Treść strony SEZON 2021/2022

Karne na Tor-Torze! Zwycięstwo Sokołów!

W niedzielę (10.10) na toruńskim lodowisku odbył się mecz w ramach dziesiątej rundy Młodzieżowej Hokej Ligi. Do Torunia przyjechała drużyna UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok, aby zmierzyć się z MKS Sokoły Toruń.
W tym spotkaniu zwycięzcę poznaliśmy dopiero po serii rzutów karnych. Kibice zgromadzeni na trybunach obejrzeli ciekawe widowisko. Toruńskie Sokoły pokonały Niedźwiadki – 6:5!

Mecz od pierwszego gwizdka arbitra trzymał w napięciu. Gospodarze już w czwartej minucie wyszli na prowadzenie. Bramkarza gości pokonał zawodnik grający z numerem 69 - Jakub Wenker. Cztery minuty później, na tablicy wyników oglądaliśmy już remis - 1:1.
Gola dla drużyny z Podkarpacia zdobył Damian Ginda. Obie strony dzielnie walczyły na lodzie. Z lepszym efektem robili to jednak gospodarze, którzy dwukrotnie, w przeciągu trzech minut umieścili krążek w bramce strzeżonej przez Mateusza Buczka. Dokonał tego Yakub Kviatkouski. Pierwsza tercja meczu zakończyła się wynikiem 3:1.
Początek drugiej odsłony ewidentnie należał do przyjezdnych, czego skutkiem była kontaktowa bramka zdobyta w 25 minucie przez Sebastiana Bara. Na odpowiedź Sokołów nie musieliśmy długo czekać. W 30 minucie drugiego gola na swoim koncie w tym meczu zapisał Jakub Wenker.
Podopieczni Krzysztofa Ząbkiewicza, w każdy możliwy sposób próbowali pokonać Szymona Guranowskiego strzegącego toruńskiej bramki. Po wielu przeprowadzonych kontrach w końcu to się udało! Damian Ginda w 34 minucie zdobył bramkę dla swojej drużyny. W drugiej tercji już nic się nie wydarzyło, a tablicy świetlnej widniał rezultat 4:3.
Przez pierwsze dziesięć minut w ostatniej tercji niedzielnego spotkania żadna z ekip nie zdołała zdobyć gola. Udało się to dopiero Natalianowi Dobrzenieckiemu w 51 minucie, który po podaniu Marcela Sawickiego pokonał golkipera Niedźwiadków! Praktycznie każdy myślał, na trzy minuty przed końcową syreną, że to podopieczni Pawła Głaza zainkasują trzy punkty, lecz tak się ostatecznie nie stało.
Najpierw, w 58 minucie Damian Ginda, a minutę później Marcin Dulęba zdobywają bramki czym doprowadzają do remisu!
Czas na dogrywkę. Pięć minut dogrywki nie przynosi rozstrzygnięcia, więc aby wyłonić zwycięzcę spotkania rozpoczyna się seria rzutów karnych. W tej dziedzinie lepsi okazują się hokeiści MKS Sokoły Toruń. Pokonują przyjezdnych 3:2.