Treść strony SEZON 2023/ 2024

Sokoły wywalczyły złoty medal!

MKS Sokoły zdobył złoty medal w kategorii wiekowej Żak Młodszy. W finale, na toruńskim lodowisku po bardzo emocjonującym meczu toruńscy żacy pokonali Legię Warszawa 4:3. Najlepszymi zawodnikami z tym starciu zostali wybrani: Jan Łakomski z MKS Sokoły i Aleksander Ptasiński z Legii.

MKS Sokoły Toruń - Legia Warszawa

4:3

(2:2, 0:0, 2:1)

Bramki:
MKS Sokoły - Danił Pashkoviy x 2, Igor Pociżnicki i Włodzimierz Powołański.
Legia Warszawa - Aleksander Ptasiński x 2, Bartłomiej Płóciniczak.

Skład MKS Sokoły Toruń:
Łakomski Jan

Balinowski Oskar, Tylicki Mateusz
Ćwikliński Ignacy, Szachniewicz Aleksander, Pociżnicki Igor

Karczewski Jacek, Suszko Michał
Klajnert Jakub, Strzelecki Wiktor, Hancharov Matvii

Bojarski Mikołaj, Kryza Bartosz
Stanikowski Jan, Pashkovskiy Danił, Powołański Włodzimierz

Wojtkowski Filip, Podborny Maksymilian
Krzemień Wojciech

Trener:
Szachniewicz Sławomir

Skład Legia Warszawa:
Zieliński Michał, Foltyn Jakub

Wieczorek Marcel, Płóciniczak Bartłomiej
Brzeziński Błażej, Klimas Kajetan, Kaliciński Antoni

Urbanowicz Kajetan, Zdziarski Antoni
Sukhopara Lev, Ptasiński Aleksander, Woźniak Michał

Zych Michał, Rukszan Stanisław
Kulesh Aliaksandr, Blachnicki Xawery, Staszyński Mikołaj

Kowalczyk Aleksander

Trener:
Tchórzewski Robert

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2024-04-11
 • MKS Sokoły Toruń - Legia Warszawa
 • MKS Sokoły Toruń - Legia Warszawa
 • MKS Sokoły Toruń - Legia Warszawa
 • MKS Sokoły Toruń - Legia Warszawa
 • MKS Sokoły Toruń - Legia Warszawa
 • MKS Sokoły Toruń - Legia Warszawa

"Słodkie" spotkanie z kibicami.

Kibice i cały Team Stalowych Pierników stanęli obok siebie na tafli Tor-Toru. Nie zabrakło oczywiście gości specjalnych - Prezydenta Michała Zaleskiego oraz jego zastępcy Zbigniewa Fiderewicza. Były okolicznościowe mowy, wspólne zdjęcia, prezenty oraz dwa duże torty, którymi poczęstowani zostali uczestnicy spotkania.

Dla kibiców KH Energa Toruń, tych małych oraz tych już dorosłych była to świetna okazja do rozmowy twarzą w twarz ze swoimi ulubieńcami, których przez cały sezon oglądają i dopingują z wysokości trybun. Robiono pamiątkowe zdjęcia, podpisywano krążki, koszulki oraz plakaty. Wszyscy uczestnicy świetnie spędzili ze sobą te kilkadziesiąt minut. Sezon można uznać za zakończony.

Do zobaczenia, w tak licznym gronie na prezentacji drużyny przed rozpoczęciem kolejnego!

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2024-03-18
 • Wszyscy razem - sezon 2023/ 2024
 • Spotkanie z kibicami 2023/ 2024
 • Spotkanie z kibicami 2023/ 2024
 • Spotkanie z kibicami 2023/ 2024
 • Spotkanie z kibicami 2023/ 2024
 • Spotkanie z kibicami 2023/ 2024
 • Spotkanie z kibicami 2023/ 2024

Sponsors Cup 2024 - podsumowanie.

Turniej zakończyliśmy rozdaniem nagród i wyjątkowych okolicznościowych medali. Z Torunia nikt nie wyjechał z pustymi rękoma. 
Do uczestników turnieju trafiły smaczne pierniki, pamiątkowe krążki, plakaty. Ponad 200 zawodników, 4 kraje, 364 gole, niektóre rodem z NHL.
Przyznaliśmy także nagrody specjalne:
- dla Copenhagen Falcons powędrowała nagroda fair play (fair play award) za determinację, niezłomność, piękne okolicznościowe bluzy, najdłuższą 14-godzinną podróż;
- dla Pana Trenera Tomasza Pawłowskiego z Akademia Hokejowa BS Polonia Bytom za serce do swoich zawodniczek i zawodników;
- dla kibiców Wielosekcyjna Akademia "Młoda GieKSa" za liczne przybycie, świetny doping i barwność.

>>> WIĘCEJ INFORMACJI <<<

 • autor: Krzysztof Strzelecki, data: 2024-03-20

Wygrywają czwarty raz z rzędu.

KH Energa Toruń przegrywa przed własną publicznością mecz numer sześć i kończy rywalizację w Play-Off na ćwierćfinale. Podopieczni Roberta Kalabera złapali "drugi oddech" po dwóch przegranych meczach na Jastorze i w kolejnych czterech triumfowali. Ostatecznie Stalowe Pierniki zajmują piąte miejsce w sezonie 2023/ 2024.

Mecz na Tor-Torze rozpoczął się od mocnego uderzenia. W przeciągu pierwszych siedmiu minut padły trzy bramki. Pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, którzy wykorzystali liczebną przewagę w piątej minucie meczu. Bramkę zdobył łotewski obrońca Pauls Svars. Zasłonięty, przez toruńskich zawodników Lackovic nie wiele mógł zrobić przy tym uderzeniu.
Odpowiedź gości była wręcz natychmiastowa, gdyż trzydzieści sekund później mieliśmy remis. Robert Arrak idealnie podaje do Forda, a ten  wychodzi "sam na sam" ze Studzińskim i posyła krążek miedzy parkanami do siatki.
Jednak podopieczni Juhy Nurminena nie zamierzali przegrać tego meczu i dalej mocno naciskali przyjezdnych. Na efekty nie trzeba było długo czekać.
W siódmej minucie młodszy z braci Kalinowskich wyprowadza Stalowe Pierniki na prowadzenie. Kapitan KH Energa zagrywa pod bramkę do Patryka Koguta, a ten oddaje krążek do niepilnowanego Michała Kalinowskiego, który dopełnia formalności. Do końcowego gwizdka, w tej tercji bramek już nie oglądamy. Torunianie schodzą do szatni na przerwę prowadząc 2:1.

W drugiej odsłonie pada tylko jedna bramka. To Olli-Petteri Viinikainen strzałem z koła bulikowego pokonuje Mateusza Studzińskiego w dwudziestej szóstej minucie i mamy ponownie remis w tym starciu. Jastrzębianie od początku tej tercji aktywnie atakują i w końcu dostają to czego chcą.
Obydwa zespoły próbują zmienić wynik, jednak ani w drugiej, ani w trzeciej tercji guma nie wpada do siatki. W toruńskiej bramce ponownie świetnie spisuje się Mateusz Studziński, który wielokrotnie ratuje drużynę z opresji. Tak jak w poprzednich meczach, to podopieczni Kalabera oddają więcej strzałów na bramkę i zmuszają toruńskiego bramkarza do ciągłej czujności.

W samej końcówce Stalowe Pierniki przez kilkadziesiąt sekund grają z przewagą jednego zawodnika. Jednak goście zaciekle bronią i nie pozwalają wygrać tego meczu. 
Końcowy gwizdek i po raz kolejny w tej rundzie będzie dogrywka. Gra toczy się do momentu zdobycia bramki. Torunianie rozpoczynają dogrywkę z przewagą jednego gracza. Grają tak ponad minutę, jednak nie udaje się pokonać Lackovica.
W dziewiątej minucie dogrywki, po wygranym wznowieniu w tercji KH Energa krążek dostaje niepilonowany przez nikogo Conor MacEachern, podjeżdża do bramki i strzela pod poprzeczkę. Ponownie to goście zdobywają "złotego gola" i awansują do półfinału. 

Tak kończy się przygoda Stalowych Pierników z rundą Play-Off. Zaczęli wyśmienicie - wygrywając dwa pierwsze mecze na lodowisku przeciwnika. Później los nie był już tak łaskawy i przyszły cztery porażki. Ostatecznie KH Energa kończy sezon 2023/ 2024 na piątym miejscu.

Apetyty kibiców zawsze są większe i po meczach przegranych "o włos" pozostaje zawód. Taki jest sport. Czasami decyduje przysłowiowy łut szczęścia, które podobno sprzyja lepszym.
W ubiegłym roku, to JKH GKS Jastrzębie odpadł z Play-Off w ćwierćfinale, przegrywając z przyszłym Mistrzem Polski i zakończył sezon na miejscu piątym. 
KH Energa Toruń w starciu z Tauron Re-Plast Unią Oświęcim wygrał tylko jeden mecz, nie awansował dalej i uplasował się na siódmym miejscu.
Z Jastrzębiem rywalizowaliśmy także w sezonie 2021/2022. Tam również oni wygrali rywalizację, ale dokonali tego dopiero w meczu numer siedem.

Trener JKH GKS Jastrzębie i Reprezentacji Polski Robert Kalaber w wywiadzie dla hokej.net powiedział: "... dwa zwycięstwa torunian to była przede wszystkim znakomita praca Mateusza Studzińskiego. Mieliśmy więcej klarownych sytuacji, a Studziński zachowywał się jak doświadczony bramkarz. Staram się o tym nie rozmawiać, ale szczerze muszę powiedzieć, że zasługuje na powołanie na zgrupowanie reprezentacji Polski."
Mówił także o tym, o czym kilkakrotnie pisałem w podsumowaniach meczów: "... w każdym meczu oddawaliśmy bardzo dużo strzałów. Bo różnica jest w całej serii ponad 70 strzałów na naszą korzyść. Rywale na naszą bramkę nie oddali nawet 150 strzałów."
Cały wywiad, podsumowujący mecze dostępny na stronie hokej.net: "Kaláber: Szczerze muszę powiedzieć, że zasługuje on na powołanie"

Zobacz: Stulecie hokejowej tradycji w ToruniuHokejowa Tradycja PokoleńHistoria hokeja w Toruniu.

KH Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie

2:3 d.

(2:1, 0:1, 0:0, d. 0:1)

Bramki:
1:0 Pauls Svars (Riku Tiainen, Albin Thyni Johansson) - 04:03 (P)

1:1 Nicholas Ford (Robert Arrak, Jakub Izacky) - 04:33
2:1 Michał Kalinowski (Patryk Kogut, Kamil Kalinowski) - 06:41
2:2 Olli-Petteri Viinikainen (Conor MacEachern, Tuukka Rajamaki) - 25:48
2:3 Conor MacEachern (Robert Arrak) - 68:11

Kary:
KH Energa Toruń - 4 min.
JKH GKS Jastrzębie - 4 min.

Skład KH Energa Toruń:

#51 Mateusz Studziński, #41 Maksymilian Lisewski

#24 Pauls Svars, #8 Albin Thyni Johansson
#22 Ruslan Bashirov, #9 Deniss Fjodorovs, #81 Riku Tiainen

#94 Jakub Gimiński, #59 Matthew Sozanski
#20 Jakub Prokurat, #89 Nikolai Syty, #93 Mirko Djumic

#11 Adrian Jaworski, #23 Calle Behm
#68 Patryk Kogut, #10 Kamil Kalinowski, #19 Michał Kalinowski

#76 Olivier Kurnicki, #98 Szymon Maćkowski
#75 Konsta Jaakola, #7 Atte Huhtela, #98 Szymon Maćkowski

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV
Zobacz zdjęcia z meczu: Foto

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2024-03-13
 • Pauls Svars
 • Michał Kalinowski

JKH poszedł za ciosem.

Sobotni mecz na Jastorze pokazał, że w kluczowych momentach rywalizacji to drużyna prowadzona przez Roberta Kalabera potrafi wykorzystać nadarzające się okazje i strzelać bramki na wagę zwycięstwa. Dobra postawa Mateusza Studzińskiego w bramce KH Energa Toruń, to za mało żeby zwyciężyć. 

Pierwszą tercję wygrywają gospodarze 1:0. Gol pada w dziewiętnastej minucie spotkania, tuż przed zejściem na przerwę. Marcin Kolusz, chyba najbardziej doświadczony zawodnik w drużynie JKH precyzyjnym strzałem w samo okienko otwiera wynik tego spotkania. Zasłonięty Mateusz Studziński nie miał nic do powiedzenia przy tym strzale.

Stalowym Piernikom udaje się doprowadzić do wyrównania na początku drugiej tercji. Mirko Djumic pokonuje Jakuba Lackovica w dwudziestej piątej minucie. Jakub Prokurat idealnie podał do niepilnowanego Mirko Djumica, ten wjechał do tercji JKH i posłał krążek między parkanami do bramki gospodarzy.
Optycznie, minimalnie lepiej prezentują się jastrzębianie, ale kolejny raz w bramce świetnie spisuje się Mateusz Studziński i stopuje bramkowe zapędy napastników JKH.
Jednak na dwadzieścia sekund przed końcem drugiej tercji gospodarze ponownie wychodzą na prowadzenie. Bramkę zdobywa Dominik Paś. Napastnik JKH wykorzystał moment zmiany toruńskiej formacji, dostał dokładne podanie zza bramki i mocnym strzałem po lodzie posłał krążek do siatki.

Tuż po rozpoczęciu trzeciej tercji nadarza się świetna okazja dla KH Energa do zdobycia gola. Przez ponad minutę toruńscy hokeiści grają z przewagą dwóch zawodników. Niestety oprócz wymiany podań za i przed bramką Lackovica niewiele się dzieje. Stalowe Pierniki oddają bodajże jeden strzał. Mijają kolejne sekundy i tuż przed zakończeniem drugiej z kar Svars mocno uderza, krążek odbija się od jastrzębskiego bramkarza i ląduje na kiju Denisa Fjodorovsa, który kieruje go do pustej bramki. Mamy ponownie remis.
W ostatnich minutach tego meczu obydwa zespoły kilkukrotnie jeszcze przeprowadzały groźne ataki na bramkę rywali. I gdy wydawało się, że kolejny raz do rozstrzygnięcia będzie potrzebna dogrywka, to tak, jak w poprzednich tercjach, na dwie minuty przed końcową syreną w toruńskim zespole nastąpił chwilowy brak koncentracji. Wykorzystał to czeski napastnik występujący w brawach JKH Jakub Izacky. trzecie celne trafienie stało się faktem. Tej straty nie udało się już odrobić. Czasu było bardzo niewiele i dodatkowo na ławkę kar został odesłany toruński obrońca. Drużyna Roberta Kalabera wygrywa mecz numer pięć 3:2.

Czego zabrakło w zespole KH Energa aby wygrać ten mecz? Moim zdaniem za mało strzelamy na bramkę rywala. Stalowe Pierniki oddały tylko dwadzieścia cztery strzały w kierunku bramki gospodarzy. 
Dla porównania - Mateusz Studziński musiał interweniować aż czterdzieści trzy razy! Z tego zdecydowaną większość wybronił, ale trzykrotnie krążek przekroczył linię bramkową. Skuteczność toruńskiego bramkarza w tym starciu to aż 93%. Golkiper gospodarzy - Jakub Lackovic zapisał na swoim koncie 91,7 %. Skapitulował dwa razy.
Wyraźnie widać, że w tym momencie to bramkarz jest największym atutem KH Energa Toruń. Jednak aby wygrać mecz, trzeba strzelać i do tego jeszcze celnie, ale na tym polu są wyraźnie braki w zespole Juhy Nurminena. 

Do zakończenia ćwierćfinałowej rywalizacji JKH GKS Jastrzębie potrzebuje tylko jednego zwycięstwa. Czy w najbliższy wtorek na Tor-Torze jastrzębianie będą kontynuować zwycięską passę?
Pewne jest, że hokeiści KH Energa Toruń nie zrezygnują z walki do końca, ale czy będą w stanie wygrać i powalczyć w meczu numer siedem. O tym przekonamy się 12 marca. Początek meczu o godz. 18:30.

Zobacz: Stulecie hokejowej tradycji w ToruniuHokejowa Tradycja PokoleńHistoria hokeja w Toruniu.

JKH GKS Jastrzębie - KH Energa Toruń

3:2

(1:0, 1:1, 1:1)

Bramki:
1:0 Marcin Kolusz (Emil Bagin, Ratislav Spirko) - 18:55
1:1 Mirko Djumic (Pauls Svars, Jakub Prokurat) - 24:48
2:1 Dominik Paś (Ratislav Spirko, Maciej Urbanowicz) - 39:40
2:2 Deniss Fjodorovs (Pauls Svars, Riku Tiainen) - 43:39 (P)
3:2 Jakub Izacky (Robert Arrak, Jakub Lackovic) - 57:40

Kary:
JKH GKS Jastrzębie - 10 min.
KH Energa Toruń - 10 min.

Skład KH Energa Toruń:

#51 Mateusz Studziński, #41 Maksymilian Lisewski

#24 Pauls Svars, #8 Albin Thyni Johansson
#86 Danila Larionovs, #9 Deniss Fjodorovs, #81 Riku Tiainen

#94 Jakub Gimiński, #59 Matthew Sozanski
#20 Jakub Prokurat, #89 Nikolai Syty, #93 Mirko Djumic

#11 Adrian Jaworski, #23 Calle Behm
#68 Patryk Kogut, #10 Kamil Kalinowski, #19 Michał Kalinowski

#76 Olivier Kurnicki, #98 Szymon Maćkowski
#75 Konsta Jaakola, #7 Atte Huhtela, #22 Ruslan Bashirov

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2024-03-10

Mamy remis.

Jastrzębianie zdobywają jedną bramkę, ale to wystarcza żeby zapisać drugie zwycięstwo na swoje konto. Po czterech starciach mamy remis 2:2. Kolejny mecz już w najbliższą sobotę (9.03.) zostanie rozegrany na Jastorze w Jastrzębiu. Do tej pory ten obiekt był szczęśliwy dla KH Energa. Czy będzie tak dalej? Przekonamy się za dwa dni.

Mecz nie ułożył się pomyślnie dla toruńskiego zespołu. Robert Kalaber "przekonfigurował" taktykę i gra wyglądał inaczej niż we wtorek. Stalowym Piernikom ciężko było wypracować dogodne sytuacje i precyzyjnie posłać krążek w światło bramki. W całym meczu torunianie oddali tylko dziewiętnaście strzałów. I nic nie wpadło do siatki.
Goście również niezbyt intensywnie (23 strzały) strzelali w kierunku bramki strzeżonej przez Mateusza Studzińskiego, ale jeden krążek znalazł drogę do siatki i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Gol padł w pierwszej tercji - w piątej minucie. Zwycięską bramkę dla JKH GKS Jastrzębie zdobył Dominik Jarosz.
Stalowe Pierniki zagrały "na czysto" jeśli chodzi o kary. Sędziowie pomimo ostrych starć nałożyli tylko dwie, dwuminutowe kary dla gości. Przewag liczebnych nie udało się wykorzystać Stalowym Piernikom. Jastrzębska drużyna zagrała bardzo dobrze w obronie.

Podopieczni Juhy Nurminena walczyli z wielkim poświęceniem do końcowych sekund, jednak nie zdołali pokonać golkipera gości. Widać było ogromne zmęczenie na twarzach toruńskich zawodników. Wielu z trudem łapało oddech. Poprzednie mecze, w które włożyli mnóstwo energii wyssały z nich całą moc.
Teraz czas na regenerację i wyjazd do Jastrzębia na mecz numer pięć.
Czasu jest bardzo mało, a potrzeby organizmów ogromne.
Czy uda się toruńskiemu sztabowi przywrócić moc i świeżość drużynie w tak krótkim czasie? Na pewno postarają się o to masażyści: Bartek i Piotr oraz Justyna, która odpowiada za przygotowanie motoryczne. Są przecież jedną drużyną i zrobią wszystko aby MOC była ze Stalowymi Piernikami.

