Treść strony SEZON 2021/ 2022

Bez straty bramki.

KH Energa pokonał przed własną publicznością Ciarko STS Sanok 5:0. Stalowe Pierniki przez sześćdziesiąt minut kontrolowały grę i nie pozwalały poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Conrada Moldera.

Wynik meczu otworzył w 14 minucie Michał Kalinowski. Drugą bramkę w tej tercji dołożył dwie minuty później Jarosław Dołęga.
W drugiej odsłonie gra toruńskiego zespołu nie była porywająca, ale udało się strzelić kolejną bramkę i na drugą przerwę gospodarze schodzili z trzybramkową zaliczką. Autorem tego ładnego trafienia był Robert Korchokha.
Kolejne bramki wpadły w samej końcówce trzeciej tercji. Na 4:0, w pięćdziesiątej ósmej minucie podwyższył Robert Arrak, a piątego gola zdobył Lauri Huhdanpaa na 27 sekund przed końcową syreną.

Jussi Tupamaki kolejny raz zmuszony był do roszad w zestawieniach poszczególnych formacji ponieważ kilku zawodników odpoczywa z powodu różnych urazów.
W dzisiejszym spotkaniu nie wystąpił kapitan Stalowych Pierników - Kamil Kalinowski, który musi odpocząć przez kilka najbliższych dni.
W dalszym ciągu trener nie może skorzystać z Mikhaila Shabanova, który jeszcze nie wyleczył kontuzji oraz Mateusza Zielińskiego - ma złamany palec.

Swój trzeci występ w rozgrywkach PHL, tym razem przed własną publicznością zaliczył Oliwier Kurnucki. Poprzednio zagrał w dwóch meczach wyjazdowych przeciwko Cracovii.