Treść strony SEZON 2021/ 2022

Jest zwycięstwo!

Stalowe Pierniki po sześciu przegranych meczach w końcu przełamały złą passę i pokonały na własnym lodowisku Tauron Podhale Nowy Targ 6:2. Jednak to zwycięstwo nie przyszło łatwo. Szybko zdobyte bramki w pierwszych dwóch minutach spotkania zwiastowały grad goli. 

Ale znów zawodziła skuteczność. Drużyna nie ustrzegła się też błędów. A rywal, pomimo okrojonego składu (trener Anderi Gusov miał do dyspozycji tylko 17 zawodników) walczył i wykorzystywał te potknięcia. 
Pierwsza, dobrze zapowiadająca się tercja kończy się wynikiem 2:1. Dwie bramki, zdobyte w drugiej minucie spotkania - autorem pierwszej jest Lauri Huhdanpaa, a drugiej Nikolai Syty, to jednak wszystko w tej części meczu na co stać było toruński zespół. Chociaż okazji nie brakowało.
Goście w końcówce zdobywają kontaktową bramkę. Strzela ją były zawodnik KH Energa, a obecnie najlepszy snajper w Tauron Podhale Nowy Targ - Gleb Bondaruk.

Druga odsłona znowu obfituje w wiele sytuacji jednak do siatki krążek wpada tylko dwa razy. Bramkarza gości pokonuje w trzydziestej czwartej minucie Robert Arrak i KH Energa prowadzi 3:1. Taki wynik utrzymuje się tylko przez minutę, gdyż goście również zdobywają kolejną bramkę. Druga tercja kończy się wynikiem remisowym 1:1.

Pierwszego gola w trzeciej odsłonie toruńscy hokeiści zdobywają grając w przewadze. Potrzebują tylko 15 sekund na zdobycie bramki grając pięciu na czterech. Drugie celne trafienie w tym spotkaniu zalicza Robert Arrak.
Gdy do końcowego gwizdka mamy niespełna dwie minuty, trener gości wprowadza w miejsce bramkarza zawodnika z pola. Nowotarżanie próbują zdobyć kontaktową bramkę. Jednak Stalowe Pierniki dobrze się bronią, a po przejęciu krążka Yegor Shkodenko podaje do Mikhaila Shabanova, który umieszcza krążek w pustej bramce gości.
Kropkę nad i stawia Henri Limma. Na czternaście sekund przed końcem strzela szóstą bramkę. KH Energa zwycięża na Tor-Torze  6:2.

Czy to jest ten przełomowy mecz, o którym mówił w wywiadzie dla hokej.net Adrian Jaworski:
"... Presja jest coraz większa, ale tak naprawdę potrzebujemy jednego dobrego spotkania, żeby się odblokować i jeśli wygramy wysoko mecz, to pociągniemy ten wózek, znów będziemy strzelać dużo goli i wygrywać seriami. W początkowych fazach sezonu traciliśmy najmniej bramek, sporo strzelaliśmy i mieliśmy jeden z lepszych bilansów w lidze." - całość wywiadu jest dostępna na hokej.net
Oby tak było.

Toruńscy kibice mogli dzisiaj zobaczyć w akcji nowego napastnika z Estonii. Vadim Vasjonkin wystąpił już w dwóch wyjazdowych meczach, ale teraz miał debiut przed własną publicznością. W dzisiejszym meczu asystował przy dwóch golach. W sumie, w trzech występach zgromadził trzy punkty (1 bramka, dwie asysty).

Już w najbliższą niedzielę wyjazdowy mecz w Sanoku. Hokeiści Ciarko STS będą zapewne chcieli zmyć plamę z październikowego spotkania (3:10) z KH Energa.
Sanoczanie są ostatnio w bardzo dobrej dyspozycji. W dwóch poprzednich kolejkach ograli u siebie Comarch Cracovię (7:3), a w Tychach pokonali gospodarzy 7:2.
STS ma obecnie tyle samo punktów (34) co KH Energa, ale toruński zespół rozegrał o jeden mecz więcej.
Zapowiada się więc ciekawe widowisko.

KH Energa Toruń - Tauron Podhale Nowy Targ
6-2
(2:1, 1:1, 3:0)

Bramki:
1:0 Lauri Huhdanpaa (Robert Arrak, Vadim Vasjonkin) - 01:24
2:0 Nikolai Syty (Robert Korchokha) - 01:41

2:1 Gleb Bondaruk (Bartłomiej Neupauer) - 19:38
3:1 Robert Arrak (Vadim Vasjonkin) - 33:30
3:2 Adrian Słowakiewicz - 34:29
4:2 Robert Arrak (Nikolai Syty) - 44:25 (P)
5:2 Mikhail Shabanov (Yegor Shkodenko) - 59:31 (do pustej bramki)
6:2 Henri Limma (Alexander Shkrabov, Adrian Jaworski) - 59:46

Kary:
KH Energa Toruń - 8 min
Tauron Podhale Nowy Targ - 8 min.

Skład KH Energa Toruń:
#70 Conrad Molder, #51 Mateusz Studziński

#11 Adrian Jaworski, #12 Alexander Shkrabov
#44 Mikhail Shabanov, #10 Kamil Kalinowski, #68 Patryk Kogut

#23 Yegor Shkodenko, #4 Mateusz Zieliński
#91 Vadim Vasjonkin, #17 Robert Arrak, #86 Lauri Huhdanpaa

#57 Dmitri Kozlov, #2 Alekxander Rodionov
#24 Henri Limma, #88 Robert Korchokha, # 89Nikolai Syty

#16 Bartosz Skólmowski, #29 Jarosław Dołęga
#19 Michał Kalinowski, #43 Yegor Rozhkov, #21 Dominik Olszewski

Trener:
Jussi Tupamaki

Asystent:
Łukasz Podsiadło

Zobacz skrót meczu.
Zobacz tabelę oraz wyniki pozostałych spotkań.

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2021-12-10
 • Lauri Huhdanpaa
  Lauri Huhdanpaa
 • Nikolai Syty
  Nikolai Syty
 • Robert Arrak
  Robert Arrak
 • Mikhail Shabanov
  Mikhail Shabanov
 • Henri Limma
  Henri Limma

wstecz

Kontakt

Bannery