Zobacz: Stulecie hokejowej tradycji w ToruniuHokejowa Tradycja PokoleńHistoria hokeja w Toruniu.

KH Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie

0:1

(0:1, 0:0, 0:0)

Bramki:
0:1 Dominik Jarosz (Emil Bagin, Ratislav Spirko) - 04:08

Kary:
KH Energa Toruń - 0 min.
JKH GKS Jastrzębie - 4 min.

Skład KH Energa Toruń:

#51 Mateusz Studziński, #41 Maksymilian Lisewski

#24 Pauls Svars, #8 Albin Thyni Johansson
#86 Danila Larionovs, #9 Deniss Fjodorovs, #81 Riku Tiainen

#94 Jakub Gimiński, #59 Matthew Sozanski
#20 Jakub Prokurat, #89 Nikolai Syty, #93 Mirko Djumic

#11 Adrian Jaworski, #23 Calle Behm
#68 Patryk Kogut, #10 Kamil Kalinowski, #19 Michał Kalinowski

#76 Olivier Kurnicki, #98 Szymon Maćkowski
#75 Konsta Jaakola, #7 Atte Huhtela, #22 Ruslan Bashirov

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV
Zobacz zdjęcia z meczu: Foto

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2024-03-07
 • Przemek Bomastek, Justyna Wrzesińska, Bartosz Nienartowicz...
  Przemek Bomastek, Justyna Wrzesińska, Bartosz Nienartowicz i Piotr Żurawski.

Złoty gol w dogrywce.

Starcie numer trzy wygrywają goście - JKH GKS Jastrzębie. Stan rywalizacji 2:1 dla KH Energa Toruń. Decydująca bramka padła w czwartej minucie dogrywki. Po trzech tercjach wynik był remisowy - 1:1.

Bramki oglądaliśmy tylko w pierwszej odsłonie. Wynik meczu otworzyli goście, a dokładnie Filip Starzyński, który w trzynastej minucie pokonał Mateusza Studzińskiego.
Na wyrównanie licznie zgromadzeni toruńscy kibice nie musieli długo czekać. Półtorej minuty później Michał Kalinowski zdobywa wyrównującą bramkę. 

Podopieczni Juhy Nurminena przeważali w tym meczu, jednak nie potrafili, pomimo kilku dogodnych sytuacji przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.
Dzisiaj szczęście uśmiechnęło się do gości.
W dogrywce gola na wagę zwycięstwa zdobył Kamil Górny, a trener Robert Kalaber odetchnął z ulgą... 

Jutro starcie numer cztery. Początek meczu o godzinie 18:30. Dzisiaj Tor-Tor był "prawie" pełny. Oby jutro wypełnił się do ostatniego miejsca!

Zobacz: Stulecie hokejowej tradycji w ToruniuHokejowa Tradycja PokoleńHistoria hokeja w Toruniu.

KH Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie

1:2 d.

(1:1, 0:0, 0:0, d. 0:1)

Bramki:
0:1 Filip Starzyński (Jakub Izacky) - 12:53
1:1 Michał Kalinowski (Pauls Svars, Konsta Jaakola) - 14:34
1:2 Kamil Górny (Dominik Paś, Jakub Izacky) - 63:37

Kary:
KH Energa Toruń - 8 min.
JKH GKS Jastrzębie - 6 min.

Skład KH Energa Toruń:

#51 Mateusz Studziński, #41 Maksymilian Lisewski

#24 Pauls Svars, #8 Albin Thyni Johansson
#86 Danila Larionovs, #9 Deniss Fjodorovs, #81 Riku Tiainen

#94 Jakub Gimiński, #59 Matthew Sozanski
#20 Jakub Prokurat, #89 Nikolai Syty, #93 Mirko Djumic

#11 Adrian Jaworski, #23 Calle Behm
#68 Patryk Kogut, #10 Kamil Kalinowski, #19 Michał Kalinowski

#76 Olivier Kurnicki, #98 Szymon Maćkowski
#75 Konsta Jaakola, #7 Atte Huhtela, #22 Ruslan Bashirov

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV
Zobacz zdjęcia z meczu: Foto

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2024-03-05
 • Michał Kalinowski
  Michał Kalinowski

Niepokonany!

Mateusz Studziński bohaterem drugiego starcia z JKH GKS Jastrzębie. Przy dużym wsparciu kolegów z zespołu nie pozwolił umieścić krążka w swojej bramce. KH Energa strzela jednego gola, którego autorem jest Danila Larionovs i wygrywa po raz drugi w Jastrzębiu. Serwisy hokejowe "pieją z zachwytu", a najczęściej pojawiające się słowo to sensacja. 

Toruński bramkarz w dwóch starciach z JKH wydatnie przyczynił się do zwycięstwa. Obronił ponad osiemdziesiąt strzałów. W wywiadzie dla hokej.net mówi: "– Dzisiejszy mecz - tak jak poprzedni - był trudny. Zawodnicy z Jastrzębia starali się za wszelką cenę udowodnić własnej publiczności, że są lepszą drużyną, jednak ponownie szczęście było po naszej stronie. Byliśmy w tym meczu skuteczniejsi w wielu aspektach gry, zachowaliśmy zimną krew i doprowadziliśmy zwycięski wynik do końca. Zagraliśmy bezbłędnie w obronie, a toruńscy kibice sprawili, że czuliśmy się jak w domu." Całość wywiadu znajdziesz tutaj: "Studziński: Szczęście było po naszej stronie".

Gratulacje za postawę należą się wszystkim członkom tej drużyny, od zawodników, po trenerów, masażystów i grupie toruńskich kibiców, która wspierała z trybun Stalowe Pierniki. Tutaj każdy drobny element miał znaczenie.

Teraz rywalizacja przenosi się do Torunia. Już we wtorek na Tor-Torze kolejne starcie z JKH GKS Jastrzębie. Początek meczu o godzinie 18:30.
Przed rozpoczęciem spotkania zaplanowano odsłonięcie pamiątkowej tablicy przed lodowiskiem, a na tafli będzie można zobaczyć specjalnie przygotowany mapping.
Po pierwszej tercji zostanie wyświetlony krótki, okolicznościowy film. Wszystko to w ramach obchodów 100-lecia hokeja w Toruniu.

Kasy biletowe zostaną otwarte o godzinie 17-ej. Bilety można nabyć także poprzez stronę internetową: sportowytorun.pl.

Zobacz: Stulecie hokejowej tradycji w ToruniuHokejowa Tradycja PokoleńHistoria hokeja w Toruniu.

JKH GKS Jastrzębie - KH Energa Toruń

0:1 

(0:0, 0:1, 0:0)

Bramki:
0:1 Danila Larionovs (Deniss Fjodorovs, Albin Thyni Johansson) - 30:45

Kary:
JKH GKS Jastrzębie - 8 min.
KH Energa Toruń - 8 min.

Skład KH Energa Toruń:

#51 Mateusz Studziński, #41 Maksymilian Lisewski

#24 Pauls Svars, #76 Olivier Kurnicki
#86 Danila Larionovs, #9 Deniss Fjodorovs, #81 Riku Tiainen

#94 Jakub Gimiński, #59 Matthew Sozanski
#20 Jakub Prokurat, #89 Nikolai Syty, #93 Mirko Djumic

#11 Adrian Jaworski, #8 Albin Thyni Johansson
#68 Patryk Kogut, #10 Kamil Kalinowski, #19 Michał Kalinowski

#23 Calle Behm, #33 Eryk Schafer
#75 Konsta Jaakola, #7 Atte Huhtela, #22 Ruslan Bashirov

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2024-03-03

JKH przegrywa pierwsze starcie.

KH Energa Toruń pokonuje na Jastorze JKH GKS Jastrzębie w pierwszym meczu rundy Play-Off. Niestety zwycięstwo Stalowych Pierników zostało okupione dwoma kontuzjami. Julius Pohjanokasa opuścił taflę już w czwartej minucie, a chwilę później także dla Mateusza Zielińskiego ten mecz się zakończył.

Pomimo tych dwóch poważnych strat toruńscy zawodnicy zdołali pokonać gospodarzy na ich własnym lodowisku. Mecz zakończył się wynikiem 2:3.
Bramki dla KH Energa Toruń zdobyli: Matthew Sozansky, Nikolai Syty i Mirko Djumic. Znakomicie w bramce spisał się Mateusz Studziński, który obronił trzydzieści pięć strzałów (94.6%). Dla porównania bramkarz gospodarzy zanotował skuteczność na poziomie 89.7%.

Zobacz: Stulecie hokejowej tradycji w ToruniuHokejowa Tradycja PokoleńHistoria hokeja w Toruniu.

JKH GKS Jastrzębie - KH Energa Toruń

2:3 

(1:2, 1:0, 0:1)

Bramki:
0:1 Matthew Sozanski (Mirko Djumic, Nikolai Syty) - 01:52 (P)

1:1 Jakub Izacky (Ratislav Spirko, Marcin Kolusz) - 10:58 (P)
1:2 Nikolai Syty (Calle Behm, Matthew Sozanski) - 13:59 (P)
2:2 Nicholas Ford (Maciej Urbanowicz) - 26:14 (P)
2:3 Mirko Djumic (Calle Behm, Albin Thyni Johansson) - 50:11

Kary:
JKH GKS Jastrzębie - 14 min.
KH Energa Toruń - 14 min.

Skład KH Energa Toruń:

#51 Mateusz Studziński (od 3:16), #31 Julius Pohjanoksa (do 3:16 - kontuzja)

#24 Pauls Svars, #4 Mateusz Zieliński
#86 Danila Larionovs, #9 Deniss Fjodorovs, #81 Riku Tiainen

#94 Jakub Gimiński, #59 Matthew Sozanski
#20 Jakub Prokurat, #89 Nikolai Syty, #93 Mirko Djumic

#11 Adrian Jaworski, #8 Albin Thyni Johansson
#68 Patryk Kogut, #10 Kamil Kalinowski, #19 Michał Kalinowski

#23 Calle Behm, #98 Szymon Maćkowski
#75 Konsta Jaakola, #7 Atte Huhtela, #22 Ruslan Bashirov

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2024-03-02

Nokaut w pierwszej tercji.

Pewna drugiego miejsca w tabeli Tauron Hokej Ligi po rundzie zasadniczej Re-Plast Unia Oświęcim daje sobie strzelić w pierwszych dwudziestu minutach aż cztery bramki, a po końcowym gwizdku na tablicy wyników widzimy 5:2 dla gospodarzy - KH Energa Toruń. Stalowe Pierniki zajmują piąte miejsce po rundzie zasadniczej.

Przed tym starciem statystki zdecydowanie wskazywały jako faworyta gości z Oświęcimia. Stalowe Pierniki z Unią wygrały tylko jeden pojedynek w pierwszej rundzie na Tor-Torze 4:3. Pozostałe kończyły się zwycięstwem Re-Plast Unii Oświęcim 8:0 i 3:0 u siebie i wygrana w Toruniu 3:2.

W starciu numer pięć, kończącym rundę zasadniczą wygrywają przed własną publicznością podopieczni Juhy Nurminena. Gole, zwłaszcza te w pierwszej tercji padają jak na zawołanie. Oświęcimski bramkarz - Robert Kowalówka w osiemnastej minucie, gdy po raz czwarty skapitulował udaje się do boksu, a jego miejsce zajmuje Filip Płonka. Linus Lundin - pierwszy bramkarz Re-Plast Unii Oświęcim nie pojawił się w składzie na mecz w Toruniu.
Celne trafienia w tej części spotkania zaliczają: Danila Larionovs, Ruslan Bashirov, Jakub Prokurat i Szymon Maćkowski.

W drugiej tercji kolejne celne trafienie zalicza Ruslan Bashirov i po czterdziestu minutach KH Energa prowadzi już 5:1.

Ostatnią bramkę w tym meczu strzelają goście w czterdziestej trzeciej minucie i spotkanie kończy się wynikiem 5:2 dla gospodarzy. To zwycięstwo sprawia, że Stalowe Pierniki po rundzie zasadniczej plasują się na piątym miejscu w tabeli Tauron Hokej Ligi.

Teraz czekamy na najciekawszą część sezonu - Play-Off.
Przeciwnikiem KH Energa Toruń będzie prawdopodobnie JKH GKS Jastrzębie, które jest na pozycji numer cztery. Jeśli wyżej notowane zespoły będą wybierać według standardowego klucza (1-8, 2-7, 3-6), to pierwsze dwa mecze zagramy 1 i 2 marca na Jastorze.

Zobacz: Stulecie hokejowej tradycji w ToruniuHokejowa Tradycja PokoleńHistoria hokeja w Toruniu.

KH Energa Toruń - Re-Plast Unia Oświęcim

5:2

(4:0, 1:1, 0:1)

Bramki:
1:0 Danila Larionovs (Matthew Sozanski) - 03:25
2:0 Ruslan Bashirov (Albin Thyni Johansson, Atte Huhtela) - 09:18
3:0 Jakub Prokurat (Nikolai Syty, Mateusz Zieliński) - 15:35
4:0 Szymon Maćkowski (Adrian Jaworski, Albin Thyni Johansson) - 17:23

4:1 Henry Karjalainen (Joonas Uimonen, Kalle Valtola) - 21:54
5:1 Ruslan Bashirov - 26:12
5:2 Kamil Sadłocha (Carl Ackered, Mark Kaleinikovas) - 42:15

KH Energa Toruń - 4 min.
Re-Plast Unia Oświęcim - 6. min

 

Skład KH Energa Toruń:

#31 Julius Pohjanoksa, #51 Mateusz Studziński

#24 Pauls Svars, #4 Mateusz Zieliński
#86 Danila Larionovs, #9 Deniss Fjodorovs, #81 Riku Tiainen

#94 Jakub Gimiński, #59 Matthew Sozanski,  
#20 Jakub Prokurat, #89 Nikolai Syty, #93 Mirko Djumic

#11 Adrian Jaworski, #8 Albin Thyni Johansson
#75 Konsta Jaakola, #98 Szymon Maćkowski, #88 Patryk Napiórkowski

#23 Calle Behm, #18 Yakub Kviatkouski
#68 Patryk Kogut, #7 Atte Huhtela, #22 Ruslan Bashirov

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz tabelę THL i wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV
Zobacz zdjęcia z meczu: Foto

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2024-02-27

GKS skuteczny w przewagach.

Tyski zespół bezlitośnie wykorzystywał grę w przewagach do zdobywania bramek. Trzy pierwsze gole wpadły do toruńskiej siatki, gdy Stalowe Pierniki grały w osłabieniu. GKS takich szans miał cztery, więc skuteczność imponująca.
Smoczku dodaje fakt, że przy golach numer jeden i dwa udział mieli byli toruńscy napastnicy reprezentujący obecnie GKS Tychy: Illia Korenchuk i Mark Viitanen.

Tyszanie już w siódmej minucie wykorzystują pierwszą grę w przewadze i zdobywają gola, którego autorem jest były napastnik i najlepszy "snajper" KH Energa Toruń z ubiegłego sezonu Illia Korenchuk. Drugi gol wpada do toruńskiej bramki w końcówce tej odsłony, gdy w boksie kar przebywa Nikolai Syty. Asystę przy tym trafieniu zaliczają: Illia Korenchuk i Mark Viitanen.

Drugą tercję również wygrywają gospodarze, ale Stalowym Piernikom udaje się zdobyć jedną bramkę. Tomasa Fucika pokonuje Ruslan Bashirov tuż przed końcowym gwizdkiem i po czterdziestu minutach jest 4:1.

W ostatnich dwudziestu minutach pierwsi gola strzelają hokeiści KH Energa i w czterdziestej dziewiątej minucie na tablicy mamy wynik 4:2. Drugie celne trafienie w tym starciu zalicza toruński napastnik - Ruslan Bashirov. Asysty przy obydwu bramkach zalicza Atte Huhtela.
Kropkę "nad i" stawiają jednak gospodarze i niespełna dziesięć minut później ustalają wynik meczu na 5:2.

W obecnym sezonie KH Energa Toruń pokonał tylko raz tyski GKS, a było to 1 października, w pierwszej rundzie THL. Torunianie wygrali wtedy na lodowisku przy de Gaulle'a 3:1. Pozostałe starcia to już zwycięstwa GKS-u.

Już za dwa dni ostatni mecz rundy zasadniczej. Do Torunia przyjedzie Re-Plast Unia Oświęcim, z którą w tym sezonie Stalowe Pierniki wygrały tylko raz. Bilans bramkowy przed tym meczem zdecydowanie lepszy ma Unia: 17:6. A jak będzie w ostatnim starciu sezonu zasadniczego przekonamy się we wtorek.

Zobacz: Stulecie hokejowej tradycji w ToruniuHokejowa Tradycja PokoleńHistoria hokeja w Toruniu.

GKS Tychy - KH Energa Toruń

5:2

(2:0, 2:1, 1:1)

Bramki:
1:0 Illia Korenchuk (August Nilsson, Szymon Marzec) - 06:23 (P)
2:0 Roman Rac (Illia Korenchuk, Mark Viitanen) - 18:37 (P)
3:0 Bartłomiej Jeziorski (Alan Łyszczarczyk) - 25:38 (P)
4:0 Bartłomiej Jeziorski (Oskar Jaśkiewicz, Alan Łyszczarczyk) - 31:42
4:1 Ruslan Bashirov (Atte Huhtela) - 39:15
4:2 Ruslan Bashirov (Atte Huhtela, Patryk Kogut) - 48:31

5:2 Janne Tavi (Mateusz Ubowski, Bartłomiej Pociecha) - 58:10

Kary:
GKS Tychy - 2 min.
KH Energa Toruń - 8 min.

Skład KH Energa Toruń:

#31 Julius Pohjanoksa, #51 Mateusz Studziński

#23 Calle Behm, #4 Mateusz Zieliński
#86 Danila Larionovs, #9 Deniss Fjodorovs, #81 Riku Tiainen

#94 Jakub Gimiński, #59 Matthew Sozanski,  
#20 Jakub Prokurat, #89 Nikolai Syty, #93 Mirko Djumic

#11 Adrian Jaworski, #24 Pauls Svars
#68 Patryk Kogut, #18 Yakub Kviatkouski, #19 Michał Kalinowski

#8 Albin Thyni Johanson, #69 Jakub Wenker
#75 Konsta Jaakola, #7 Atte Huhtela, #22 Ruslan Bashirov

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz tabelę THL i wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2024-02-25

Powtórka z grudnia.

Ten mecz wyglądał jak kopia grudniowego starcia na Tor-Torze, w którym Mistrz Polski - GKS Katowice doznał dotkliwej porażki. Wtedy to KH Energa zaaplikował gościom pięć bramek w trzeciej odsłonie i zwyciężył w całym spotkaniu 7:2. Dzisiejsze zwycięstwo jest skromniejsze ale również efektowne.

Po pierwszych dwudziestu minutach wtedy i obecnie prowadzą goście 1:0. Drugą odsłonę wygrywają gospodarze, wtedy 2:1, teraz 1:0. Mecz toczy się niemrawo, nic nie zapowiada, że Stalowe Pierniki rozwiną skrzydła w trzeciej tercji i raz za razem będą umieszczać krążek w siatce GKS-u.
Jednak historia znowu się powtórzyła i w ostatnich dwudziestu minutach toruńscy hokeiści zdobywają trzy gole, a całe spotkanie wygrywają w stosunku 4:1. 

