Treść strony SEZON 2021/ 2022

Przegrana z ligowym outsiderem.

Tauron Podhale Nowy Targ - ostatnia drużyna w tabeli PHL wygrywa dzisiaj z KH Energa 5:2. Nowotarżanie mecz rozstrzygnęli praktycznie już w pierwszej odsłonie strzelając Stalowym Piernikom aż cztery bramki. Co prawda, to Nikolai Syty zdobył na początku trzeciej minuty pierwszą bramkę w dzisiejszym meczu, ale odpowiedź gospodarzy była szybka i za półtorej minuty był już remis. Później wpadały kolejne krążki do toruńskiej bramki.
Po trzeciej wpuszczonej bramce Conrada Moldera zastąpił Mateusz Studziński, ale on również nie był w stanie wybronić wszystkich strzałów nowotarżan. Jeszcze dwukrotnie wyciągał krążek z siatki. Raz w pierwszej oraz w trzeciej odsłonie meczu.
Druga tercja spotkania była bezbramkowa.
W pięćdziesiątej dziewiątej minucie rozmiary porażki zmniejszył Henri Limma.

W związku z nieobecnością dwóch kontuzjowanych zawodników (Patryk Kogut oraz Dmitri Kozlov), a także trzech kolejnych: Robert Arrak, Yegor Shkodenko i Alexander Shkrabov (tutaj raczej powody pozasportowe i podyktowane nimi decyzje sztabu szkoleniowego zdecydowały o ich absencji) trener musiał mocno posortować formacje i miał także mniej graczy do dyspozycji.
Do Nowego Targu drużyna pojechała z trzema pełnymi piątkami plus dwóch napastników.