Treść strony SEZON 2021/ 2022

Ostatnie starcie dla JKH. Koniec sezonu.

KH Energa nie awansował do półfinału Polskiej Hokej Ligi. W ostatnim starciu na Jastorze to gospodarze okazali się lepszą drużyną i wygrali 4:3. Zwycięstwo nie przyszło im jednak łatwo. Do pięćdziesiątej pierwszej minuty to Stalowe Pierniki prowadziły w tym meczu.

Ostatnie dziesięć minut spotkania należało jednak do gospodarzy. Najpierw, w pięćdziesiątej drugiej minucie doprowadzają do remisu 3:3, a chwilę później zdobywają kolejną bramkę i nie oddają prowadzenia do końcowego gwizdka.

W siódmym ćwierćfinałowym pojedynku gole dla KH Energa zdobyli: Robert Arrak, Michał Kalinowski i Mikhail Shabanov.

Zapewne przed startem play-off nikt nie zakładał, że pojedynki pomiędzy JKH GKS Jastrzębie a KH Energa Toruń będą tak zacięte i do wyłonienia zwycięzcy trzeba będzie rozegrać aż siedem meczów.
Stalowe Pierniki okazały się najtrudniejszym przeciwnikiem w tej fazie rozgrywek PHL. Pozostałe drużyny szybciej zakończyły swoje ćwierćfinałowe pojedynki.
Wielka w tym zasługa trenera Jussi Tupamaki, który zbudował znakomity kolektyw. Potrafił zmotywować do ciężkiej pracy i u każdego toruńskiego zawodnika wykorzystać atuty, które posiada.
W Toruniu nie było do tej pory szkoleniowca, który w taki sposób prowadził drużynę. Warto dalej podążać tą drogą, ponieważ widać, że jest to dobry kierunek.
A czy tak się stanie? Zobaczymy. Czy Jussi Tupamaki zostanie na dłużej? Czy była to dla niego tylko jednosezonowa przygoda?
Zapewne już niebawem będziemy informowani przez klub o podejmowanych działaniach.