Bramki dla KH Energa zdobyli: Danila Larionovs (x3) i Nikolai Syty.

Zobacz: Stulecie hokejowej tradycji w ToruniuHokejowa Tradycja PokoleńHistoria hokeja w Toruniu.

KH Energa Toruń - GKS Katowice

4:1

(0:1, 1:0, 3:0)

Bramki:
0:1 Miro Lehtimaki (Jakub Wanacki, Joona Monto) - 18:23
1:1 Danila Larionovs (Riku Tiainen, Pauls Svars) - 32:27 (PP)
2:1 Nikolai Syty (Ruslan Bashirov, Mirko Djumic) - 53:31
3:1 Danila Larionovs (Deniss Fjodorovs) - 58:44 (PP)
4:1 Danila Larionovs (Riku Tiainen, Matthew Sozanski) - 59:36 (do pustej bramki)

Kary:
KH Energa Toruń - 8 min.
GKS Katowice - 43 min. - w tym Maciej Kruczek 5 min. (atak w okolice głowy) + 20 min. (niesportowe zachowanie).

Skład KH Energa Toruń:

#31 Julius Pohjanoksa, #51 Mateusz Studziński

#23 Calle Behm, #4 Mateusz Zieliński
#86 Danila Larionovs, #9 Deniss Fjodorovs, #81 Riku Tiainen

#94 Jakub Gimiński, #59 Matthew Sozanski,  
#20 Jakub Prokurat, #89 Nikolai Syty, #93 Mirko Djumic

#11 Adrian Jaworski, #24 Pauls Svars
#68 Patryk Kogut, #10 Kamil Kalinowski, #19 Michał Kalinowski

#33 Eryk Schafer, #69 Jakub Wenker
#75 Konsta Jaakola, #7 Atte Huhtela, #22 Ruslan Bashirov

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz tabelę THL i wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV
Zobacz zdjęcia z meczu: Foto

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2024-02-23
 • Danila Larionovs
  Danila Larionovs
 • Nikolai Syty
  Nikolai Syty

Mistrzostwa Polski Juniorów.

We wtorek 20 lutego 2024 roku rozpoczynają się w Toruniu Mistrzostwa Polski Juniorów. W zawodach zaprezentuje się osiem zespołów. Oprócz gospodarzy - MKS Sokoły Toruń będziemy mogli zobaczyć na toruńskim lodowisku drużyny: BS Polonia Bytom, JKH GKS II Jastrzębie, MKS Cracovia Kraków, MMKS Podhale Nowy Targ, UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok i MOSM Tychy.

Serdecznie zapraszamy sympatyków hokeja do oglądania zawodów na Tor-Torze.

Terminarz Mistrzostw Polski Juniorów
Toruń 2024

20.02.2024
wtorek

godz. 9:30
BS Polonia Bytom – JKH GKS II Jastrzębie
godz. 12.30
MKS Cracovia Kraków - MMKS Podhale Nowy Targ 
godz. 15.30
UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok – MOSM Tychy
godz. 18.30
KS Katowice Naprzód Janów – MKS Sokoły Toruń

21.02.2024
środa

godz. 9:30
JKH GKS II Jastrzębie – MMKS Podhale Nowy Targ
godz. 12.30
BS Polonia Bytom – MKS Cracovia Kraków
godz. 15.30
UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok – KS Katowice Naprzód Janów
godz. 18.30
MOSM Tychy – MKS Sokoły Toruń

22.02.2024
czwartek

godz. 9:30
MKS Cracovia Kraków – JKH GKS II Jastrzębie
godz. 12.30
MMKS Podhale Nowy Targ – BS Polonia Bytom
godz. 15.30
KS Katowice Naprzód Janów – MOSM Tychy
godz. 18.30
MKS Sokoły Toruń – UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok

23.04.2024
piątek

Dzień przerwy przed półfinałem.
Trening  tafla nr 2:
godz. 9.00 E1, 
godz. 10.00 F2, 
godz. 11.00 F1, 
godzi. 12.00 E2.

24.02.2024
sobota

godz. 12.30
1 półfinał: E1 – F2
godz. 15.45
drugi półfinał: F1 – E2

25.02.2024
niedziela

godz. 10.30 
Mecz o 3 miejsce
godz. 13.45
Finał - mecz o 1 miejsce.

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2024-02-19
 • FB_IMG_1708353887428

Studziński z czystym kontem.

Obyło się bez niespodzianki w Arenie Sanok i KH Energa Toruń pokonał miejscowych 7:0. Szkoleniowiec Marma Ciarko STS Sanok miał do dyspozycji tylko trzy pełne formacje. Zdecydowana większość to zawodnicy młodzieżowi, więc inny wynik niż wysoka wygrana byłby sporą sensacją.

Na listę strzelców w drużynie Stalowych Pierników wpisali się: dwukrotnie Ruslan Bashirov, Mirko Djumic, Albin Thyni Johansson, Kamil Kalinowski, Atte Huhtela i Jakub Prokurat.
Przez całe spotkanie toruńskiej bramki strzegł Mateusz Studziński i zachował czyste konto. Julius Pohjanoksa, który w ostatnim ligowym meczu nie pojawił się w składzie z powodów zdrowotnych teraz był z drużyną w Sanoku, jednak pełnił rolę rezerwowego.

W kolejnym ligowym meczu już tak łatwo nie będzie. Do Torunia przyjeżdża Mistrz Polski - GKS Katowice. Piątkowy mecz (23.02) rozpocznie się na Tor-Torze o 18:30. 
Bilety można nabyć już teraz poprzez stronę internetową: https://www.sportowytorun.pl/hokej/.

Zobacz: Stulecie hokejowej tradycji w ToruniuHokejowa Tradycja PokoleńHistoria hokeja w Toruniu.

Marma Ciarko STS Sanok - KH Energa Toruń

0:7

(0:3, 0:1, 0:3)

Bramki:
0:1 Ruslan Bashirov (Konsta Jaakola, Mateusz Zieliński) - 01:17
0:2 Mirko Djumic (Calle Behm, Kamil Kalinowski) - 10:09
0:3 Ruslan Bashirov (Konsta Jaakola, Calle Behm) - 19:42
0:4 Albin Thyni Johansson (Atte Huhtela, Danila Larionovs) - 34:52 (P)
0:5 Kamil Kalinowski (Matthew Sozanski, Mirko Djumic) - 43:18
0:6 Atte Huhtela (Konsta Jaakola, Mateusz Zieliński) - 50:30
0:7 Jakub Prokurat (Nikolai Syty, Mirko Djumic) - 57:25

Kary:
Marma Ciarko STS Sanok - 12 min.
KH Energa Toruń - 6 min.

Skład KH Energa Toruń:

#51 Mateusz Studziński, #31 Julius Pohjanoksa

#8 Albin Thyni Johansson, #24 Pauls Svars
#86 Danila Larionovs, #9 Deniss Fjodorovs, #81 Riku Tiainen

#94 Jakub Gimiński, #59 Matthew Sozanski
#20 Jakub Prokurat, #89 Nikolai Syty, #93 Mirko Djumic

#11 Adrian Jaworski, #33 Eryk Schafer
#68 Patryk Kogut, #10 Kamil Kalinowski, #19 Michał Kalinowski

#23 Calle Behm, #4 Mateusz Zieliński
#75 Konsta Jaakola, #7 Atte Huhtela, #22 Ruslan Bashirov

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz tabelę THL i wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2024-02-18

Sarnik ma patent na Toruń.

Słabo zaprezentowały się Stalowe Pierniki przed własną publicznością w starciu z Zagłębiem Sosnowiec. Oprócz dobrych kilku minut w pierwszej tercji meczu, w kolejnych odsłonach oraz w dogrywce, to podopieczni Piotra Sarnika prezentowali zdecydowanie lepszą postawę na tafli i gdyby nie dobre interwencje Mateusza Studzińskiego rozmiary porażki byłyby wyższe.

Sosnowiczanie od pierwszego gwizdka ostro ruszyli do ataku i zamknęli gospodarzy we własnej tercji. Napór gości nie trwał jednak zbyt długo i pomimo kilku okazji nie zdołali umieścić krążka w toruńskiej bramce. Nie wykorzystali również gry w przewadze, którą mieli w czwartej minucie meczu, gdy sędziowie ukarali toruńskiego bramkarza za opóźnianie gry.
Natomiast podopieczni Juhy Nurminena mogli w tym okresie wyjść na prowadzenie po wyprowadzeniu trójkowej kontry, jednak krążek, po niezbyt dokładnym podaniu przejął obrońca Zagłębia.
Pierwsza bramka dla gospodarzy pada w jedenastej minucie meczu. Po strzale Michała Kalinowskiego Patrik Spesny niefortunnie interweniuje, krążek przelatuje po lewym parkanie i zatrzymuje się w polu bramkowym. Okazję wykorzystuje nadjeżdżający Patryk Kogut, który posyła z najbliższej odległości gumę do siatki.
Kilka minut później hokeiści KH Energa Toruń podwyższają prowadzenie. Alibin Thyni Johansson popisuje się strzałem spod linii niebieskiej w okienko sosnowieckiej bramki. Krążek idealnie wystawił drugi toruński defensor - Jakub Gimiński.
Do tego momentu mecz układał się zdecydowanie lepiej dla gospodarzy. Siedemnasta minuta, dwubramkowe prowadzenie i za chwilę przerwa po pierwszej tercji.
Jednak zanim zawodnicy udali się do szatni, na osiemnaście sekund przed końcowym gwizdkiem napastnik Zagłębia zdobywa kontaktową bramkę. Po dwudziestu minutach na tablicy mamy wynik 2:1 dla gospodarzy.

W drugą odsłonę lepiej wchodzą Stalowe Pierniki. Zdobywają trzecią bramkę w trzeciej minucie tej tercji. Swojego debiutanckiego gola strzela fiński napastnik KH Energa Toruń Atte Huhtela (20 meczów, 1 bramka plus 6 asyst).
I na tym golu torunianie zakończyli swoje popisy strzeleckie tego wieczoru. Kolejne minuty upływały, a inicjatywę na lodzie przejmowali hokeiści z Sosnowca i konsekwentnie próbowali zmienić wyniki tego meczu. Jednak bez rezultatu. Po dwóch tercjach KH Energa Toruń schodził na przerwę prowadząc 3:1.

Kolejne bramki, już w trzeciej tercji zdobywali za to goście, najpierw doprowadzając do wyrównania i dogrywki, w której świetnie w toruńskiej bramce interweniował Mateusz Studziński nie pozwalając umieścić krążka w siatce.
O końcowym wyniku zdecydowały więc rzuty karne. 
Jako pierwszy strzelał środkowy napastnik z drużyny gości - Damian Tyczyński i tylko on z dziesiątki hokeistów popisał się celnym trafieniem.
Wykonawcy karnych z KH Energa Toruń: Riku Tiainen, Danila Larionovs, Nikolai Syty, Deniss Fjodorovs, Mirko Djumic.
Rzuty karne wykonywane przez toruńskich zawodników lepiej pozostawić bez komentarza...
Jak powiedział w pomeczowej rozmowie z hokej.net Jakub Prokurat: "Na pewno musimy popracować nad karnymi, bo szczęściu w tej loterii trzeba pomóc dobrze wykonanym karnym..."

Widać, że w tym sezonie Piotr Sarnik ma patent na KH Energa Toruń. Na pięć rozegranych spotkań, w czterech górą jest Zagłębie Sosnowiec.

W 2024 roku Stalowe Pierniki z jedenastu rozegranych spotkań zwycięsko zakończyły tylko trzy: 5:4 k. przeciwko Marma Ciarko STS Sanok - drużyną zamykającą tabelę THL, 4:1 z PZU Podhale Nowy Targ i 1:0 z Comarch Cracovią. Pozostałe osiem spotkań KH Energa Toruń przegrał.

W niedzielę torunianie zagrają wyjazdowy mecz z ostatnią drużyną Tauron Hokej Ligi i patrząc na postawę podopiecznych Juhy Nurminena może to nie być "spacerek" w Sanoku. Oby tak się nie stało.

Zobacz: Stulecie hokejowej tradycji w ToruniuHokejowa Tradycja PokoleńHistoria hokeja w Toruniu.

KH Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec

3:4 k.

(2:1, 1:0, 0:2, d. 0:0, k. 0:1)

Bramki:
1:0 Patryk Kogut (Michał Kalinowski) - 10:35
2:0 Albin Thyni Johansson (Jakub Gimiński, Jakub Prokurat) - 16:24

2:1 Michał Bernacki - 19:42
3:1 Atte Huhtela (Ruslan Bashirov) - 32:16
3:2 Patryk Krężołek (Vitalii Andreikiv) - 46:53
3:3 Riley Lindgren (Vlastimil Dostalek) - 56:05
3:4 Damian Tyczyński - 65:00 (decydujący rzut karny)

Kary:
KH Energa Toruń - 4 min.
Zagłębie Sosnowiec - 6 min.

Skład KH Energa Toruń:

#51 Mateusz Studziński, #41 Maksymilian Lisewski

#8 Albin Thyni Johansson, #24 Pauls Svars
#86 Danila Larionovs, #9 Deniss Fjodorovs, #81 Riku Tiainen

#94 Jakub Gimiński, #59 Matthew Sozanski
#20 Jakub Prokurat, #89 Nikolai Syty, #93 Mirko Djumic

#11 Adrian Jaworski, #76 Olivier Kurnicki
#68 Patryk Kogut, #10 Kamil Kalinowski, #19 Michał Kalinowski

#23 Calle Behm, #4 Mateusz Zieliński
#75 Konsta Jaakola, #7 Atte Huhtela, #22 Ruslan Bashirov

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz tabelę THL i wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV
Zobacz zdjęcia z meczu: Foto

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2024-02-17
 • Patryk Kogut
 • Albin Thyni Johanson
 • Atte Huhtela

Reprezentacja Polski - zgrupowanie i turniej.

Obecnie w rozgrywkach ligowych nastąpi przerwa, która potrwa do 14 lutego. Zostanie wykorzystana na zgrupowanie reprezentacji Polski, a zwieńczy ją turniej. Kadra Polski, w dniach 8-11 lutego 2024 zmierzy się w Sosnowcu z Estonią, Ukrainą i Koreą Południową.

Jedynym reprezentantem, z drużyny KH Energa Toruń powołanym przez Roberta Kalabera na zgrupowanie i turniej jest obrońca Mateusz Zieliński.
Na liście rezerwowej znajduje się dwójka defensorów z Torunia: Adrian Jaworski oraz Olivier Kurnicki.

Zawodnicy powołani na zgrupowanie i turniej:
Bramkarze: John Murray (GKS Katowice), Tomas Fucík (GKS Tychy), David Zabolotny (EHC Freiburg).
Obrońcy: Bartosz Ciura, Oskar Jaśkiewicz (GKS Tychy), Kamil Górny, Arkadiusz Kostek, Patryk Wajda (JKH GKS Jastrzębie), Jakub Wanacki (GKS Katowice), Marcin Horzelski (PZU Podhale Nowy Targ), Mateusz Zieliński (KH Energa Toruń), Paweł Dronia (Ravensburg Towerstars).
Napastnicy: Krystian Dziubiński (Re-Plast Unia Oświęcim), Bartosz Fraszko, Mateusz Michalski, Grzegorz Pasiut (GKS Katowice) Radosław Galant, Bartłomiej Jeziorski, (GKS Tychy), Patryk Krężołek (Zagłębie Sosnowiec), Marcin Kolusz, Dominik Paś, Filip Starzyński ( JKH GKS Jastrzębie), Patryk Wronka (PZU Podhale Nowy Targ), Kamil Wałęga (HC Ocelari Trzyniec), Paweł Zygmunt (HC Litvinov).

Rezerwowi:
Bramkarze: Maciej Miarka (JKH GKS Jastrzębie), Kamil Lewartowski (GKS Tychy).
Obrońcy: Olaf Bizacki (GKS Tychy), Bartosz Florczak (Marma Ciarko STS Sanok), Adrian Jaworski, Oliwier Kurnicki (obaj KH Energa Toruń), Jauhienij Kamienieu (JKH GKS Jastrzębie).
Napastnicy: Mateusz Gościński, Filip Komorski (GKS Tychy), Łukasz Krzemień, Dariusz Wanat (Re-Plast Unia Oświęcim), Igor Smal (GKS Katowice), Damian Tyczyński (Zagłębie Sosnowiec) Maciej Urbanowicz (JKH GKS Jastrzębie).

Harmonogram turnieju:

Czwartek, 8 lutego 2024:

Polska – Estonia (16:30)
Korea Południowa – Ukraina (20:00)

Piątek, 9 lutego 2024:

Korea Południowa – Estonia (16:30)
Polska – Ukraina (20:15)

Niedziela, 11 lutego 2024

Ukraina – Estonia (16:30)
Polska – Korea Południowa (20:15)

Wszystkie mecze reprezentacji Polski będzie można zobaczyć w TVP Sport.

Bilety na mecze w ArcelorMittal Park, na turniej prekwalifikacyjny do Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2026 można nabyć na stronie: kupbilet.pl.

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2024-02-03

Zaczęli dobrze, ale mecz przegrali.

Nowotarżanie zgarniają trzy punkty w pojedynku trzydziestej dziewiątej kolejki Tauron Hokej Ligi przeciwko KH Energa Toruń.
Stalowe Pierniki bardzo dobrze weszły w ten mecz i już w piątej minucie wyszły na prowadzenie.

Mirko Djumic, strzałem zza kół bulikowych kieruje krążek do siatki tuż przy lewym słupku. Bardzo skutecznie pracował przed bramką Nikolai Syty, który zasłaniał pole widzenia nowotarskiego bramkarza. Torunianie obejmują prowadzenie.
PZU Podhale Nowy Targ próbuje odrabiać straty i w końcu dopina swego. Gospodarze schodzą na przerwę prowadząc 2:1. Bramki padają w końcówce, w osiemnastej i dziewiętnastej minucie tej tercji, a przy obydwu asystę zapisuje Patryk Wronka, który idealnie dogrywa do kolegów z ataku.

W drugiej odsłonie na kolejnego gola trzeba było czekać aż do trzydziestej siódmej minuty. Trzeci raz w tym starciu toruński bramkarz wyciąga krążek ze swojej siatki. 
Po dwóch tercjach PZU Podhale Nowy Targ prowadzi różnicą dwóch goli.

Ostatnia część meczu to mocne ataki Stalowych Pierników. Torunianie zdobywają kontaktową bramkę w czterdziestej siódmej minucie. Gola zapisano na konto Denissa Fjodorovsa, który jako ostatni z Torunian posiadał krążek. Gumę do siatki wpakował jednak zawodnik Podhala - Marcin Horzelski na spółkę z Alexandrem Horawskim. Fjodorows próbował dograć do Larionovsa, krążek najpierw odbił się od łyżwy, a następnie od kija obrońcy oraz kija bramkarza i wpadł do siatki.
Torunianie w samej końcówce otrzymują dwie dwuminutowe kary. Najpierw na ławkę wędruje Mirko Djumic w pięćdziesiątej trzeciej minucie, a chwilę później toruński zespół zostaje ukarany za nadmierną liczbę graczy na tafli. Trwa napór gospodarzy. Jednak nie potrafią skutecznie wykorzystać tych przewag.
Ostatni gol pada w sześćdziesiątej minucie, gdy toruńska bramka jest pusta. Pohjanoksa zjechał do boksu na półtorej minuty przed końcowym gwizdkiem.

W spotkaniu zadebiutował łotewski obrońca Pauls Svars, który dołączy do drużyny KH Energa pod koniec stycznia.

