Treść strony SEZON 2021/ 2022

Czy z Zagłębiem tak już musi być?

Mecze z Zagłębiem Sosnowiec zawsze są ciężkie. Ale dlaczego, prowadząc 5:2 na trzy minuty przed końcem dajemy strzelić sobie dwie bramki i fundujemy kibicom zgromadzonym na Tor-Torze napięcie do końcowej syreny. Czyżby tym razem obecność Roberta Małeckiego była tego przyczyną? Ostatecznie Stalowe Pierniki nie dają sobie wydrzeć zwycięstwa i wygrywają.

4:1 Robert Arrak (Patryk Kogut) - 54:14

4:2 Bartłomiej Bychawski (Oskar Jaśkiewicz) - 55:17 (P)
5:2 Mikhail Shabanov (Yegor Rozhkov, Robert Korchokha) - 56:59 (P)
5:3 Andrei Dubinin (Nikita Mitskevich) - 57:12
5:4 Tomasz Kozłowski (Dominik Kasprzyk) - 58:36

Kary:
KH Energa Toruń - 11 min.
Zagłębie Sosnowiec - 12 min.

Okiem kibica...
Można powiedzieć, że to był nasz drugi mecz na wyjeździe w ciągu 3 dni. Podróż do Sanoka musiała odcisnąć ślad na zawodnikach. Jaki to był mecz? Gdyby nie ostatnie 5 minut można rzec że nudny. Zagłębie dzisiaj, oprócz ostatnich kilku minut nie wywarło dużej presji na naszej drużynie, a spotkanie było pod generalną kontrolą miejscowych.
Po stracie kapitana trzeba było przebudować formacje i ponownie złapać rytm. Michaił Szabanow to bohater ostatnich meczów. Wszędzie jest, a krążek go szuka. Czy to lider? Poczekajmy na kolejne mecze z JKH i Cracovią. To będzie prawdziwy test. Na dziś 2 miejsce w tabeli, 52 strzelone bramki (najwięcej w lidze) robią wrażenie.
Minus… niezmiennie Michał Zając, który gra regularnie (słabo), a w 10 meczach zdobył 1 punkt.  Dzisiaj „pokazał się” bardzo brzydkim faulem na rywalu, który trafił do szpitala. Średnio to wygląda szczególnie, gdy dzieje się to w tercji ataku.
Cztery mecze do końca rundy. Walczymy o czwórkę, która premiuje awansem do półfinału Pucharu Polski. Wiele odpowiedzi poznamy zapewne za tydzień po meczu z Cracovią.