Treść strony SEZON 2021/ 2022

Coś się zaczyna i coś się kończy...

Przed nami zbliżające się play-offy, w których jako kibice toruńskiego hokeja chcielibyśmy się jak najdłużej emocjonować dobrą grą naszej drużyny. 
Z kolei ostatnim dniem 2021 roku swoją działalność kończy Stowarzyszenie Toruńskich Kibiców Hokeja 1924 im. Dariusza Pieciun.

Przeczytajcie jak to się zaczęło... 
Gdy wiosną 2017 r. z inicjatywy Michała Piszczka powstawało #STKH1924, mimo trudnej sytuacji Klubu i spadku do 1 ligi byliśmy pełni wiary i energii, że toruński hokej szybko się odbuduje. 
Wielu osobom pierwotny zapał szybko minął, a na placu boju pozostało około 20 z 60 osób, które zakładało Stowarzyszenie. Zdecydowana większość z nas była i jest zwykłymi kibicami, którzy nie znali od środka zasad funkcjonowania środowiska hokejowego w Toruniu. Może dlatego przez ponad cztery lata działalności tak trudno było nam zdobyć ich zaufanie i przychylność. 
Z perspektywy czasu wiemy, że było warto! Na pewno mogliśmy liczyć zawsze na tych „zwykłych” kibiców, którzy tak jak my kochają toruński hokej. Dzięki Wam i z Wami możemy mimo wszystko z dumą spojrzeć wstecz. Zawsze już będziemy wspominać wypełnioną po brzegi Twierdzę Tor-Tor i kibicowski zryw podczas finałowych meczów o powrót do PHL z Zagłębiem Sosnowiec w marcu 2018 roku. 
Takich obrazków nie było w Toruniu przez lata. Wszyscy daliśmy się wówczas porwać hasłu „Hokejowa Tradycja Pokoleń”, która w oparciu o zorganizowaną przez nas – w 30 rocznicę zwycięskich derbowych meczów Pomorzanina z Polonią Bydgoszcz o powrót na najwyższy poziom rozgrywek- wystawę i film sprawiła, że w tamtym czasie Toruń ogarnęła gorączka hokeja. Angażowaliśmy się w liczne akcje charytatywne i crowdfundigowe na rzecz toruńskiego hokeja. Symboliczne gesty przełożyły się zakup koszulek, kijów, getrów dla drużyny, czy powstanie Pomorka - klubowej maskotki. Jako jedyni kibice w PHL przez kilka sezonów wręczaliśmy pomeczowe nagrody MVP. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować dużemu gronu sponsorów, którzy nas wspierali. 
Z dumą patrzymy także na upamiętniające wielkich toruńskiego hokeja postery z podobiznami Stogowskiego, Czachowskiego, Osmańskiego. Staraliśmy się na różne sposoby promować toruński i polski hokej biorąc udział w różnych hokejowych wydarzeniach. 
Rozwinęliśmy facebooka TKH Toruń, potrajając liczbę obserwatorów. W trudnym czasie staraliśmy się zainteresować hokejem media. Na ostatnim etapie naszej działalności wsparliśmy organizację turnieju dla młodych adeptów hokeja i współfinansowaliśmy zakup dla toruńskich Sokołów kurtek sportowych, takich samych w jakie ubrani byli ich dorośli toruńscy idole. 
Udało się wiele rzeczy. Nie chcemy tu pokazywać ich listy, bo nie o to przecież chodzi. Zapewniamy, że byłaby ona całkiem spora, a kosztowała nas setki godzin pracy, za które wystarczyło zwykłe „dziękuję”. Nie wszystkie pomysły, z różnych powodów udało się zrealizować, czasem zwyczajnie brakowało wsparcia lub porozumienia. Szkoda...
Dziś na STKH łatwo jest spojrzeć inaczej, bo nasza działalność nie była ostatnio już tak zauważalna. Niezasłużona naszym zdaniem krytyka ze strony niektórych osób sprawiała, że z tej ogromnej energii jaką mieliśmy nie zostało wiele. Oczywiście nie byliśmy nieomylni, czasem popełnialiśmy też błędy. 
To, że przestaje istnieć Stowarzyszenie Toruńskich Kibiców Hokeja nie oznacza, że nie będziemy wspierać toruńskiego hokeja, który ma i zawsze będzie mieć wyjątkowe miejsce w naszych sercach. Każdy z nas na swój sposób pozostanie wierny naszym biało-czerwono-niebieskim barwom. 
Dziś z dumą patrzymy na wiele  aspektów rozwoju naszego Klubu, któremu udało się zrobić wielki krok do przodu. Mamy nadzieję, że ktoś gdzieś w głębi duszy dostrzega w tym choć odrobinę zasługi STKH. Działając w Stowarzyszeniu przeżyliśmy wiele pięknych i budujących chwil, których nigdy nie zapomnimy. 
Dziękujemy, że byliście z nami, bo bez Was to by się nie udało! Dziękujemy wszystkim członkom STKH, Klubowi, zawodnikom i kibicom, dziękujemy za wszystkie słowa wsparcia, ale także za surową, ale jednak konstruktywną krytykę naszych 4-letnich działań.
Dziś życzymy toruńskiemu hokejowi dalszego rozwoju i nieustającego wsparcia ze strony Gminy Miasta Toruń, sponsorów i kibiców bowiem zbliżające się 100-lecie toruńskiego hokeja zasługuje na należytą rocznicy oprawę okraszoną sportowymi sukcesami.
Drodzy kibice pamiętajcie, że „czy wygrywasz, czy nie ja i tak kocham Cię, w naszym sercu miejsce ma nasz kochany TKH!”

Dziękujemy  - STKH

wstecz

Kontakt

Bannery