Po tym zwycięstwie i porażce Cracovii, nowotarżanie z dorobkiem 45 punktów plasują się obecnie na piątej pozycji w tabeli THL.
Szósta Comarch Cracovia ma na swoim koncie 43, a KH Energa Toruń 42 punkty utrzymuje siódmą pozycję. 

Kolejny mecz Stalowe Pierniki rozegrają dopiero 16 lutego. Wtedy to, w ramach 41 kolejki Tauron Hokej Ligi na toruńskim lodowisku podejmować będą Zagłębie Sosnowiec.

Zobacz: Stulecie hokejowej tradycji w ToruniuHokejowa Tradycja PokoleńHistoria hokeja w Toruniu.

PZU Podhale Nowy Targ - KH Energa Toruń

4:2

(2:1, 1:0, 1:1)

Bramki:
0:1 Mirko Djumic (Ruslan Bashirov, Nikolai Syty) - 04:29
1:1 Dmitry Zalamay (Patryk Wronka) - 17:35
2:1 Alexander Szczechura (Patryk Wronka, Damian Kapica) - 18:46
3:1 Damian Kapica (Dmitry Zalamay, Patryk Wronka) - 36:07
3:2 Deniss Fjodorovs - 46:18
4:2 Yegor Kudin (Bartłomiej Neupauer) - 59:05 (do pustej bramki)

Kary:
PZU Podhale Nowy Targ - 2 min. 
KH Energa Toruń - 4 min.

Skład KH Energa Toruń:

#31 Julius Pohjanoksa, #51 Mateusz Studziński

#23 Calle Behm, #4 Mateusz Zieliński
#86 Danila Larionovs, #9 Deniss Fjodorovs, #81 Riku Tiainen

#94 Jakub Gimiński, #59 Matthew Sozanski
#22 Ruslan Bashirov, #89 Nikolai Syty, #93 Mirko Djumic

#11 Adrian Jaworski, #8 Albin Thyni Johansson
#68 Patryk Kogut, #10 Kamil Kalinowski, #19 Michał Kalinowski

#76 Olivier Kurnicki, #26 Pauls Svars
#75 Konsta Jaakola, #7 Atte Huhtela, #98 Szymon Maćkowski

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz tabelę THL i wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2024-02-02
 • Mirko Djumic
  Mirko Djumic
 • Deniss Fjodorovs
  Deniss Fjodorovs

Wymęczone zwycięstwo.

Tylko jedna bramka padła na Tor-Torze w starciu przeciwko Comarch Cracovii i dała zwycięstwo Stalowym Piernikom. Krakowskiego bramkarza, strzałem z dystansu pokonał Jakub Gimiński. Krążek do siatki wpadł w drugiej tercji meczu.

Mecz nie był porywającym widowiskiem. Momentami "wiało nudą", ale są trzy punkty.
Dość dobrze w bramce prezentował się Julis Pohjanoksa. Zachował czyste konto i obronił rzut karny, który mógł zmienić wynik tego starcia. Było to w pięćdziesiątej siódmej minucie meczu. Pomimo ataków gości toruński bramkarz do końca spotkania nie pozwolił wbić sobie krążka do siatki.

KH Energa Toruń zajmuje siódmą pozycję w tabeli THL. Na swoim koncie ma 42 punkty. Pozycję szóstą, z taką samą ilością punktów zajmuje PZU Podhale Nowy Targ, a na miejscu piątym Comarch Cracovia - punktów 43. 
Przewaga Stalowych Pierników nad Zagłębiem Sosnowiec, które jest ósme urosła do 9 punktów. 

Zobacz: Stulecie hokejowej tradycji w ToruniuHokejowa Tradycja PokoleńHistoria hokeja w Toruniu.

KH Energa Toruń - Comarch Cracovia

1:0

(0:0, 1:0, 0:0)

Bramki:
1:0 Jakub Gimiński (Michał Kalinowski, Atte Huhtela) - 33:02

Kary:
KH Energa Toruń - 4 min.
Comarch Cracovia - 0.

Skład KH Energa Toruń:

#31 Julius Pohjanoksa, #51 Mateusz Studziński

#23 Calle Behm, #4 Mateusz Zieliński
#86 Danila Larionovs, #9 Deniss Fjodorovs, #81 Riku Tiainen

#94 Jakub Gimiński, #59 Matthew Sozanski
#22 Ruslan Bashirov, #89 Nikolai Syty, #93 Mirko Djumic

#11 Adrian Jaworski, #8 Albin Thyni Johansson
#20 Jakub Prokurat, #10 Kamil Kalinowski, #19 Michał Kalinowski

#76 Olivier Kurnicki, #18 Yakub Kviatkouski
#75 Konsta Jaakola, #7 Atte Huhtela, #98 Szymon Maćkowski

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz tabelę THL i wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV
Zobacz zdjęcia z meczu: Foto

 • Jakub Gimiński
  Jakub Gimiński

Pogrom w Jastrzębiu!

Mecz z JKH GKS Jastrzębie zakończył się wynikiem 10:0. To najdotkliwsza porażka toruńskiego zespołu na przestrzeni wielu lat. Na pewno ten niechlubny wynik zostanie zapamiętany przez kibiców i będzie wspominany przy wielu okazjach.

Jastrzębianie swój popis strzelecki rozpoczęli od drugiej tercji. Wynik spotkania otworzył Marcin Kolusz w dwudziestej drugiej minucie. Na bramkę numer dwa trzeba było poczekać niespełna pięć minut. Kolejne cztery gospodarze strzelają w około minutowych odstępach. Chwila oddechu i gol numer siedem w trzydziestej trzeciej minucie. 

Na trzecią tercję bramkarz KH Energa  Julius Pohjanoksa (33 strzały, 7 bramek, skuteczność 78,8%) już nie wyjeżdża. Między słupkami zastępuje go Mateusz Studziński. Gospodarze dokładają jeszcze trzy gole i mecz się kończy.
Zmiennik Pohjanoksy również nie zaliczy tego meczu do udanych (11 strzałów, 3 bramki, skuteczność 72,7%).

Nie wiem jak skomentować poczynania na lodzie podopiecznych Juhy Nurminena... Jedyne co przychodzi na myśl to zawołanie pomeczowe z toruńskiej szatni: "Był mecz, .... z nim!"

Wysokie (dwucyfrowe) porażki toruńskiej drużyny na przestrzeni dwudziestu lat:

2002/ 2003
Unia Oświęcim - TKH Toruń 10:3 (3:2, 4:1, 3:0)

2006/ 2007
GKS Stoczniowiec – TKH Toruń 10:2 (3:0, 3:0, 4:2)

2009/ 2010
Energa Stoczniowiec - TKH Nesta Toruń 11:3 (0:0, 8:1, 3:2)

2011/ 2012
Comarch Cracovia - Nesta Toruń 10:2 (5:0, 3:0, 2:2)
Ciarko PBS Bank - Nesta Toruń 11:1 (5:0, 3:0, 3:1)
Comarch Cracovia - Nesta Toruń 18:1 (4:1, 8:0, 6:0)
Ciarko PBS Bank - Nesta Toruń 11:0

2015/ 2016
TatrySki Podhale Nowy Targ - Nesta Mires Toruń 10:3 (4:2, 4:1, 2:0)
Nesta Mires Toruń - KS Unia Oświęcim 2:10 (1:4, 0:4, 1:2)
Orlik Opole - Nesta Mires Toruń 11:7 (6:2, 2:1, 3:4)

2016/ 2017
GKS Tychy - Nesta Mires Toruń 12:2 (3:1, 7:1, 2:0)

2019/ 2020 
KH Energa Toruń - GKS Katowice 1:10 (0:3, 1:6, 0:1)

Zobacz: Stulecie hokejowej tradycji w ToruniuHokejowa Tradycja PokoleńHistoria hokeja w Toruniu.

JKH GKS Jastrzębie - KH Energa Toruń

10:0

(0:0, 7:0, 3:0)


Bramki:
1:0 Marcin Kolusz (Emil Bagin, Dominik Paś) - 21:10
2:0 Tuukka Rajamaki (Jakub Izacky, Jake Hamilton) - 25:12
3:0 Dominik Jarosz (Jakub Izacky, Tuukka Rajamaki) - 26:06
4:0 Szymon Kiełbicki (Filip Starzyński, Marcin Kolusz) - 26:47
5:0 Michał Zając (Robert Arrak, Emil Bagin) - 27:45
6:0 Robert Arrak (Kamil Górny, Łukasz Nalewajka) - 31:51
7:0 Maciej Urbanowicz (Kamil Górny, Filip Starzyński) - 33:23
8:0 Dominik Paś (Ratislav Spirko) - 44:45
9:0 Maciej Urbanowicz (Tuukka Rajamaki, Dominik Jarosz) - 51:54 (P)
10:0 Dominik Jarosz (Maciej Urbanowicz, Dominik Paś) - 57:15 (P)

Kary:
JKH GKS Jastrzębie - 4 min.
KH Energa Toruń - 4 min.

Skład KH Energa Toruń:

#31 Julius Pohjanoksa, #51 Mateusz Studziński

#8 Albin Thyni Johansson, #4 Mateusz Zieliński
#86 Danila Larionovs, #9 Deniss Fjodorovs, #81 Riku Tiainen

#94 Jakub Gimiński, #76 Olivier Kurnicki
#22 Ruslan Bashirov, #89 Nikolai Syty, #69 Jakub Wenker

#11 Adrian Jaworski, #23 Calle Behm
#20 Jakub Prokurat, #10 Kamil Kalinowski, #19 Michał Kalinowski

#33 Eryk Schafer, #88 Patryk Napiórkowski
#75 Konsta Jaakola, #7 Atte Huhtela, #98 Szymon Maćkowski

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz tabelę THL i wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2024-01-27

Kolejny mecz w Oświęcimiu bez gola.

Re-Plast Unia Oświęcim pokonuje przed własną publicznością KH Energa Toruń 3:0. Nie można wygrać meczu oddając tylko dwadzieścia osiem strzałów w kierunku bramki przeciwnika. Chyba, że ma się w składzie super snajperów, którzy potrafią wykorzystać każdą okazję. W toruńskim zespole takich niestety nie ma.

Po pierwszej bezbrakowej tercji, w drugiej gospodarze dwukrotnie, w przeciągu dwóch minut pakują krążek do siatki. Najpierw wykorzystują liczebną przewagę, gdy na ławce kar przebywa Bashirov, a chwilę później gdy siły na tafli są wyrównane pada gol numer dwa.
Po czterdziestu minutach Re-Plast Unia Oświęcim prowadzi 2:0.

W ostatniej część meczu Stalowe Pierniki próbują odrobić straty. Na tafli robi się trochę nerwowo. Kapitan toruńskiego zespołu dwukrotnie otrzymuje dwie kary mniejsze za niesportowe zachowanie (46 i 58 minuta).
W pięćdziesiątej szóstej minucie trener Juha Nurminen bierze czas. Chwilę później Mateusz Studziński zjeżdża do boksu. Manewr z wycofaniem bramkarza kończy się utratą gola w pięćdziesiątej siódmej minucie. Kolejny raz toruński bramkarz opuszcza taflę, gdy karę otrzymuje zawodnik gospodarzy. Jednak trwa to tylko trzydzieści kilka sekund i nic nie wnosi. Wynik do końcowej syreny nie ulega już zmianie. Gospodarze triumfują.

W obecnym sezonie na lodowisku w Oświęcimiu toruńscy hokeiści nie zdobyli jeszcze żadnej bramki!
W dziewiątej kolejce pierwszej rundy przegrali 8:0 (1:0, 4:0, 3:0), a strzałów oddanych w kierunku bramki gospodarzy było tylko dwadzieścia!

Zobacz: Stulecie hokejowej tradycji w ToruniuHokejowa Tradycja PokoleńHistoria hokeja w Toruniu.

Re-Plast Unia Oświęcim - KH Energa Toruń

3:0

(0:0, 2:0, 1:0)

Bramki:
1:0 Sebastian Kowalówka (Daniel Olsson Trkulja, Andriy Denyskin) - 34:44 (P)
2:0 Ville Heikkinen (Erik Ahopelto, Roman Dyukov ) - 36:18
3:0 Krystian Dziubiński (Kristaps Jakobsons, Dariusz Wanat) - 56:07 (do pustej bramki)

Kary:
Re-Plast Unia Oświęcim - 4 min.
KH Energa Toruń - 8 min.

Skład KH Energa Toruń:

#51 Mateusz Studziński, #31 Julius Pohjanoksa

#8 Albin Thyni Johansson, #4 Mateusz Zieliński
#86 Danila Larionovs, #7 Atte Huhtela, #9 Deniss Fjodorovs

#94 Jakub Gimiński, #76 Olivier Kurnicki
#22 Ruslan Bashirov, #89 Nikolai Syty, #18 Yakub Kviatkouski

#11 Adrian Jaworski, #33 Eryk Schafer
#68 Patryk Kogut, #10 Kamil Kalinowski, #19 Michał Kalinowski

#23 Calle Behm, #69 Jakub Wenker
#75 Konsta Jaakola, #98 Szymon Maćkowski, #20 Jakub Prokurat

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz tabelę THL i wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV

Trzy punkty dla Tyszan.

Tyski GKS pokonał na toruńskim lodowisku KH Energa Toruń. Goście pokonali toruńskiego bramkarza dwukrotnie - w pierwszej i trzeciej tercji. Stalowe Pierniki odpowiedziały jednym celnym trafieniem na początku drugiej odsłony.

Tyskiego bramkarza pokonał toruński napastnik Patryk Kogut.
Mecz, co nie zdarza się zbyt często w starciach przeciwko Tychom był bardzo "czysty". Sędziowie nałożyli tylko dwie dwuminutowe kary, w końcówce spotkania. 

Zobacz: Stulecie hokejowej tradycji w ToruniuHokejowa Tradycja PokoleńHistoria hokeja w Toruniu.

KH Energa Toruń - GKS Tychy

1:2

(0:1, 1:0, 0:1)

Bramki:
0:1 Mateusz Bryk (Filip Komorski, Pavel Padakin) - 13:48
1:1 Patryk Kogut (Michał Kalinowski, Kamil Kalinowski) - 22:30
1:2 Jakub Bukowski (Mateusz Gościński, Olaf Bizacki) - 42:41

Kary:
KH Energa Toruń - 2 min.
GKS Tychy - 2 min.

Skład KH Energa Toruń:

#31 Julius Pohjanoksa, #51 Mateusz Studziński

#8 Albin Thyni Johansson, #4 Mateusz Zieliński
#86 Danila Larionovs, #7 Atte Huhtela, #9 Deniss Fjodorovs

#94 Jakub Gimiński, #76 Olivier Kurnicki
#22 Ruslan Bashirov, #89 Nikolai Syty, #18 Yakub Kviatkouski

#11 Adrian Jaworski, #33 Eryk Schafer
#68 Patryk Kogut, #10 Kamil Kalinowski, #19 Michał Kalinowski

#23 Calle Behm
#20 Jakub Prokurat, #98 Szymon Maćkowski

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz tabelę THL i wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV

 • Patryk Kogut
  Patryk Kogut

Zacięta walka w Katowicach.

Taką drużynę Stalowych Pierników chciałoby się oglądać w starciach ze wszystkimi rywalami. Zespół, który nieustępliwie walczy na tafli do końcowego gwizdka i co prawda przegrywa ze zdecydowanie wyżej notowanym przeciwnikiem, ale pokazuje, że potrafi grać na wysokim poziomie.

Całej drużynie należą się słowa uznania za ten mecz.
Bramkarzowi, który wielokrotnie popisał się dobrymi interwencjami po strzałach napastników GKS-u. Obronił m. in. rzut karny. W sumie, w kierunku toruńskiej bramki oddano pięćdziesiąt osiem strzałów, z czego tylko cztery wpadły do siatki. Julius Pohjanoksa zanotował skuteczność na poziomie 93,1%. 
Obrońcom, którzy powstrzymywali zapędy napastników gospodarzy i w większości przypadków czynili to "czysto", bez narażania zespołu na grę w osłabieniu.
Wspomnieć trzeba także o napastnikach, gdyż to oni byli autorami bramek dla KH Energa. Danila Larionovs otworzył wynik tego spotkania w końcówce pierwszej tercji. Później celne trafienia dołożyli Nikolai Syty oraz Mirko Djumic. Ci sami hokeiści zanotowali w tym meczu asysty przy golach kolegów. Z celnością wśród toruńskich napastników bywa w tym sezonie różnie. W wielu meczach bramek w ogóle nie oglądamy, więc o tych w starciu z najlepszymi należy wspomnieć.

Losy tego meczu, na korzyść GKS Katowice rozstrzygnęły się dopiero w ostatnich pięciu minutach trzeciej odsłony. Gospodarze zaciekle atakowali i zdołali strzelić dwie bramki, które dały im zwycięstwo. 

 

GKS Katowice - KH Energa Toruń
4:3
(0:1, 2:1, 2:1)

Bramki:
0:1 Danila Larionovs (Mirko Djumic) - 19:54

1:1 Mateusz Bepierszcz (Mateusz Michalski, Igor Smal) - 23:39
1:2 Nikolai Syty (Jakub Gimiński, Ruslan Bashirov) - 30:19
2:2 Sam Marklund (Hampus Olsson) - 34:44
2:3 Mirko Djumic (Nikolai Syty, Albin Thyni Johansson) - 54:34 (P)
3:3 Ryan Cook (Bartosz Fraszko, Grzegorz Pasiut) - 55:06
4:3 Mateusz Bepierszcz (Aleksi Varttinen, Mateusz Michalski) - 56:03

Kary:
GKS Katowice - 16 min.
KH Energa Toruń - 10 min.

Skład KH Energa Toruń:

#31 Julius Pohjanoksa, #51 Mateusz Studziński

#8 Albin Thyni Johansson, #4 Mateusz Zieliński
#86 Danila Larionovs,  #7 Atte Huhtela, #93 Mirko Djumic

#94 Jakub Gimiński, #59 Matthew Sozanski
#22 Ruslan Bashirov, #89 Nikolai Syty, #25 Yakub Kviatkouski

#11 Adrian Jaworski, #33 Eryk Schafer
#68 Patryk Kogut, #10 Kamil Kalinowski, #19 Michał Kalinowski

#76 Olivier Kurnicki, #69 Jakub Wenker
#88 Patryk Napiórkowski, #20 Jakub Prokurat, #98 Szymon Maćkowski

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz tabelę THL i wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2024-01-20

Skuteczność poprawiona i wygrany mecz.

W niedzielę hokeiści KH Energa zaprezentowali zdecydowanie lepszy hokej niż w dwóch poprzednich meczach i pokonali na Tor-Torze PZU Podhale Nowy Targ 4:1. Stalowe Pierniki zdecydowanie poprawiły skuteczność. Oddając 35 strzałów na bramkę gości zdobyli cztery gole.

Dla porównania, w starciu z Marma Ciarko STS Sanok strzelali 53 razy zdobywając cztery bramki, a z Zagłębiem Sosnowiec strzałów było 51 i nic nie wpadło do siatki.

Toruńscy zawodnicy od pierwszego gwizdka sędziego ostro wzięli się do pracy i raz po raz atakowali bramkę gości. Niestety nie udało się zdobyć gola numer jeden. 
To Patryk Wronka, z zespołu gości jako pierwszy wpisał się na listę strzelców. Stalowe Pierniki nie odpuszczały i przyniosło to efekt w postaci bramki w końcówce pierwszej tercji. Krążek w siatce umieścił Nikolai Syty.

W drugiej tercji na listę strzelców wpisał się Michał Kalinowski, który strzałem z nadgarstka, sprzed kół bulikowych wyprowadza  gospodarzy na prowadzenie 2:1.

