Treść strony SEZON 2021/ 2022

Bez niespodzianki.

To już czwarty z rzędu przegrany mecz Stalowych Pierników. W niedzielne popołudnie na Tor-Torze KH Energa podejmował GKS Tychy - jedyną drużynę, z którą w tym sezonie nie zdołał jeszcze wygrać. I nadal tak pozostaje, gdyż mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla gości.

Tyska drużyna kontrolował grę przez całe spotkanie. W pierwszej tercji dwukrotnie pokonali Mateusza Studzińskiego, który po dobrym występie w Krakowie stanął dzisiaj między słupkami. Stalowe Pierniki stworzyły kilka sytuacji podbramkowych w tej odsłonie, jednak strzały były niecelne lub niegroźne i tyski bramkarz nie miał problemu z odbiciem lub złapaniem krążka.
Gdy tylko Robert Arrak zdobył pierwszego gola dla gospodarzy w drugiej tercji, to Tyszanie po kilku minutach odpowiadają  golem i znów pojawia się dwubramkowa przewaga. Pod koniec tej odsłony hokeiści z Tychów strzelają kolejną bramkę i na przerwę schodzą prowadząc już 4:1.
W ostatniej części meczu, w 57 minucie padła bramka dla gospodarzy, której autorem był Alexander Rodionov. Pomimo jeszcze kilku groźnych ataków nie udaje się Stalowym Piernikom strzelić kolejnego gola.

W dzisiejszym meczu nie wystąpili kontuzjowani zawodnicy:  kapitan Stalowych Pierników Kamil Kalinowski oraz obrońca Alexander Shkrabov.

Teraz toruński zespół czekają dwa bardzo ciężkie, wyjazdowe mecze. 3 grudnia z GKS-em Katowice, a 7 z Re-Plast Unią Oświęcim. Na Tor-Torze kolejny mecz odbędzie się 10 grudnia, kiedy to do Torunia przyjedzie Tauron Podhale Nowy Targ - ostatnia drużyna w tabeli PHL, z którą KH Energa przegrał ostatnią potyczkę.