienia dla każdej z drużyn obfituje też w dużą ilość kar dla obydwu drużyn.
Celne trafienia dla KH Energa zaliczają Mikhail Shabanov i Robert Arrak.
W trzeciej tercji hokeiści JKH GKS Jastrzębie mocno napierają na bramkę Conrada Moldera jednak nie są w stanie umieścić krążka w siatce. Szóstym zawodnikiem na lodowisku są w tym momencie toruńscy kibice, którzy bardzo głośno wspierają z trybun swoich ulubieńców. Kropkę nad "i" stawia w tym meczu napastnik Stalowych Pierników - Robert Korchokha, który w 58 minucie pieczętuje zwycięstwo strzelając czwartą bramkę. Brawa za ten mecze należą się dla całego zespołu!

KH Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie
4:2
(1:0, 2:2, 1:0)

Bramki:
1:0 Jarosław Dołęga (Lauri Huhdanpaa, Yegor Shkodenko) - 9:45 (P)
2:0 Mikhail Shabanov (Robert Arrak, Dmitri Kozlov) - 25:48

2:1 Frenks Razgals (Maciej Urbanowicz, Egils Kalns) - 27:53 (P)

"Okiem kibica… "
Czekałem na mecze takie jak dzisiejszy, które pokazują wartość drużyny na tle bardzo silnego przeciwnika. Choć kolejne będą równie trudne, to już inaczej patrzę na wartość zespołu.
Nie mam już wątpliwości, że to jest grupa zawodników, którzy mogą dać nam wiele radości.
13 napastników, 7 obrońców w dzisiejszym meczu wystawił trener Jussi Tupammaki. Gramy na 3 pary obrońców, niczym w NHL i choć zdarzają się błędy, to dobrze się zdecydowaną większość tych chłopaków ogląda.
Wynik spotkania otworzył,  powracający do składu Jarek Dołęga, który pokazał jak się gra na bramkarzu, gdy jest liczebna przewaga. Później dołożył jeszcze asystę przy golu Arraka. To była dobra decyzja trenera.
W dzisiejszym meczu trener dokonał pewnych symbolicznych korekt piątek. Ta która była dotąd pierwsza, dziś była trzecią. To chyba taki zabieg, który miał zmotywować co niektórych do lepszej postawy i w przypadku R. Arraka, na którego trochę narzekałem efekt dało znakomity.
Tempo meczu bardzo dobre. Wiele sytuacji podbramkowych. W 3 tercji oddaliśmy inicjatywę JKH, ale udało się przetrwać trudne chwila, a R. Korczocha, po kontrze umieścił wzorcowo krążek w bramce.
Można się przyczepić do rozgrywania przewag - szczególnie na tle JKH, które potrzebowało 6 sekund i 3  podań aby umieścić krążek w naszej bramce. Ważne jednak, że jesteśmy skuteczni w tym elemencie, nie musi być pięknie.