Ostatnie dwadzieścia minut to ataki na bramkę z obydwu stron. Jednak skuteczniejsi są torunianie, którzy grając z przewagą jednego zawodnika podwyższają prowadzenie. Albin Thyni Johansson pięknym strzałem spod linii niebieskiej pokonuje Pawła Bizuba.
Goście w pięćdziesiątej ósmej minucie wycofują bramkarza i przypuszczają atak na bramkę Juliusa Pohjanoksy, który w tym meczu spisuje się zdecydowanie lepiej niż poprzednich (skuteczność 97,1%) i nie pozwala wbić sobie krążka do siatki. Dodatkowo zalicza asystę za podanie do Sytego, który strzela czwartego gola do pustej bramki Podhala. Krążek przemierzył całe lodowisko, gdyż Nikolai Syty posłał go zza toruńskiej bramki.

W składzie na mecz nie pojawili się kontuzjowani: Deniss Fjodorovs, Riku Tiainen oraz Calle Behm, który pauzuje już od dłuższego czasu i nie wiadomo kiedy będzie gotowy do gry. 
Po krótkiej przerwie, spowodowanej urazem do drużyny dołączył obrońca Matthew Sozanski.

Toruński zespół pokazał dzisiaj na Tor-Torze niezły hokej. Oby ta odmiana trwała już do końca bieżącego sezonu, a kibice na pewno to docenią. Będą licznie odwiedzać Tor-Tor i głośno wspierać swoją ukochaną drużynę.

Zwycięstwo w tym spotkaniu pozwala wskoczyć na szóstą pozycję w tabeli Tauron Hokej Ligi. KH Energa ma obecnie na swoim koncie 39 punktów (29 meczów) i traci do piątej Comarch Cracovii (30 meczów) trzy punkty.
Teraz przed Stalowymi Piernikami trzy ciężkie starcia. W ciągu pięciu dni zmierzą się z drużynami z czołówki tabeli. Pierwszy mecz na wyjeździe z GKS Katowice (19.01), później u siebie będą podejmować GKS Tychy (21.01) i na zakończenie IV rundy pojedynek z Re-Plast Unią w Oświęcimiu (23.01).

Zobacz: Stulecie hokejowej tradycji w ToruniuHokejowa Tradycja PokoleńHistoria hokeja w Toruniu.

KH Energa Toruń - PZU Podhale Nowy Targ
4: 1
(1:1, 1:0, 2:0)

Bramki:
0:1 Patryk Wronka (Filipp Pangelov-Yuldashev) - 12:23
1:1 Nkolai Syty (Adrian Jaworski, Danila Larionovs) - 18:21
2:1 Michał Kalinowski (Albin Thyni Johansson) - 36:31
3:1 Albin Thyni Johansson (Atte Huhtela, Mirko Djumic) - 49:26 (P)
4:1 Nikolai Syty (Julius Pohjanoksa) - 58:59 (do pustej bramki)


Kary:
KH Energa Toruń  - 29 min. (w tym dla Mateusza Zielińskiego 5 + 20 minut za bójkę i niesportowe zachowanie)
PZU Podhale Nowy Targ -  33 min. (w tym dla Jakuba Worwy 5 + 20 minut za bójkę i niesportowe zachowanie)

Skład KH Energa Toruń:

#31 Julius Pohjanoksa, #51 Mateusz Studziński

#8 Albin Thyni Johansson, #4 Mateusz Zieliński
#86 Danila Larionovs, #93 Mirko Djumic

#94 Jakub Gimiński, #59 Matthew Sozanski
#22 Ruslan Bashirov, #89 Nikolai Syty, #20 Jakub Prokurat

#11 Adrian Jaworski, #76 Olivier Kurnicki
#68 Patryk Kogut, #10 Kamil Kalinowski, #19 Michał Kalinowski

#33 Eryk Schafer, #12 Oskar Bajwenko
#75 Konsta Jaakola, #7 Atte Huhtela, #98 Szymon Maćkowski

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz tabelę THL i wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV
Zobacz zdjęcia z meczu: Foto

 • Nikolai Syty
  Nikolai Syty
 • Michał Kalinowski
  Michał Kalinowski
 • Albin Thyni Johansson
  Albin Thyni Johansson

"Okiem Kibica" - Obniżone loty.

Mecze z Zagłębiem Sosnowiec przyzwyczaiły mnie do większych emocji. Tym razem będąc na miejscu w Sosnowcu nie poczułem tego, co wiele razy wcześniej na „starym zimowym”. Z całą pewnością nie jest to wina „nowego zimowego”, bo to obiekt naprawdę piękny!

Wrażenie robi nie tylko sama hala główna z pięknymi podwieszanymi ekranami, powtórkami, zbliżeniami kibiców, ale także zaplecze dla zawodników i kibiców. No cóż, nasz poczciwy, ponad sześćdziesięcioletni Tor-Tor nie może pod tym względem konkurować z lodowiskiem w Sosnowcu. Szkoda, bo można by jednak więcej i lepiej zrobić, gdy już robi się remont.
Jeszcze zanim kilka słów o meczu, to chciałbym wspomnieć, że po raz kolejny toruńscy kibice podążyli za swoją drużyną i zostali świetnie przyjęcie przez kibiców z Sosnowca. Nas da się lubić, ale moim zdaniem warunkiem zawsze powinien być szacunek dla rywali. Wspieraj swoich, nie obrażaj innych! 
Sam mecz? Tak jak wspomniałem, nie porwał. I choć atakowaliśmy, i strzelaliśmy, to ja jednak odniosłem wrażenie, że często te akcje są wymęczone, nie zawsze przygotowane, nie zawsze takie by rozerwać szyki obronne rywali. 
To nie Patrik Spesny nas zatrzymał. Pamiętajmy, że w polskiej lidze do statystyk zalicza się każdy strzał, także ten niecelny, a ich nie brakowało. Zagłębie miało w tym meczu trochę więcej jakości i wykorzystało błędy, które my popełniliśmy. Szwankuje wykończenie akcji.
Kontuzje sprawiają, że formacje muszę się siebie jeszcze uczyć i to widać, szczególnie gdy trzeba zagrać w defensywie. Wąski skład ma niestety swoje negatywne konsekwencje… 
Nie nazwałbym obecnej formy drużyny kryzysem. Nie widzę by brakowało jej przygotowania fizycznego. Po prostu nie idzie.
Kilku zawodników, szczególnie zagranicznych obniżyło loty i to widać, a niektórzy po prostu przez cały sezon robią tylko wiatr, bo co powiedzieć o obcokrajowcu, który w 24 meczach zdobył 4 punkty (1G i 3A). Powodzenia drużyno! 

 • autor: Krzysztof Strzelecki, data: 2024-01-13
 • Stadion Zimowy - Sosnowiec
 • Stadion Zimowy - Sosnowiec
 • Stadion Zimowy - Sosnowiec
 • Stadion Zimowy - Sosnowiec
 • Stadion Zimowy - Sosnowiec
 • Stadion Zimowy - Sosnowiec

Pierwsza formacja i Spesny ograli Toruń.

Hokeiści Zagłębia Sosnowiec z pierwszej formacji: Patryk Kężołek - dwa gole i asysta, Olli Valtola - trzy asysty i Roman Sztruc - bramka i asysta pokonali na Stadionie Zimowym KH Energa Toruń 3:0. Swoją cegiełkę do tego zwycięstwa dołożył również Patryk Spesny, który strzegł bramki Zagłębia i zachował czyste konto.

Jednak rola bramkarz nie była tutaj decydująca, pomimo iż zapisano w protokole pięćdziesiąt jeden strzałów w jego kierunku, to większość z nich nie była zbyt groźna. Leciały nad bramką, obok lub prosto do rękawicy.
To sosnowieccy napastnicy bezwzględnie wykorzystywali błędy toruńskiej drużyny. Nie wszystkie uwieńczyli zdobyciem gola, ale trzy razy umieścili krążka w siatce bramki strzeżonej przez Juliusa Pohjanokse, który już od kilku spotkań nie prezentuje zbyt wysokiej formy.
Skutecznością nie grzeszą także pozostali toruńscy hokeiści. Grają chaotycznie, bez pomysłu, popełniają proste błędy i nie potrafią w decydujących momentach zakończyć dobrej akcji celnym strzałem. 

Obecnie KH Energa, z dorobkiem 36 punktów zajmuje siódmą lokatę. Wyżej sklasyfikowane jest PZU Podhale Nowy Targ (38 punktów) i Comarch Cracovia (41 punktów). Tuż za Stalowymi Piernikami Zagłębie Sosnowiec z 31 punktami.

W niedzielę kolejny mecz. Tym razem KH Energa gra u siebie przeciwko PZU Podhale Nowy Targ. Początek meczu o godzinie 17.

Zobacz: Stulecie hokejowej tradycji w ToruniuHokejowa Tradycja PokoleńHistoria hokeja w Toruniu.

Zagłębie Sosnowiec - KH Energa Toruń 
3:0 
(1:0, 2:0, 0:0)

Bramki:
1:0 Patryk Krężołek (Olli Valtola, Marek Charvat) - 17:42 (P)
2:0 Roman Szturc (Olli Valtola, Patryk Krężołek) - 28:07
3:0 Patryk Krężołek (Olli Valtola, Roman Szturc) - 32:08

Kary:
Zagłębie Sosnowiec - 8 min.
KH Energa Toruń  -  4 min.

Skład KH Energa Toruń:

#31 Julius Pohjanoksa, #51 Mateusz Studziński

#8 Albin Thyni Johansson, #4 Mateusz Zieliński
#86 Danila Larionovs, #7 Atte Huhtela, #9 Deniss Fjodorovs, 

#94 Jakub Gimiński, #33 Eryk Schafer 
#22 Ruslan Bashirov, #89 Nikolai Syty, #93 Mirko Djumic

#11 Adrian Jaworski, #76 Olivier Kurnicki
#75 Konsta Jaakola, #10 Kamil Kalinowski, #19 Michał Kalinowski

#12 Oskar Bajwenko, #98 Szymon Maćkowski
#18 Yakub Kviatkouski, #20 Jakub Prokurat, #68 Patryk Kogut

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz tabelę THL i wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV
Zobacz zdjęcia z meczu: Foto

 

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2024-01-13

4 x Deniss!

KH Energa podejmował na Tor-Torze ostatnią drużynę Tauron Hokej Ligi - Marma Ciarko STS Sanok. Skazywani na porażkę Sanoczanie nie tylko stawiali zacięty opór, ale po dwóch - słabiutkich tercjach w wykonaniu Stalowych Pierników prowadzili na toruńskim lodowisku 3:1.
Dopiero w trzeciej odsłonie podopieczni Juhy Nurminena wzięli się do pracy i odrobili straty oraz wyszli na jednobramkowe prowadzenie w pięćdziesiątej szóstej minucie.
Radość trwała jednak bardzo krótko, gdyż niezawodny tego wieczoru Mark Viitanen, występujący w poprzednim sezonie w Toruniu zdobył swoją czwartą bramkę w tym meczu i doprowadził do remisu 4:4.

W dogrywce żadna z drużyn nie zdobyła gola. O końcowym wyniku zdecydowały rzuty karne, w których skuteczniejsi okazali się Torunianie. 

Wyróżniającym się zawodnikiem w toruńskim zespole był Deniss Fjodorovs, który czterokrotnie pokonał sanockiego bramkarza (trzy bramki w meczu i wykorzystany jeden rzut karny).
Dodatkowo na listę strzelców wpisali: Adrian Jaworski (bramka na 4:3) i Danila Larionovs (decydujący rzut karny).

Riku Tiainen w końcówce drugiej tercji, w starciu doznał urazu żeber i nie mógł kontynuować gry na tafli. W składzie z powodu różnych dolegliwości nie pojawili się: Calle Behm, Matthew Sozanski i Jakub Prokurat.

Kolejny mecz Stalowe Pierniki zagrają 12 stycznia w Sosnowcu. Oby w starciu z Zagłębiem KH Energa Toruń pokazał hokej w swoim najlepszym wydaniu, taki którym raczył nas na początku obecnego sezonu.

Zobacz: Stulecie hokejowej tradycji w ToruniuHokejowa Tradycja PokoleńHistoria hokeja w Toruniu.

KH Energa Toruń - Marma Ciarko STS Sanok

5:4 k. 

(1:1, 0:2, 3:1, d. 0:0, k. 2:1)

Bramki:
1:0 Deniss Fjodorovs (Mirko Djumic, Riku Tiainen) - 12:53 (P)
1:1 Mark Viitanen - 15:00
1:2 Mark Viitanen (Johan Ceder, Christian Lindberg) - 22:49 (P)
1:3 Mark Viitanen (Krzysztof Bukowski, Marek Strzyżowski) - 28:56
2:3 Deniss Fjodorovs (Adrian Jaworski, Danila Larionovs) - 41:24
3:3 Deniss Fjodorovs (Danila Larionovs, Albin Thyni Johansson) - 47:02 (PP)
4:3 Adrian Jaworski (Konsta Jaakola, Mateusz Zieliński) - 55:55

4:4 Mark Viitanen (Karol Biłas, Marek Strzyżowski) - 58:51
5:4 Danila Larionovs - 65:00 (decydujący rzut karny)

Kary:
KH Energa Toruń - 4 min.
Marma Ciarko STS Sanok - 12 min.

Skład KH Energa Toruń:

#31 Julius Pohjanoksa, #51 Mateusz Studziński

#8 Albin Thyni Johansson, #4 Mateusz Zieliński
#86 Danila Larionovs, #9 Deniss Fjodorovs, #81 Riku Tiainen

#94 Jakub Gimiński, #33 Eryk Schafer 
#22 Ruslan Bashirov, #89 Nikolai Syty, #93 Mirko Djumic

#11 Adrian Jaworski, #76 Olivier Kurnicki
#68 Patryk Kogut, #10 Kamil Kalinowski, #19 Michał Kalinowski

#12 Oskar Bajwenko, #98 Szymon Maćkowski
#25 Yakub Kviatkouski, #Atte Huhtela, #75 Konsta Jaakola

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz tabelę THL i wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV
Zobacz zdjęcia z meczu: Foto

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2024-01-06
 • Deniss Fjodorovs
  Deniss Fjodorovs
 • Adrian Jaworski
  Adrian Jaworski
 • Danila Larionovs
  Danila Larionovs

Słabe wejście w stulecie.

Bardzo słabo zaprezentowali się toruńscy hokeiści w swoim pierwszym tegorocznym meczu. Na lodowisku w Jastrzębiu przegrali z miejscowymi 1:4. Stalowe Pierniki były tylko tłem dla podopiecznych Roberta Kalabera, którzy zdobywali bramki grając w osłabieniu i wykorzystując liczebną przewagę. Te elementy w wykonaniu Stalowych Pierników niestety nie zadziałały i nie funkcjonują już od jakiegoś czasu. 

Honorowego gola dla KH Energa Toruń strzelił w samej końcówce meczu Nikolai Syty.

Mamy rok 2024, Dokładnie 100 lat temu Toruń zaczął pisać swoją hokejową historię. Taki jubileusz zobowiązuje do zdecydowanie lepszej postawy hokeistów na tafli, działaczy do wytężonej pracy na rzecz klubu i sponsorów -  tych obecnych i nowych oraz kibiców, którzy swoją liczną obecnością na Tor-Torze pokażą, że "Toruń kocha hokej" i przez kolejne lata trwać będzie "Hokejowa Tradycja Pokoleń".
Wszyscy, w ramach swoich obowiązków, zadań i przyjemności powinni włączyć się do działań, które będą godnym uczczeniem tych stu lat.

Zobacz: Stulecie hokejowej tradycji w ToruniuHokejowa Tradycja Pokoleń, Historia hokeja w Toruniu.

JKH GKS Jastrzębie - KH Energa Toruń

4:1

(2:0, 1:0, 1:1)

Bramki:
1:0 Szymon Kiełbicki (Arkadiusz Kostek, Dominik Paś) - 02:32 (P)
2:0 Dominik Paś (Maciej Urbanowicz) - 08:48 (O)
3:0 Marcin Kolusz (Olli-Petteri Viinikainen, Ratislav Spirko) - 27:43
4:0 Jakub Martiska (Filip Starzyński) - 41:46
4:1 Nikolai Syty (Mirko Djumic, Adrian Jaworski) - 58:59

Kary:
JKH GKS Jastrzębie - 6 min.
KH Energa Toruń - 8 min.

Skład KH Energa Toruń:

#31 Julius Pohjanoksa, #51 Mateusz Studziński

#8 Albin Thyni Johansson, #4 Mateusz Zieliński
#86 Danila Larionovs, #9 Deniss Fjodorovs, #81 Riku Tiainen

#94 Jakub Gimiński, #33 Eryk Schafer 
#22 Ruslan Bashirov, #89 Nikolai Syty, #93 Mirko Djumic

#11 Adrian Jaworski, #76 Olivier Kurnicki
#68 Patryk Kogut, #10 Kamil Kalinowski, #19 Michał Kalinowski

#12 Oskar Bajwenko, #25 Yakub Kviatkouski
#20 Jakub Prokurat, #Atte Huhtela, #75 Konsta Jaakola

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz tabelę THL i wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2024-01-04

"Świąteczny mecz"

Starcie z Re-Plast Unią Oświęcim, reklamowane przez KH Energa Toruń jako "Świąteczny mecz", z mnóstwem atrakcji dla kibiców, specjalną oprawę muzyczną oraz akcją Teddy Bear Toss było dobrze przygotowanym widowiskiem medialnym.
Specjalnie na tę okazję zamówiono świąteczną wersję koszulek meczowych dla drużyny, które kibice mogli kupić, i zaraz po zakończonym meczu odebrać z rąk zawodników. Trykot z numerem 10 - kapitana Kamila Kalinowskiego został przekazany na licytację na rzecz Hospicjum Nadzieja.

Wszystko byłoby pięknie, gdyby Stalowe Pierniki w tym całym wydarzeniu zaprezentowały się skuteczniej na lodzie. Obraz tego spotkania, pomimo niekorzystnego rezultatu byłby zdecydowanie lepszy. Jednak duża ilość niewymuszonych błędów, nieprecyzyjnych podań i niefrasobliwych zagrań popsuła trochę widowisko.
Oprócz niezłej pierwszej tercji, w której Ruslan Bashirov wyprowadził toruński zespół na prowadzenie i końcówki trzeciej - po golu Riku Tianinena mecz nie był porywającym widowiskiem. 
Goście wygrywają na Tor-Torze "Świąteczny mecz" 3:2, a nam - kibicom pozostaje cieszyć się z atrakcji około meczowych zaserwowanych przez Filipa, Marcina i Pawła z KH Toruń. Brawo Panowie!

Stalowe Pierniki wrócą do ligowych zmagań w Nowym Roku - 3 stycznia 2024 roku zagrają na wyjeździe z JKH GKS Jastrzębie.

KH Energa z dorobkiem 34 punktów zajmuje obecnie  (20.12) czwartą lokatę w tabeli Tauron Hokej Ligi. Taki sam bilans punktowy ma również Comarch Cracovia oraz JKH GKS Jastrzębie (ma jeden mecz zaległy z Re-Plast Unią Oświęcim).

KH Energa Toruń - Re-Plast Unia Oświęcim

2:3

(1:1, 0:0, 1:2)

Bramki:
1:0 Ruslan Bashirov (Nikolai Syty) - 02:30

1:1 Andriy Denyskin (Łukasz Krzemień, Roman Dyukov) - 17:29
1:2 Erik Ahopelto (Kalle Valtola) - 43:45
1:3 Sebastian Kowalówka (Andriy Denyskin, Peter Bezuska) - 47:28
1:3 Riku Tiainen (Deniss Fjodorovs, Danila Larionovs) - 52:56 (P)

Kary:
KH Energa Toruń - 12 min.
Re-Plast Unia Oświęcim - 14 min.

