Treść strony SEZON 2021/ 2022

Henri Limma - 2 bramki, Michał Kalinowski - 3 asysty.

Bardzo dobre spotkanie rozegrali hokeiści KH Energa. Pokonali przed własną publicznością Comarch Cracovię 5:3. Jest to trzecie z rzędu zwycięstwo Stalowych Pierników. Chyba listopadowy kryzys drużyna ma już za sobą.

Torunianie od samego początku ruszyli ostro do ataku. Na konkrety nie trzeba było długo czekać. W szóstej minucie Henri Limma otwiera wynik meczu. Okazji na kolejne bramki było jeszcze kilka, ale żadna kolejna akcja nie przyniosła zmiany wyniku.
W końcówce tej odsłony, po strzale toruńskiego zawodnika w kierunku bramki Cracovii, krążek niefortunnie odbija się od kija, trafia do napastnika gości, a ten nie marnuje sytuacji sam na sam i w osiemnastej minucie mamy remis.

Od początku drugiej odsłony Stalowe Pierniki ruszają do ataku i wychodzą kolejny raz w tym meczu na prowadzenie. Bramkę numer dwa zdobywa Mikhail Shabanov
Po kolejnych kilku minutach krążek ponownie wpada do krakowskiej bramki. Na listę strzelców wpisuje się najskuteczniejszy toruński napastnik - Robert Arrak. Chwilę później gramy z przewagą dwóch zawodników, jednak guma nie ląduje w siatce. I gdy w końcówce tercji zawodnik Cracovii otrzymuje kolejną karę i wydaje się, że goście ponownie "dadzą radę", to na sekundę przed syreną Robert Korchokha oddaje celny strzał. W tym momencie gospodarze prowadzą już 4:1.

Początek trzeciej części tego spotkania jest nieco słabszy w wykonaniu toruńskiego zespołu. Goście strzelają drugą bramkę, a w pięćdziesiątej drugiej robi się już dość nerwowo po kolejnym celnym trafieniu przyjezdnych.
Jussi Tupamaki prosi o przerwę, która wydaje się być "zbawienna". Toruńscy hokeiści, pomimo dużego już zmęczenia zaczynają grać rozważniej i ponownie atakują bramkę Comarch Cracovii.
Ostatniego gola w tym spotkaniu strzela ten, który otworzył wynik - Henri Limma, a podaje Michał Kalinowski i zalicza trzecią asystę w meczu.
KH Energa jest w tym starciu lepszą drużyną i zasłużenie inkasuje trzy punkty.
Zwycięstwo zostało okupione kontuzją Mikhaila Shabanova. Zawodnik, według informacji podanej przez klub przejdzie jutro badania, które dadzą odpowiedź na ile poważny jest to uraz.