Treść strony SEZON 2021/ 2022

3 x Robert Arrak!

Tym razem nie było horroru w meczu przeciwko Zagłębiu Sosnowiec. KH Energa pewnie pokonuje gospodarzy 6:3. Trzy bramki, zdobyte w końcówce drugiej tercji były znakomitą zaliczką na trzecią część meczu. Robert Arrak - najskuteczniejszy napastnik w toruńskim zespole i lider klasyfikacji kanadyjskiej zapisuje na swoim koncie hat-tricka.

Po pierwszej bezbramkowej tercji, w kolejnej aż pięciokrotnie krążek lądował w bramce.
Celnie rozpoczęli gospodarze i to oni objęli prowadzenie w dwudziestej siódmej minucie.
Jednak tylko przez chwilę cieszyli się z prowadzenia. Gola na 1:1, w dwudziestej ósmej minucie strzela Michał Kalinowski. Chwilę później przed szansą na zdobycie bramki staje Robert Arrak, ale nie wykorzystuje rzutu karnego.
Na kolejne celne trafienia trzeba było poczekać do trzydziestej siódmej i trzydziestej dziewiątej minuty, kiedy to sosnowieckiego bramkarza pokonuje dwukrotnie Robert Arrak. Czwartego gola, tuż przed przerwą strzela Patryk Kogut. Toruńska drużyna gra wtedy w osłabieniu. Po czterdziestu minutach mamy wynik 1:4.

Hokeiści z Sosnowca nie poddają się i ostro rozpoczynają trzecią odsłonę zmniejszając, w ciągu ośmiu minut straty do jednej bramki. Ale to jest wszystko na co ich było stać w tym starciu.
Końcówka znów należy do Stalowych Pierników. Piątą bramkę zdobywa Michał Zając (jest to jego pierwszy gol w tym sezonie), a na piętnaście sekund przed końcową syreną trzeci raz tego wieczoru Robert Arrak umieszcza krążek w pustej bramce Zagłębia.

Tym razem KH Energa odnosi pewne zwycięstwo nad Zagłębiem Sosnowiec w regulaminowym czasie, bez dogrywek czy rzutów karnych i zgarnia pełną pulę punktów. Brawo!