Skład KH Energa Toruń:

#31 Julius Pohjanoksa, #51 Mateusz Studziński

#23 Calle Behm, #4 Mateusz Zieliński
#86 Danila Larionovs, #9 Deniss Fjodorovs, #81 Riku Tiainen

#94 Jakub Gimiński, #25 Matthew Sozanski
#22 Ruslan Bashirov, #89 Nikolai Syty, #93 Mirko Djumic

#11 Adrian Jaworski, #76 Olivier Kurnicki
#68 Patryk Kogut, #10 Kamil Kalinowski, #19 Michał Kalinowski

#33 Eryk Schafer, #20 Jakub Prokurat,
#98 Szymon Maćkowski, #Atte Huhtela, #75 Konsta Jaakola

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz tabelę THL i wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV
Zobacz zdjęcia z meczu: Foto

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2023-12-21
 • Ruslan Bashirov
  Ruslan Bashirov
 • Riku Tiainen
  Riku Tiainen

Bez punktów.

Bez zdobyczy punktowej wracają z Tychów hokeiści KH Energa Toruń. Krążka w siatce bramkarza gospodarzy również nie udało się umieścić toruńskim napastnikom. Mecz zakończył się zwycięstwem GKS-u Tychy 3:0.

Mecz nie obfitował w grad goli. Gol numer jeden pada w końcówce pierwszej tercji, gdy obie drużyny grały w pełnych zestawieniach. Wcześniej były okazje do zdobycia bramki podczas gry w przewagach, jednak żadnej z drużyn nie udało się tego wykorzystać. Stalowe Pierniki, grając przez pięć minut (kara dla Mateusza Ubowskiego za rzucenie na bandę) z przewagą jednego zawodnika, nie potrafiły sforsować tyskiej obrony i pokonać Tomasa Fucika.

W drugiej odsłonie gra była bardzo wyrównana i zakończyła się bezbramkowym remisem.

W ostatnich dwudziestu minutach Tyszanie zdobywają dwa gole. Krążek w toruńskiej bramce dwukrotnie umieszcza Bartłomiej Jeziorski. Na półtorej minuty przed końcem meczu z bramki Stalowych Pierników zostaje wycofany Julius Pohjanoksa i gospodarze gola numer trzy strzelają do pustej bramki.
Toruński golkiper pomimo trzech goli skapitulował tylko dwa razy i zakończył mecz ze skutecznością na poziomie 92,90%. 

W Tychach nie wystąpili: Mirko Djumic, Atte Huhtela, Konsta Jaakola, Oliwier Kurnicki, Szymon Maćkowski i Eryk Schafer. 
W drugiej formacji, w miejsce Mirko Djumica do Bashirova i Sytego dołączył występujący, w toruńskich Sokołach Yakub Kviatkouski. Ten urodzony w Grodnie napastnik w obecnym sezonie, grając w MKS Sokoły zgromadził na swoim koncie 29 punktów. W szesnastu meczach zdobył 18 bramek, a przy 11 asystował. Mecz w Tychach to jego debiut w rozgrywkach Tauron Hokej Ligi.

GKS Tychy - KH Energa Toruń
3:0
(1:0, 0:0, 2:0)

Bramki:
1:0 Jan Krzyżek - 17:56
2:0 Bartłomiej Jeziorski (Alan Łyszczarczyk) - 49:27
3:0 Bartłomiej Jeziorski (Alan Łyszczarczyk, Mateusz Ubowski) - 59:36 (do pustej bramki)

Kary:
GKS Tychy - 13 min.
KH Energa Toruń - 12 min.

Skład KH Energa Toruń:

#31 Julius Pohjanoksa, #51 Mateusz Studziński

#23 Calle Behm, #4 Mateusz Zieliński
#86 Danila Larionovs, #9 Deniss Fjodorovs, #81 Riku Tiainen

#94 Jakub Gimiński, #59 Matthew Sozanski,  
#22 Ruslan Bashirov, #89 Nikolai Syty, #25 Yakub Kviatkouski

#11 Adrian Jaworski, #8 Albin Thyni Johansson
#68 Patryk Kogut, #10 Kamil Kalinowski, #19 Michał Kalinowski

#12 Oskar Bajwenko
#88 Patryk Napiórkowski, #20 Jakub Prokurat, #69 Jakub Wenker

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz tabelę THL i wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2023-12-08

GKS rozbity w trzeciej tercji!

Mistrz Polski - GKS Katowice doznał dotkliwej porażki na Tor-Torze, chociaż pierwsze dwie tercje nie zapowiadały tak spektakularnego zwycięstwa Stalowych Pierników.
Kanonada rozpoczęła się od czterdziestej dziewiątej minuty i trwała do końcowego gwizdka. W tym czasie torunianie aż pięciokrotnie pokonali katowickiego bramkarza. Takiej "strzelaniny" w tym sezonie jeszcze toruńscy kibice nie oglądali!

Pierwszą odsłonę wygrali goście, którzy zdobyli bramkę w dziewiątej minucie tego spotkania.
Mecz dalej toczył się w dość niemrawym tempie. Nerwo robi się jedynie po gwizdku kończącym pierwszą tercję i dochodzi do spięcia pomiędzy zawodnikami podczas schodzenie z tafli. Sędziowie skutecznie "studzą głowy" i wszyscy grzecznie idą do szatni.

Zaraz na początku drugiej tercji wyrównującą bramkę strzela Michała Kalinowski. Goście, po stracie gola lekko podkręcają obroty i w dwudziestej siódmej minucie ponownie obejmują prowadzenie w tym meczu.
Kolejna, druga bramka dla KH Energa Toruń pada w trzydziestej trzeciej minucie, a jej autorem jest kapitan - Kamil Kalinowski.
Na drugą przerwę zespoły udają się remisując 2;2.

Początek trzeciej tercji nie zapowiadał gradu goli. Gra wyglądała podobnie jak w poprzednich czterdziestu minutach.
Sytuacja na tafli zmienia się po karze (4 minuty, za wysoko uniesiony kij) nałożonej na zawodnika GKS-u. Stalowe Pierniki wykorzystują liczebną przewagę i wychodzą na prowadzenie w czterdziestej dziewiątej minucie po celnym trafieniu Denissa Fjodorovsa
Goście próbują wyrównać, jednak pomimo kilku sytuacji nie potrafią umieścić krążka w siatce.
Inicjatywę na tafli przejmują gospodarze i od pięćdziesiątej piątej minuty raz za razem umieszczają krążek w bramce Mistrzów Polski.
Najpierw ponownie celnie strzela swojego drugiego gola w meczu Michał Kalinowski i mamy 4:2. Mija kolejna minuta i na listę strzelców wpisuje się Mirko Djumic. Następne krążki wpadają do siatki w pięćdziesiątej dziewiątej minucie po strzale Danila Larionovsa (do pustej) i tuż przed końcowym gwizdkiem bramkę numer siedem zdobywa Nikolay Syty pokonując Michała Kielera, który ponownie pojawił się w bramce.

Toruński bramkarz obronił dzisiaj 39 strzałów, wpuścił dwa krążki i zakończył mecz ze skutecznością 95,1%. Bramkarz gości ma nieco gorsze statystyki: 33, 6, 81.8%.

KH Energa Toruń po tym zwycięstwie wraca na czwarte miejsce w tabeli Tauron Hokej Ligi.
Stało się tak ponieważ Zagłębie Sosnowiec pokonało PZU Podhale Nowy Targ, a mecz pomiędzy JKH GKS Jastrzębie a Re-Plast Unią Oświęcim został odwołany z powodu grubej warstwy śniegu zalegającej na dachu Jastoru.
Kolejny mecz podopieczni Juhy Nurminena zagrają na wyjeździe - 7 grudnia w Tychach. Ostatnie starcie na Tor-Torze w tym roku będzie miało miejsce 20 grudnia. Do Torunia przyjedzie Re-Plast Unia Oświęcim.

KH Energa Toruń - GKS Katowice

7:2

(0:1, 2:1, 5:0)

Bramki:
0:1 Olli Iisakka (Joona Monto) - 08:28
1:1 Michał Kalinowski (Patryk Kogut, Albin Thyni Johansson) - 23:02
1:2 Benjamin Sokay (Kacper Maciaś, Ryan Cook) - 26:59
2:2 Kamil Kalinowski (Michał Kalinowski, Eryk Schafer) - 33:00
3:2 Deniss Fjodorovs (Calle Behm) - 48:47 (P)
4:2 Michał Kalinowski (Patryk Kogut, Calle Behm) - 54:27
5:2 Mirko Djumic (Nikolai Syty, Ruslan Bashirov) - 55:55
6:2 Danila Larionovs (Kamil Kalinowski, Deniss Fjodorovs) - 59:00 (do pustej bramki)
7:2 Nikolai Syty (Ruslan Bashirov, Mirko Djumic) - 59:10

Kary:
KH Energa Toruń - 4 min.
GKS Katowice - 4 min.

Skład KH Energa Toruń:

#31 Julius Pohjanoksa, #51 Mateusz Studziński

#23 Calle Behm, #4 Mateusz Zieliński
#86 Danila Larionovs, #9 Deniss Fjodorovs, #81 Riku Tiainen

#94 Jakub Gimiński, #59 Matthew Sozanski,  
#22 Ruslan Bashirov, #89 Nikolai Syty, #93 Mirko Djumic

#11 Adrian Jaworski, #33 Eryk Schafer
#68 Patryk Kogut, #10 Kamil Kalinowski, #19 Michał Kalinowski

#8 Albin Thyni Johansson, #76 Oliwier Kurnicki
#98 Szymon Maćkowski, #7 Atte Huhtela, #20 Jakub Prokurat

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz tabelę THL i wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV
Zobacz zdjęcia z meczu: Foto

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2023-12-03
 • Michał Kalinowski
  Michał Kalinowski
 • Kamil Kalinowski
  Kamil Kalinowski
 • Deniss Fjodorovs
  Deniss Fjodorovs
 • Mirko Djumic
  Mirko Djumic
 • Danila Larionovs
  Danila Larionovs
 • Nikolai Syty
  Nikolai Syty

Dwie pozycje w dół.

Stalowe Pierniki zanotowały spadek o dwa miejsca w tabeli Tauron Hokej Ligi. Po dwóch przegranych meczach w stosunku 5:2, najpierw we wtorek na Tor-Torze i w wyjazdowym starciu w Nowym Targu zajmują obecnie szóstą lokatę.
Piątkowy mecz przeciwko Szarotkom rozstrzygną się już w pierwszych dwudziestu minutach, w których to toruński bramkarz czterokrotnie wyciągał krążek z siatki.

Później gra toruńskich hokeistów była zdecydowanie lepsza, tercja numer dwa remisowa 1:1, a trzecia wygrana 1:0, jednak dwie bramki strzelone przez KH Energa to za mało w stosunku do pięciu zdobytych przez PZU Podhale Nowy Targ. Celne trafienia dla KH Energa zaliczyli: Riku Tiainen oraz Patryk Kogut.
Statystyki bramkarza: Julius Pohjanoksa - strzały: 32, 5 wpuszczonych bramek, skuteczność: 84.4% (bramkarz gospodarzy: 33, 2, 93.9%). 

Obecnie z dorobkiem trzydziestu jeden punktów KH Energa zajmuje szóstą lokatę w tabeli THL. Przed nami Podhale z taką samą ilością punktów. Do czwartego - Jastrzębia tracimy trzy punkty, a tuż za nami Cracovia z dwudziestoma ośmioma punktami.

W dwudziestej piątej kolejce do Torunia przyjeżdża Mistrz Polski - GKS Katowice, a nasi poprzedni rywale zagrają w Sosnowcu mecz przeciwko sobie. Natomiast JKH GKS Jastrzębie zmierzy się na Jastorze z Re-Plast Unią Oświęcim i teoretycznie, przy "pomyślnych wiatrach" możemy ponownie wrócić na czwarte miejsce w tabeli. Czy tak się stanie przekonamy się w niedzielę.

Pojedynki, które toczyliśmy w tym sezonie z Mistrzem Polski były dość wyrównane. Stalowe Pierniki obydwa wcześniejsze mecze przegrały różnicą jednej bramki (3:2).
Niedzielne starcie na Tor-Torze będzie zapewne zacięte do ostatnich sekund. Myślę, że toruńscy hokeiści będą chcieli bardzo dobrze zaprezentować się przed miejscową - miejmy nadzieję licznie zgromadzoną na trybunach publicznością i wlać w ich serca trochę radości po ostatnich, niezbyt udanych występach.
Początek meczu w niedzielę o 17-ej.

Bilety do nabycia w kasach przed meczem lub poprzez stronę Sportowy Toruń.

PZU Podhale Nowy Targ - KH Energa Toruń

5:2

(4:0, 1:1,     0:1)

Bramki:
1:0 Michael Cichy (Alexander Szczechura) - 01:07
2:0 Bartłomiej Neupauer (Filip Wielkiewicz, Patryk Wronka) - 06:34 (P)
3:0 Łukasz Kamiński (Filip Wielkiewicz, Johan Lorraine) - 11:48
4:0 Patryk Wronka (Jakub Worwa, Yegor Kudin) - 17:52
4:1 Riku Tiainen (Danila Larionovs) - 21:57
5:1 Patryk Wronka - 28:13
5:2 Patryk Kogut (Kamil Kalinowski, Nikolai Syty) - 47:51 (P)

Kary:
PZU Podhale Nowy Targ - 10 min.
KH Energa Toruń - 12 min.

Skład KH Energa Toruń:

#31 Julius Pohjanoksa, #51 Mateusz Studziński

#12 Oskar Bajwenko, #98 Szymon Maćkowski
#86 Danila Larionovs, #9 Deniss Fjodorovs, #93 Mirko Djumic,

#23 Calle Behm, #4 Mateusz Zieliński
#75 Konsta Jaakola, #7 Atte Huhtela, #81 Riku Tiainen

#11 Adrian Jaworski, #8  Albin Thyni Johansson
#68 Patryk Kogut, #10 Kamil Kalinowski, #19 Michał Kalinowski

#94 Jakub Gimiński, #59 Matthew Sozanski
#22 Ruslan Bashirov, #89 Nikolai Syty, #20 Jakub Prokurat

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz tabelę THL i wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2023-12-02

Szybko i przyjemnie minie droga do Sosnowca.

Hokeiści Zagłębia Sosnowiec aż pięciokrotnie umieszczają krążek w toruńskiej bramce i zasłużenie wygrywają z KH Energa Toruń. Niestety toruński zespół zagrał poprawnie w tym meczu tylko pierwsze dwadzieścia minut, gdzie zdołał strzelić dwie bramki. Później już było coraz gorzej.

Drugą tercję wygrywają 1:0 goście. Torunianie atakują jednak bez rezultatu w postaci bramki. Oddają sporo strzałów, ale nie są one na tyle groźne aby zmusić do kapitulacji Patrika Spesnego, który w drugiej i trzeciej odsłonie zachował czyste konto.

Ostatnie dwadzieścia minut w wykonaniu toruńskiego zespołu było bardzo słabe.
Grając z przewagą jednego zawodnika tracimy bramkę w czterdziestej siódmej minucie i goście wychodzą na prowadzenie 3:2.
W pięćdziesiątej minucie sędziowie nakładają na zawodnika z Sosnowca podwójną dwuminutową karę. Grając przez cztery minuty w liczebnej przewadze nie potrafimy skonstruować groźniej akcji pod bramką rywala.
Co nie udaje się Stalowym Piernikom - wychodzi nieźle gościom, którzy wykorzystują pobyt Huhteli w boksie kar i zdobywają czwartą bramkę. Chwilę później, gdy Julis Pohjanoksa zjeżdża do boksu ponownie umieszczają krążek w siatce i mecz kończy się wynikiem 2:5.

W pojedynku bramkarskim zdecydowanie lepszą skutecznością popisał się Patrik Spesny: 92,6 %. Obronił 25 strzałów, dwa razy skapitulował, Julis Pohjanoksa: 86,2 %, (25 razy skutecznie bronił, a czterokrotnie musiał wyciągać krążek z siatki.

Bramki dla KH Energa Toruń zdobyli: Deniss Fjodorovs i Danila Larionovs, a obrońca Albin Thyni Johansson, który powrócił niedawno do gry zalicza dzisiaj dwie asysty. I to jest chyba jedyny plus z tego starcia.

KH Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec

2:5

(2:1, 0:1, 0:3)

Bramki:
1:0 Deniss Fjodorovs (Calle Behm, Albin Thyni Johansson) - 10:18

1:1 Dominik Nahunko (Damian Tyczyński) - 11:06
2:1 Danila Larionovs (Deniss Fjodorovs, Albin Thyni Johansson) - 14:49
2:2 Riley Lindgren (Arkadiusz Karasiński, Marek Charvat) - 31:44
2:3 Patryk Krężołek - 46:20 (O)
2:4 Riley Lindgren (Damian Tyczyński) - 57:26 (P)
2:5 Dominik Nahunko - 59:31 (do pustej bramki)

Kary:
KH Energa Toruń - 4 min.
Zagłębie Sosnowiec - 6 min.

Skład KH Energa Toruń:

#31 Julius Pohjanoksa, #51 Mateusz Studziński

#33 Eryk Schafer, #8 Albin Thyni Johansson
#86 Danila Larionovs, #9 Deniss Fjodorovs, #93 Mirko Djumic,

#23 Calle Behm, #4 Mateusz Zieliński
#75 Konsta Jaakola, #7 Atte Huhtela, #81 Riku Tiainen

#11 Adrian Jaworski, #76 Oliwier Kurnicki
#68 Patryk Kogut, #10 Kamil Kalinowski, #19 Michał Kalinowski

#94 Jakub Gimiński, #59 Matthew Sozanski
#22 Ruslan Bashirov, #89 Nikolai Syty, #20 Jakub Prokurat

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz tabelę THL i wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV
Zobacz zdjęcia z meczu: Foto

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2023-11-28
 • Deniss Fjodorovs
 • Danila Larionovs

Arena Sanok zdobyta po raz drugi.

Kolejny raz w tym sezonie KH Energa Toruń zwycięża w Sanoku, a po raz trzeci wygrywa z drużyną Marma Ciarko STS Sanok w rozgrywkach ligowych 2023/ 2024. W pierwszej rundzie THL Stalowe Pierniki wygrały 4:1, w drugiej, na Tor-Torze 3:1, a teraz mecz zakończył się również wynikiem 3:1.

Krążek w tym meczu wpadał do siatki dopiero od drugiej tercji, chociaż w pierwszej odsłonie też było kilka okazji do zdobycia gola. Obie drużyny nie wykorzystały jednak gier w przewadze, a miały po jednej w tej tercji.
Pomiędzy słupkami w toruńskiej bramce oglądaliśmy Mateusza Studzińskiego, który w tym sezonie nie pojawiał się zbyt często w roli pierwszego bramkarza. Ostatni jego występ, to mecz z GKS-em Katowice (29.10) przegrany 3:2, gdzie obronił on 40 strzałów  przeciwnika i miał skuteczność na poziomie 93%.

Pierwsza bramka w Arenie Sanok, autorstwa Nikolaia Sytego pada w dwudziestej trzeciej minucie meczu, gdy na ławce kar przebywa zawodnik gospodarzy. 
Kolejna niespełna sześć minut później. Tym razem bramkarza gospodarzy pokuje Mirko Djumic.
Sanoczanie jeszcze w tej tercji odpowiadają jednym celnym trafieniem, a Studzińskiego pokonuje dobry znajomy z tafli, który reprezentował toruński klub w poprzednim sezonie - Mark Viitanen
Druga tercja, po pierwszej bezbramkowej kończy się wynikiem 1:2.

