Treść strony SEZON 2021/ 2022

"Okiem kibica…" - MVP Sezonu Zasadniczego.

Czekając na play-off 2022, niezależnie od tego co się wydarzy, już dziś jestem pewien, że ten sezon jest znacznie bardziej wartościowy dla toruńskiego hokeja niż ubiegłoroczny, w którym zajęliśmy 3 miejsce po sezonie zasadniczym.
Spytacie dlaczego? Z wielu powodów. Po pierwsze, ale nie najważniejsze – zagraliśmy w finale Pucharu Polski, po drugie w tym finale, zagrało 12 Polaków, w tym 17 letni Eryk Schafer, czy 39-letni Jarek Dołęga!!!

Poprzedni trener powiedział mi kiedyś, że trzeba przecież spojrzeć w paszport (czytaj PESEL). Nie miał racji! Czy masz 17, czy 39 lat możesz dać jakość.
Gdyby tak jeszcze włodarze toruńskiego hokeja nadążyli za takim podejściem byłoby dobrze… Na szczęście w odpowiednim momencie przyszło opamiętanie… i trener Jussi Tupamaki (a w właściwie para Tupamaki-Posiadło), czyli duet z zupełnie innego hokejowego świata. Duet który potrafił dać szanse młodym zawodnikom i wiarę w siebie tym, którzy jeszcze niedawno nie mogliby nawet marzyć o taflach PHL: Schafer, Kurnicki, Walczak i nie tylko…
W ostateczności wszystko zależy od nich, czy ciężką pracą będą mogli związać swoją przyszłość z hokejem.
Pewnie, że trener Tupamaki, ma swoje wady, ale ja widzę ich niewiele.
Z dumą oglądałem mecze naszej drużyny, gdy stawialiśmy się „tuzom” polskiego hokeja - drużynom z dużo większymi budżetami mającymi w składzie międzynarodową obsadę, mieszankę młodości i rutyny.
Ten sezon, według mnie nie miał swoich bohaterów, ani antybohaterów. Toruńska drużyna nie ma gwiazd, ale po raz pierwszy od lat nie umiem nikogo skrytykować ????. Niemal wszyscy mieli swoje lepsze i gorsze momenty, a najlepszy w klasyfikacji kanadyjskiej zawodnik jest dopiero na 21 pozycji w ligowym zestawieniu (R. Arrak, 20 bramek, 12 asyst).
Zdecydowana większość zawodników wraz z postępem sezonu zrobiła krok do przodu. No pewnie, że przydałby się lider, który zrobi 40 punktów i gdybym miał się przyczepić to pewnie tu jest ten słabszy punkt. No może jeszcze obsada bramki, bo numer 1 to powinien być jednak od początku ktoś na bardzo wysokim poziomie. Na przeszkodzie stoi tu zapewne budżet. Czekam więc już na najważniejsze emocje sezonu bijąc przy okazji brawa drużynie.

A okiem Waszym – Kibiców, kto był MVP Sezonu Zasadniczego?

Zapraszamy do udziału w sondzie. Głosować można TUTAJ.

 

  • autor: Krzysztof Strzelecki, data: 2022-02-21

wstecz

Kontakt

Bannery