Treść strony SEZON 2021/ 2022

Horror z Zagłębiem - odcinek 4.

Żadna inna drużyna, która występuje w PHL nie sprawia tyle kłopotów Stalowym Piernikom co Zagłębie Sosnowiec. W obecnym sezonie każde starcie pomiędzy Toruniem a Sosnowcem to istny horror z maksymalnym napięciem do końcowego gwizdka.
Wszystkie pojedynki kończyły się różnicą jednej bramki.

Pierwszy mecz w obecnym sezonie, w Sosnowcu podopieczni Jussi Tupamaki przegrali po dogrywce 4:5.
Kolejny - na Tor-Torze wygrywają gospodarze 5:4, ale było blisko dogrywki. Hokeiści Zagłębie w samej końcówce (58 i 59 min.) , przy stanie 5:2 zdobywają dwa gole i robi się bardzo nerwowo. Tym razem Stalowym Piernikom udaje się dowieźć korzystny rezultat do końca.
W 22 kolejce KH Energa gra na wyjeździe i przegrywa spotkanie 0:1. Sosnowiczanie strzelają gola w pierwszej tercji meczu.
W dzisiejszym, gol dla Zagłębia, dający remis i szansę w dogrywce pada na pięć sekund przed końcowym gwizdkiem...

Mecz rozpoczął się bardzo niedobrze dla gospodarzy. Goście szybko zdobyli pierwszą bramkę. Później dołożyli dwie kolejne i w 18 minucie prowadzili już 3:0!
Kontaktowego gola (19 min.) strzelił Henri Limma i pierwsza część kończy się wynikiem 1:3.

W drugiej tercji Stalowe Pierniki odrabiają jedną bramkę. Gola zdobywa Nikolai Syty.

Trzecia odsłona doskonale zaczyna się dla gospodarzy. W odstępie trzech minut Alexander Rodionov dwukrotnie pokonuje sosnowieckiego bramkarza i KH Energa prowadzi w meczu 4:3.
Na pół minuty przed końcem meczu trener gości zdejmuje bramkarza i wstawia kolejnego zawodnika z pola. Trwa oblężenie bramki strzeżonej przez Conrada Moldera. Na pięć sekund przed końcową syreną toruński bramkarz zostaje pokonany po raz czwarty. Mamy remis.
W dogrywce hokeiści KH Energa zdobywają zwycięską bramkę, której autorem jest Nikolai Syty