W ostatniej części meczu gola dla KH Energa, strzałem do pustej bramki w pięćdziesiątej dziewiątej minucie zdobywa Adrian Jaworski.
Sanoczanie, pomimo dwóch przewag, które mieli w ostatniej części spotkanie nie znaleźli sposobu aby pokonać Mateusza Studzińskiego.
Obronił on dwadzieścia siedem strzałów i tylko raz skapitulował (skuteczność 96,4 %) Jego konkurent miał mniej pracy ponieważ torunianie oddali tylko dwadzieścia dwa strzały na jego bramkę, z czego obronił dwadzieścia (skuteczność 90 %).

Kolejny mecz rozegrany zostanie na toruńskim lodowisku we wtorek 28 listopada. Stalowe Pierniki zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec. Będzie okazja do rewanżu za porażkę 4:0, której toruńscy hokeiści doznali w drugiej rundzie. 
Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 18:30.
Bilety można nabywać za pośrednictwem strony: sportowytorun.pl.

Marma Ciarko STS Sanok - KH Energa Toruń

1:3

(0:0, 1:2, 0:1)

Bramki:
0:1 Nikolai Syty (Michał Kalinowski, Matthew Sozanski) - 22:40 (P)
0:2 Mirko Djumic (Atte Huhtela, Adrian Jaworski) - 28:03

1:2 Mark Viitanen (Marek Strzyżowski, Krzysztof Bukowski) - 31:44
1:3 Adrian Jaworski (Atte Huhtela, Konsta Jaakola) - 59:00 (do pustej bramki)

Kary:
Marma Ciarko STS Sanok - 4 min.
KH Energa Toruń - 8 min.

Skład KH Energa Toruń:

#51 Mateusz Studziński, #31 Julius Pohjanoksa

#33 Eryk Schafer, #8 Albin Thyni Johansson
#86 Danila Larionovs, #9 Deniss Fjodorovs, #93 Mirko Djumic,

#23 Calle Behm, #4 Mateusz Zieliński
#75 Konsta Jaakola, #7 Atte Huhtela, #81 Riku Tiainen

#11 Adrian Jaworski, #76 Oliwier Kurnicki
#68 Patryk Kogut, #10 Kamil Kalinowski, #19 Michał Kalinowski

#94 Jakub Gimiński, #59 Matthew Sozanski
#22 Ruslan Bashirov, #89 Nikolai Syty, #20 Jakub Prokurat

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz tabelę THL i wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2023-11-25

Nieuznany gol.

Dzisiaj krążek dwukrotnie wpadał do siatki, ale tylko jednego gola uznali sędziowie. Pierwsi umieścili go hokeiści KH Energa w końcówce pierwszej tercji, jednak sędziowie dopatrzyli się spalonego i nie uznali bramki. Na drugie celne trafienie trzeba było poczekać aż do czterdziestej trzeciej minuty spotkania. Tyszanie, grający z przewagą dwóch zawodników strzelają bramkę na wagę zwycięstwa.

W meczu, zwłaszcza w pierwszej i drugiej tercji toruńscy zawodnicy przeważali na tafli i częściej oddawali strzały na bramkę gości. Jednak krążek przelatywał obok słupka, nad poprzeczką lub lądował w rękawicy tyskiego bramkarza.
W ostatniej części tego spotkania to hokeiści GKS-u Tychy stwarzali więcej groźnych sytuacji pod toruńską bramką, ponieważ kilka razy grali w liczebnej przewadze.
Po jednej z takich akcji, gdy w boksie kar przebywał Michał Kalinowski i Mirko Djumic udało im się pokonać toruńskiego bramkarza.
W samej końcówce widać było już zmęczenie na twarzach Stalowych Pierników i pomimo kilku prób nie udało się zdobyć wyrównującej bramki.

W całym spotkaniu zawodnicy KH Energa Toruń oddali trzydzieści osiem celnych strzałów na tyską bramkę ale Tomasz Fucik zachował czyste konto. Bramkarz Stalowych Pierników - Julius Pohjanoksa interweniował skutecznie dwadzieścia osiem razy. 

Do składu meczowego wrócił, długo niewidziany na lodzie Albin Thyni Johansson. Szwedzki obrońca leczył kontuzję kolana, której nabawił się w połowie października w meczu z Marma Ciarko STS Sanok.

KH Energa Toruń - GKS Tychy

0:1

(0:0, 0:0, 0:1)

Bramki:
0:1 Bartłomiej Jeziorski (Alan Łyszczarczyk, Oskar Jaśkiewicz) - 43:00 (PP)

Kary:
KH Energa Toruń - 10 min.
GKS Tychy - 8 min.

Skład KH Energa Toruń:

#31 Julius Pohjanoksa, #51 Mateusz Studziński

#33 Eryk Schafer, #8 Albin Thyni Johansson
#86 Danila Larionovs, #9 Deniss Fjodorovs, #93 Mirko Djumic,

#23 Calle Behm, #4 Mateusz Zieliński
#75 Konsta Jaakola, #7 Atte Huhtela, #81 Riku Tiainen

#11 Adrian Jaworski, #76 Oliwier Kurnicki
#68 Patryk Kogut, #10 Kamil Kalinowski, #19 Michał Kalinowski

#94 Jakub Gimiński, #59 Matthew Sozanski
#22 Ruslan Bashirov, #89 Nikolai Syty, #20 Jakub Prokurat

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz tabelę THL i wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV
Zobacz zdjęcia z meczu: Foto

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2023-11-21
 • KH Energa Toruń - GKS Tychy
 • KH Energa Toruń - GKS Tychy
 • KH Energa Toruń - GKS Tychy

Bramkarze kapitulowali po 4 razy.

KH Energa Toruń był w meczu przeciwko JKH GKS Jastrzębie zdecydowanie lepszym zespołem i zasłużenie wygrał to spotkanie. Dreszczyk pojawił się na początku trzeciej tercji i zrobiło się na chwilę nerwowo. Dwie bramki stracone w trzy minuty i z bezpiecznej - trzybramkowej przewagi pozostała jedna. Były to jednak tylko chwilowe kłopoty Stalowych Pierników. Cztery minuty później rozpoczęła się kolejna strzelecka seria w wykonaniu toruńskich hokeistów. 

Pierwsza tercja, w której podopieczni Juhy Nurminena zdecydowanie przeważali na lodzie i czterokrotnie pokonali bramkarza dodała wiary, że mogą to spotkanie wygrać i uskrzydliła toruńską drużynę na kolejne minuty. Julius Pohjanoksa tylko raz w tej odsłonie wyciągał krążek z siatki.

Jastrzębianie wyszli na drugie dwadzieścia minut mocno "naładowani" i od początku ostro zaatakowali toruńską bramkę. Ataki nie przynosiły jednak efektu w postaci gola, na którego trzeba było poczekać prawie szesnaście minut. Na trafienie JKH szybko odpowiedzieli torunianie i po czterdziestu minutach prowadzili 5:2. 
Od drugiej tercji bramki gości strzegł Maciej Miarka zastępując Jakuba Lackovica.

Na początku trzeciej odsłony hokeiści z Jastrzębia szybko zdobywają dwie bramki i zaczynają wierzyć, że mogą jeszcze odwrócić losy tego pojedynku. 
Toruńscy kibice, nauczeni doświadczeniem z kilku poprzednich spotkań już zaczynają przygotowywać się na kolejny horror.
Jednak nie tym razem.
Stalowe Pierniki łapią drugi oddech i ruszają do ataku. Aplikują kolejne trzy bramki. Obaj Jastrzębscy bramkarze wracają więc do domu z czterobramkowym bagażem.  Mecz kończy się zwycięstwem gospodarzy 8:4.
Momentami na tafli było dość ostro. Były bójki oraz duża ilość nieprzepisowych ataków na przeciwników. Sędziowie nałożyli na obie drużyny w sumie 82 minuty kar.

Bramki dla KH Energa zdobyli: Mateusz Zieliński, Danila Larionovs (2), Riku Tiainen (2), Mirko Djumic, Patryk Kogut i Nikolai Syty.

Toruńscy kibice w dobrych humorach powrócą na Tor-Tor już we wtorek, gdzie o godzinie 18:30 rozpocznie się mecz z 17 kolejki THL. KH Energa podejmie tego dnia GKS Tychy. W tym meczu emocji zapewne również nie zabraknie. 

KH Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie

8:4

(4:1, 1:1, 3:2)

Bramki:
1:0 Mateusz Zieliński (Ruslan Bashirov, Nikolai Syty) - 05:46
1:1 Szymon Kiełbicki (Kamil Górny) - 08:40
2:1 Danila Larionovs (Deniss Fjodorovs) - 09:59
3:1 Riku Tiainen (Matthew Sozanski, Konsta Jaakola) - 12:17
4:1 Mirko Djumic (Riku Tiainen, Deniss Fjodorovs) - 19:27

4:2 Dominik Paś (Jakub Izacky, Ratislav Spirko) - 35:50
5:2 Patryk Kogut (Nikolai Syty, Kamil Kalinowski) - 36:45
5:3 Dominik Jarosz (Patryk Pelaczyk, Radosław Nalewajka) - 42:13
5:4 Tuukka Rajamaki (Filip Starzyński, Jakub Martiska) - 45:33
6:4 Danila Larionovs (Riku Tiainen) - 50:01
7:4 Riku Tiainen (Atte Huhtela) - 58:22 (P)
8:4 Nikolai Syty (Kamil Kalinowski, Patryk Kogut) - 59:41 (P)

Kary:
KH Energa Toruń - 37 min. (w tym dla Mateusza Zielińskiego 20 minut - kara meczu za niesportowe zachowanie + 5 + 2 - za bójkę)
JKH GKS Jastrzębie - 45 min. (w tym dla Macieja Urbanowicza 20 minut - kara meczu za niesportowe zachowanie + 5 + 2 - za bójkę)

Skład KH Energa Toruń:

#31 Julius Pohjanoksa, #51 Mateusz Studziński

#33 Eryk Schafer, #98 Szymon Maćkowski
#86 Danila Larionovs, #9 Deniss Fjodorovs, #93 Mirko Djumic,

#23 Calle Behm, #4 Mateusz Zieliński
#75 Konsta Jaakola, #7 Atte Huhtela, #81 Riku Tiainen

#11 Adrian Jaworski, #76 Oliwier Kurnicki
#68 Patryk Kogut, #10 Kamil Kalinowski, #19 Michał Kalinowski

#59 Matthew Sozanski, #94 Jakub Gimiński
#22 Ruslan Bashirov, #89 Nikolai Syty, #20 Jakub Prokurat

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz tabelę THL i wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV
Zobacz zdjęcia z meczu: Foto

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2023-11-19
 • Mateusz Zieliński
  Mateusz Zieliński
 • Danila Larionovs
  Danila Larionovs
 • Riku Tiainen
  Riku Tiainen
 • Mirko Djumic
  Mirko Djumic
 • Patryk Kogut
  Patryk Kogut
 • Nikolai Syty
  Nikolai Syty

Górą drużyna "R R".*

Mecze z Comarch Cracovią rozgrane w tym sezonie, poza tym pierwszym (walkower na korzyść KH Energa) rozstrzygały się w doliczonym czasie lub rzutach karnych. To starcie również dostarczyło sporo emocji w samej końcówce. Niestety tym razem to krakowianie, na kilka sekund przed końcową syreną wyrównują, a później strzelają gola w dogrywce.

Stalowym Piernikom zabrakło w tym meczu odrobiny szczęścia (sześciu sekund) by dowieźć korzystny wynik do ostatniego gwizdka sędziego.
Gdy Michał Kalinowski pokonał bramkarza gospodarzy na trzy minuty przed końcem meczu i wyprowadził toruński zespół na prowadzenie, a chwilę później zawodnik Comarch Cracovii otrzymał dwuminutową karę (57:28) wydawało się, że już nic nie odbierze zwycięstwa Stalowym Piernikom...
A tu karę, za uderzanie kijem w 58:04 dostaje Riku Tiainen i liczba graczy na tafli wyrównuje się.
W 58:43 o trzydziestosekundową przerwę proszą gospodarze i dalsze wydarzenia na tafli potoczyły się według scenariusza napisanego przez trenera Rudolfa Rohacka.
Krakowski bramkarz zjeżdża do boksu (59: 06), a w jego miejsce pojawia się gracz z pola i na sześć sekund przed końcem gospodarze doprowadzają do wyrównania.
Gol numer trzy wpada do siatki KH Energa w trzeciej minucie dogrywki i to Comarch Cracovia cieszy się z wygranej oraz inkasuje dwa punkty. Stalowym Piernikom dopisujemy jeden punkt. W ligowej tabeli obydwa zespoły mają ich na swoim koncie po 25.

Gola numer jeden dla KH Energa zdobył Jakub Prokurat w pierwszej tercji. Jest to jego premierowe trafienie w obecnym sezonie. Wcześniej zapisał na swoim koncie dwie asysty.

Siedem razy w tym meczu podopieczni Juhy Nurminena grali w liczebnej przewadze i nie potrafili tego wykorzystać. Słaba gra w przewagach to element, który szwankuje już od wielu sezonów i żadnemu z poprzednich trenerów nie udało się tego poprawić. 

Comarch Cracovia - KH Energa Toruń

3:2

(0:1, 0:0 , 2: 1, d 1:0)

Bramki:
0:1 Jakub Prokurat (Matthew Sozanski, Ruslan Bashirov) - 10:05

1:1 Alexander Younan (Mateusz Bezwiński, Tomas Vildumetz) - 53:21 (P)
1:2 Michał Kalinowski (Patryk Kogut) - 57:01
2:2 Adam Raska (Johan Lundgren, Martin Latal) - 59:54 (P)
3:2 Martin Latal (Daniel Krenzelok) - 62:27

Kary:
Comarch Cracovia - 14 min.
KH Energa Toruń - 8 min.

Skład KH Energa Toruń:

#31 Julius Pohjanoksa, #51 Mateusz Studziński

#59 Matthew Sozanski, #94 Jakub Gimiński
#86 Danila Larionovs, #9 Deniss Fjodorovs, #93 Mirko Djumic,

#23 Calle Behm, #4 Mateusz Zieliński
#89 Nikolai Syty, #7 Atte Huhtela, #81 Riku Tiainen

#11 Adrian Jaworski, #33 Eryk Schafer
#68 Patryk Kogut, #10 Kamil Kalinowski, #19 Michał Kalinowski

#76 Oliwier Kurnicki
#22 Ruslan Bashirov, #98 Szymon Maćkowski, #20 Jakub Prokurat

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz tabelę THL i wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV

* Nie mylić z Brygadą RR :).

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2023-11-17
 • Jakub Prokurat
  Jakub Prokurat
 • Michał Kalinowski
  Michał Kalinowski

Ograli Unię.

Ligowy hokej wraca na tafle po przerwie na zgrupowanie reprezentacji Polski, w składzie której było dwóch zawodników KH Energa Toruń: Mateusz Zieliński i Oliwier Kurnicki. Toruńscy obrońcy zagrali w biało-czerwonych barwach w Turnieju Niepodległości.
Starcie na Tor-Torze z Re-Plast Unią Oświęcim wygrywa KH Energa i rehabilituje się za wysoką porażkę z pierwszej rundy w Oświęcimiu.

Początek tego spotkania nie nastrajał optymistycznie, gdyż to goście po dwunastu minutach prowadzili 2:0. Jednak Stalowym Piernikom udało się zdobyć kontaktowego gola w osiemnastej minucie pierwszej tercji, a jego autorem był Mirko Djumic.

Gra w drugiej odsłonie wyglądała już zdecydowanie lepiej w wykonaniu toruńskiego zespołu. Widać było, że w szatni podczas przerwy sztab szkoleniowy odpowiednio "nastroił" drużynę i Stalowe Pierniki zaczęły odważniej atakować oświęcimską bramkę.
W dwudziestej szóstej minucie Danila Larionovs doprowadza do wyrównania, a tuż przed syreną kończącą drugą część meczu pokonuje bramkarza gości kolejny raz.
Po czterdziestu minutach KH Energa prowadzi w tym starciu 3:2.

Tuż po rozpoczęciu trzeciej tercji kolejną bramkę dokłada Riku Tiainen i torunianie zyskują dwubramkową przewagę, co daje większy komfort gry w ostatnich minutach meczu.
Hokeiści z Oświęcimia nie składają broni i co rusz stwarzają niebezpieczne sytuacje pod toruńską bramką. Jednak bardzo dobrze spisuje się nowy bramkarz, który zastąpił Markusa Ekholma Rosena, debiutujący w brawach KH Energa Toruń - Julius Pohjanoksa.
Gościom udaje się strzelić gola numer trzy w pięćdziesiątej trzeciej minucie, ale to jest wszystko na co pozwolił im toruński zespół. Mimo wycofania bramkarza w końcówce spotkania nie byli już w stanie wyrównać.
Bardzo dobrze w ostatnich minutach meczu, przy wsparciu toruńskich kibuców spisywali się w obronie toruńscy hokeiści i nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa. KH Energa wygrywa ten mecz 4:3. 

W drużynie Stalowych Pierników mieliśmy w tym meczu dwóch debiutantów, którzy niedawno dołączyli do zespołu. Oprócz wspomnianego bramkarza - Juliusa Pohjanoksa, na tafli oglądaliśmy nowego napastnika - Atte Huhtela. Obydwaj pochodzą z Finlandii.

KH Energa Toruń - Re-Plast Unia Oświęcim

4:3

(1:2, 2:0, 1:1)

Bramki:
0:1 Erik Ahopelto (Henry Karjalainen, Ville Heikkinen) - 04:39
0:2 Krystian Dziubiński (Kamil Sadłocha, Peter Bezuska) - 11:14
1:2 Mirko Djumic (Danila Larionovs) - 17:56
2:2 Danila Larionovs (Matthew Sozanski) - 25:15
3:2 Danila Larionovs (Deniss Fjodorovs) - 39:54
4:2 Riku Tiainen (Atte Huhtela, Nikolai Syty) - 41:32

4:3 Daniel Olsson Trkulja (Andriy Denyskin, Carl Ackered) - 52:26

Kary:
KH Energa Toruń - 8 min.
Re-Plast Unia Oświęcim - 6 min.

Skład KH Energa Toruń:

#31 Julius Pohjanoksa, #51 Mateusz Studziński

#59 Matthew Sozanski, #94 Jakub Gimiński
#86 Danila Larionovs, #9 Deniss Fjodorovs, #93 Mirko Djumic,

#23 Calle Behm, #4 Mateusz Zieliński
#89 Nikolai Syty, #7 Atte Huhtela, #81 Riku Tiainen

#11 Adrian Jaworski, #33 Eryk Schafer
#68 Patryk Kogut, #10 Kamil Kalinowski, #19 Michał Kalinowski

#76 Oliwier Kurnicki, #69 Jakub Wenker
#22 Ruslan Bashirov, #98 Szymon Maćkowski, #20 Jakub Prokurat

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz tabelę THL i wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV
Zobacz zdjęcia z meczu: Foto

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2023-11-15
 • Mirko Djumic
  Mirko Djumic
 • Danila Larionovs
  Danila Larionovs
 • Riku Tiainen
  Riku Tiainen

Bez niespodzianki w Katowicach.

KH Energa Toruń nie dał rady odnieść zwycięstwa w meczu przeciwko aktualnym Mistrzom Polski, drużynie GKS Katowice, który w obecnym sezonie ligowym nie przegrał jeszcze meczu. Johna Murraya dwukrotnie pokonali bracia Kalinowscy. Najpierw kapitan Stalowych Pierników - Kamil Kalinowski otworzył wynik strzelając gola w jedenastej minucie, a młodszy z braci - Michał Kalinowski strzela na 3:2 tuż przed końcową syreną.

