Treść strony SEZON 2021/ 2022

Gol nr 1 - Michał Kalinowski.

Zdobywcą pierwszego gola dla KH Energa w 2022 roku jest Michał Kalinowski. To trafienie, w piątej minucie drugiej tercji było odpowiedzią na dwie bramki stracone w pierwszej odsłonie spotkania w Jastrzębiu. Toruninie zdobywają bramkę grając w czwórkę. Gole strzelone w osłabieniu stają się powoli toruńską specjalnością. Ostatnio oglądaliśmy takie akcje w półfinałowym meczu o Puchar Polski przeciwko GKS Katowice.
Jednak tego dnia toruńscy hokeiści nie strzelili nic więcej, a gospodarze, w trzeciej tercji dołożyli jeszcze jedną bramkę i wygrali to starcie 3:1.

JKH pod wodzą Roberta Kalabera, z 50 punktami zajmuje obecnie w tabeli PHL 3 lokatę, a podopieczni Jussi Tupamaki są na miejscu 6 i mają w dorobku o dziesięć punktów mniej.
Jastrzębie to trudny rywal dla Stalowych Pierników. W obecnym sezonie tylko raz, w pierwszym starciu górą byli toruńscy hokeiści wygrywając na Tor-Torze 4:2. Pozostałe starcia wygrał JKH GKS Jastrzębie (u siebie 2:0, w Toruniu 5:0).

Cieszy fakt, że Michała Kalinowski, po słabszym początku sezonu zaczyna trafiać do siatki i zalicza sporo asyst, a trener Jussi Tupamaki daje szansę na grę młodym zawodnikom.
W Jastrzębiu czwarta formecja, oprócz doświadczonego środkowego Yegora Rozhkova była złożona z młodzieży (Eryk Schafer, Oskar Bajwenko, Jakub Wenker i Michał Zając).