Przez całe spotkanie w toruńskiej bramce występował Mateusz Studziński. Wykazał się bardzo wysoką skutecznością (93%) broniąc czterdzieści strzałów oddanych na jego bramkę.
Jego odpowiednik w bramce GKS Katowice miał zdecydowanie mniej pracy. John Murray tylko dwadzieścia dwa razy skutecznie interweniował (91,7 %).

GKS Katowice - KH Energa Toruń

3:2

(1:1, 1:0, 1:1)

Bramki:
0:1 Kamil Kalinowski (Michał Kalinowski, Patryk Kogut) - 10:31
1:1 Hampus Olsson (Benjamin Sokay) - 18:18
2:1 Hampus Olsson (Kacper Maciaś) - 31:23
3:1 Igor Smal (Jakub Wanacki, Mateusz Bepierszcz) - 54:35
3:2 Michał Kalinowski (Mateusz Zieliński, Patryk Kogut) - 57:20

Kary:
GKS Katowice - 10 min.
KH Energa Toruń - 10 min.

Skład KH Energa Toruń:

#51 Mateusz Studziński, #31 Markus Ekholm Rosen

#59 Matthew Sozanski, #76 Oliwier Kurnicki
#20 Jakub Prokurat, #89 Nikolai Syty, #22 Ruslan Bashirov

#23 Calle Behm, #4 Mateusz Zieliński
#93 Mirko Djumic, #9 Deniss Fjodorovs, #81 Riku Tiainen

#11 Adrian Jaworski, #94 Jakub Gimiński
#68 Patryk Kogut, #10 Kamil Kalinowski, #19 Michał Kalinowski

#33 Eryk Schafer
#86 Danila Larionovs, #98 Szymon Maćkowski, #75 Konsta Jaakola
 

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz tabelę THL i wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2023-10-30

Trzy potężne ciosy na otwarcie.

Mnóstwo goli oglądali kibice zgromadzeni na toruńskim lodowisku. Padło ich aż dziesięć. Szkoda tylko, że to Szarotki strzeliły ich więcej. PZU Podhale Nowy Targ zdobywa "Twierdzę Tor-Tor" i zabiera pod Tatry trzy punkty. Nowotarżanie sześciokrotnie umieszczają krążek w toruńskiej bramce, a Stalowe Pierniki odpowiadają tylko czterema bramkami.

KH Energa w pierwszych minutach meczu otrzymał trzy potężne ciosy i już po tym nokaucie nie potrafił przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.
Markus Ekholm Rosen zjechał do boksu po stu czterdziestu pięciu sekundach spotkania, a w bramce zastąpił go Mateusz Studziński, który także trzykrotnie skapitulował.

Górale przez całe spotkanie zachowywali bezpieczną dwubramkową przewagę i nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa.
Pierwsza tercja, którą wygrali goście 3:1 ustawiła całe spotkanie.
W drugiej obydwa zespoły dwukrotnie umieszczały krążek w bramce przeciwnika, a w trzeciej - także remisowej zdobyły po jednym golu.

Bramki dla toruńskiego zespołu zdobyli: Nikolai Syty, Riku Tiainen (2) oraz Jakub Gimiński.

Trzy kolejne mecze gramy ze zdecydowanie wyżej notowanymi drużynami (GKS Katowice, GKS Tychy i Re-Plast Unia Oświęcim) i o zwycięstwo będzie bardzo ciężko, więc w tym sezonie raczej nie będziemy oglądać KH Energa w finałowym Turnieju o Puchar Polski w Krynicy. 
Pozostaje skupić się na rozgrywkach ligowych i dać dużo radości kibicom w rundzie Play-Off.

KH Energa Toruń - PZU Podhale Nowy Targ

4:6

(1:3, 2:2, 1:1)

Bramki:
0:1 Marcin Horzelski (Alexander Szczechura, Philip Kiss) - 00:47
0:2 Bartłomiej Neupauer (Jakub Worwa, Filipp Pangelov-Yuldashev) - 02:05
0:3 Andrej Themar (Philip Kiss, Michael Cichy) - 02:25
1:3 Nikolai Syty (Ruslan Bashirov, Jakub Prokurat) - 14:50
1:4 Patryk Wronka (Jakub Worwa, Filipp Pangelov-Yuldashev) - 21:29
2:4 Riku Tiainen (Calle Behm, Mateusz Zieliński) - 26:20 (PP)
2:5 Philip Kiss (Patryk Wronka, Dmitry Zalamay) - 32:02 (P)
3:5 Riku Tiainen (Calle Behm) - 38:51
3:6 Bartłomiej Neupauer (Patryk Wronka, Jakub Worwa) - 44:40
4:6 Jakub Gimiński (Nikolai Syty, Adrian Jaworski) - 48:41

Kary:
KH Energa Toruń - 12 min.
PZU Podhale Nowy Targ - 10 min.

Skład KH Energa Toruń:

#31 Markus Ekholm Rosen (w bramce do 2:25 min. I tercji), #51 Mateusz Studziński

#59 Matthew Sozanski, #76 Oliwier Kurnicki
#20 Jakub Prokurat, #89 Nikolai Syty, #22 Ruslan Bashirov

#23 Calle Behm, #4 Mateusz Zieliński
#93 Mirko Djumic, #9 Deniss Fjodorovs, #81 Riku Tiainen

#11 Adrian Jaworski, #94 Jakub Gimiński
#68 Patryk Kogut, #10 Kamil Kalinowski, #19 Michał Kalinowski

#33 Eryk Schafer, #69 Jakub Wenker
#86 Danila Larionovs, #98 Szymon Maćkowski, #75 Konsta Jaakola
 

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz tabelę THL i wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2023-10-28
 • Nikolai Syty
  Nikolai Syty
 • Riku Tiainen
  Riku Tiainen
 • Jakub Gimiński
  Jakub Gimiński

Sosnowiec zdecydowanie lepszy.

Słabo spisali się hokeiści KH Energa w wyjazdowym meczu rozgrywanym w ramach czternastej kolejki Tauron Hokej Ligi. Takie spotkania należy wygrywać, aby zachować szansę na grę w turnieju o Puchar Polski. Niestety, trzy punkty zgarnia Zagłębie, a Stalowe Pierniki ani razu nie umieszczają krążka w bramce Patrika Spesnego i przegrywają 4:0.

W meczu "zadebiutował" kapitan Stalowych Pierników - Kamil Kalinowski. Jest to jego pierwszy mecz w obecnym sezonie ligowym. Leczył kontuzję (złamana kość jarzmowa), której nabawił się po brutalnym faulu podczas sparingowego meczu z Zagłębiem Sosnowiec rozgrywanym w Toruniu 17 sierpnia 2023 r. 

Zagłębie Sosnowiec - KH Energa Toruń

4:0

(1:0, 1:0, 2:0)

Bramki:
1:0 Damian Tyczyński (Roman Szturc) - 03:03
2:0 Riley Stadel (Roman Szturc, Patryk Krężołek) - 23:35
3:0 Jakub Saur (Dominik Nahunko, Roman Szturc) - 49:08 (PP)
4:0 Patryk Krężołek (Dominik Nahunko, Damian Tyczyński) - 53:04 (P)

Kary:
Zagłębie Sosnowiec - 12 min,
KH Energa Toruń - 10 min.

Skład KH Energa Toruń:

#31 Markus Ekholm Rosen, #51 Mateusz Studziński

#59 Matthew Sozanski, #33 Eryk Schafer
#93 Mirko Djumic, #89 Nikolai Syty, #22 Ruslan Bashirov

#23 Calle Behm, #4 Mateusz Zieliński
86 Danila Larionovs, #9 Deniss Fjodorovs, #81 Riku Tiainen

#11 Adrian Jaworski, #94 Jakub Gimiński
#75 Konsta Jaakola, #10 Kamil Kalinowski, #19 Michał Kalinowski

#76 Oliwier Kurnicki, #98 Szymon Maćkowski,
#13 Adam Pauliny, #20 Jakub Prokurat, #68 Patryk Kogut

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz tabelę THL i wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2023-10-23

Debiutant zdobywa dwa gole.

Stalowe Pierniki, niesione wspaniałym dopingiem kibiców wygrywają z Cracovią 5:4. Końcówka spotkania miała bardzo podobny przebieg do poprzedniego pojedynku z Comarch Crakovią (08.10). Tym razem to goście zdobyli wyrównującą bramkę tuż przed końcowym gwizdkiem - w 59:20 meczu.

KH Energa bardzo dobrze wszedł w ten mecz. Drużyna od samego początku atakowała bramkę przeciwnika i przełożyło się to na gola. W szóstej minucie Mateusz Zieliński strzela z okolic koła bulikowego i pokonuje bramkarza gości. Na drugą bramkę trzeba było poczekać aż do siedemnastej minuty. Matthew Sozanski, debiutujący w toruńskim zespole obrońca z kraju "klonowego liścia" strzela swoją pierwszą bramkę na Tor-Torze.
Radość z dwubramkowego prowadzenia trwała bardzo krótko. Już dwadzieścia siedem sekund później krakowianie zdobywają kontaktową bramkę. Pierwsza tercja kończy się wynikiem 2:1.

Druga odsłona jest zdecydowanie słabsza w wykonaniu toruńskiego zespołu. Inicjatywę na tafli przejmują goście i coraz częściej robi się gorąco pod toruńską bramką, w której Markus Ekholm Rosen kilka razy świetnie interweniuje. Pomimo tego goście dwukrotnie w tej tercji umieszczają krążek w siatce. Najpierw wyrównują na 2:2, później ładną bramkę (34 minuta) strzela Nikolai Syty i KH Energa ponownie wychodzi na prowadzenie. Jednak minutę później na tablicy mamy remis 3:3. 

Ostatnie dwadzieścia minut tego spotkania, to ataki obydwu zespołów. Najpierw Mirko Djumic wyprowadza Stalowe Pierniki na prowadzenie. Później okazji na podwyższenie wyniku w pięćdziesiątej dziewiątej minucie nie wykorzystuje Nikolai Syty, który wykonuje rzut karny podyktowany przez sędziów za faul na Djumiciu. W końcówce trener Rohacek zdejmuje bramkarza i krakowianom udaje się po raz czwarty umieścić krążek w toruńskiej bramce.

W dogrywce żadna z drużyn nie zdobywa bramki.
W serii rzutów karnych Markus Ekhol Rosen pięciokrotnie broni strzały zawodników Cracovii.
Juha Nurminen do karnych desygnuje jako pierwszego Mirko Djumicia, którego mocny strzał broni golkiper gości. Kolejni zawodnicy KH Energa wykonujący karne to: Deniss Fjodorovs, Nikolai SytyMatthew Sozanski
Tylko Kanadyjczykowi udaje się przechytrzyć bramkarza Cracovii. KH Energa wygrywa mecz 5:4 i tym samym rewanżuje się za przegraną na Tor-Torze sprzed niespełna dwóch tygodni.

W spotkaniu przeciwko Comarch Cracovii nie wystąpił kontuzjowany Albin Thyni Johansson (uraz kolana) oraz powracający do zdrowia po kontuzji Kamil Kalinowski. Kamila zobaczymy prawdopodobnie w meczu przeciwko PZU Podhale Nowy Targ w niedzielę 27 października br.
Mecz ten rozgrywany był awansem. Jego pierwotny termin to 22.12.2023, IV runda, 28 kolejka Tauron Hokej Ligi.

KH Energa Toruń - Comarch Cracovia

5:4 k.

(2:1, 1:2, 1:1, d. 0:0, k. 1:0)

Bramki:
1:0 Mateusz Zieliński (Nikolai Syty, Mirko Djumic) - 5:29
2:0 Matthew Sozanski (Patryk Kogut, Ruslan Bashirov) - 17:00

2:1 Radosław Sawicki (Daniel Krenzelok) - 17:27
2:2 Tomas Vildumetz (Mateusz Bezwiński) - 26:49
3:2 Nikolai Syty (Jakub Prokurat) - 33:32
3:3 Adam Raska (Martin Latal) - 34:36
4:3 Mirko Djumic (Riku Tiainen, Calle Behm) - 50:42 (P)
4:4 Johan Lundgren (Radosław Sawicki, Gustaf Berling) - 59:20
5:4 Matthew Sozanski (decydujący rzut karny) - 65:00

Kary:
KH Energa Toruń - 4 min.
Comarch Cracovia - 8 min.

Skład KH Energa Toruń:

#31 Markus Ekholm Rosen, #51 Mateusz Studziński

#25 Matthew Sozanski, #94 Jakub Gimiński
#93 Mirko Djumic, #89 Nikolai Syty, #22 Ruslan Bashirov

#23 Calle Behm, #4 Mateusz Zieliński
86 Danila Larionovs, #9 Deniss Fjodorovs, #81 Riku Tiainen

#11 Adrian Jaworski, #76 Oliwier Kurnicki
#75 Konsta Jaakola, #98 Szymon Maćkowski, #19 Michał Kalinowski

#12 Oskar Bajwenko, #33 Eryk Schafer 
#13 Adam Pauliny, #20 Jakub Prokurat, #68 Patryk Kogut#

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz tabelę THL i wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV
Zobacz zdjęcia z meczu: Foto

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2023-10-17
 • Mateusz Zieliński
  Mateusz Zieliński
 • Matthew Sozanski
  Matthew Sozanski
 • Nikolai Syty
 • Mirko Djumic
  Mirko Djumic
 • Matthew Sozanski
  Matthew Sozanski

Trzy punkty dopisane.

Mecz KH Energa przeciwko Marma Ciarko STS Sanok nie należał do porywających widowisk. Momentami było nawet trochę nudno, zwłaszcza pod bramką strzeżoną przez Markusa Ekholma Rosena, który dzisiaj niewiele razy musiał interweniować. Ważne, że Stalowe Pierniki zgarniają trzy punkty i przesuwają się tabeli na czwartą pozycję.

Torunianie w każdej z tercji zdobywali po jednej bramce. Okazji na gole było trochę więcej, jednak celność nie była dzisiaj mocną stroną toruńskiego zespołu. Niektórzy zawodnicy bardzo chcieli wpisać się na listę strzelców jednak krążek po strzale przelatywał obok, nad bramką lub lądował w łapaczce sanockiego golkipera.
Pierwszą bramkę w tym starciu strzelił Deniss Fjodorovs, a kolejne dołożyli: Danila Larionovs i Patryk Kogut.
Toruńskiego bramkarza pokonał Mark Viitanen, który w poprzednim sezonie reprezentował KH Energa. Drugim hokeistą, który zamienił Gród Kopernika na Gród Grzegorza był Lauri Huhdanpaa (w KH Energa występował w sezonie 2021/ 2022).

KH Energa Toruń - Marma Ciarko STS Sanok

3:1

(1:0, 1:0, 1:1)

Bramki:
1:0 Deniss Fjodorovs (Mateusz Zieliński, Eryk Schafer) - 14:05
2:0 Danila Larionovs (Riku Tiainen, Deniss Fjodorovs) - 24:10
3:0 Patryk Kogut (Adam Pauliny) - 51:31

3:1 Mark Viitanen (Sami Tamminen, Dawid Musioł) - 53:31

Kary:
KH Energa Toruń - 0 min.
Marma Ciarko STS Sanok - 12 min.

Skład KH Energa Toruń:

 #51 Mateusz Studziński, #31 Markus Ekholm Rosen

#8 Albin Thyni Johansson, #33 Eryk Schafer 
#93 Mirko Djumic, #89 Nikolai Syty, #22 Ruslan Bashirov

#23 Calle Behm, #4 Mateusz Zieliński
#86 Danila Larionovs, #9 Deniss Fjodorovs, #81 Riku Tiainen

#11 Adrian Jaworski, #76 Oliwier Kurnicki
#75 Konsta Jaakola, #98 Szymon Maćkowski, #19 Michał Kalinowski

#12 Oskar Bajwenko
#13 Adam Pauliny, #20 Jakub Prokurat, #68 Patryk Kogut

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz tabelę THL i wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV
Zobacz zdjęcia z meczu: Foto

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2023-10-15
 • Deniss Fjodorovs, Damila Larionovs
  Deniss Fjodorovs, Damila Larionovs
 • Patryk Kogut
  Patryk Kogut

Bez punktów w Jastrzębiu.

Drużyna KH Energa Toruń wraca z Jastrzębia-Zdroju bez zdobyczy punktowej. Gospodarze pokonali toruński zespół 5:2 i przesunęli się w ligowej tabeli na czwarte miejsce, które po rozegraniu dwóch rund będzie premiowane udziałem w finałowym turnieju o Puchar Polski. Zagrają w nim drużyny zajmujące w tabeli THL miejsca 1-4.

Po pierwszej - remisowej tercji, w której na prowadzenie 1:0 wyszły Stalowe Pierniki, a na listę strzelców wpisał się Mikro Djumic. W drugiej odsłonie obydwa zespoły także zaliczyły po jednym celnym trafieniu, jednak to gospodarze prowadzili, a torunianie musieli "gonić" wynik. W dwudziestej siódmej Deniss Fjodorovs strzela drugą bramkę dla KH Energa.
To było ostatnie celne trafienie podopiecznych Juhy Nurminena w tym spotkaniu.

Trzecia odsłona to popis strzelecki gospodarzy. Hokeiści JKH GKS Jastrzębie trzykrotnie umieszczają krążek w bramce strzeżonej przez Mateusza Studzińskiego. Ostatni gol, na cztery sekundy przed końcową syreną wpada do pustej bramki - toruński bramkarz przebywa wtedy w boksie.

Niecałe dwa tygodnie wcześniej, po zwycięstwie nad GKS Tychy (01.10) KH Energa zajmował drugą lokatę w tabeli, a JKH piątą. Teraz, to Stalowe Pierniki są na piątym miejscu z dorobkiem szesnastu punktów, po rozegraniu dziesięciu spotkań. Przed nami JKH GKS Jastrzębie, GKS Tychy, Re-Plast Unia Oświęcim i GKS Katowice.
Czy toruński zespół w nadchodzących meczach stać będzie na taką liczbę zwycięstw, aby znaleźć się granie czterech zespołów, które zagrają w Krynicy o Puchar Polski?
Myślę, że na rozstrzygnięcie będziemy czekali do ostatniego starcia drugiej rundy, czyli do osiemnastej kolejki THL rozgrywanej 15 listopada 2023 r. Na Tor-Torze będziemy podejmować wtedy Re-Plast Unię Oświęcim.

JKH GKS Jastrzębie - KH Energa Toruń

5:2

(1:1, 1:1, 3:0)

Bramki:
0:1 Mirko Djumic (Albin Thyni Johansson, Nikolai Syty) - 10:56

1:1 Michał Zając (Łukasz Nalewajka, Olli-Petteri Viinikainen) - 15:45 (P)
2:1 Ratislav Spirko (Dominik Jarosz, Michał Zając) - 26:12
2:2 Deniss Fjodorovs (Danila Larionovs) - 26:34
3:2 Maciej Urbanowicz (Emil Bagin, Dominik Paś) - 48:45
4:2 Marcin Kolusz (Ratislav Spirko) - 49:35
5:2 Ratislav Spirko - 59:56 (do pustej bramki)

Kary:
JKH GKS Jastrzębie - 10 min.
KH Energa Toruń - 12 min.

Skład KH Energa Toruń:

 #51 Mateusz Studziński, #31 Markus Ekholm Rosen

#8 Albin Thyni Johansson, #94 Jakub Gimiński
#93 Mirko Djumic, #89 Nikolai Syty, #22 Ruslan Bashirov

#23 Calle Behm, #4 Mateusz Zieliński
#86 Danila Larionovs, #9 Deniss Fjodorovs, #81 Riku Tiainen

#11 Adrian Jaworski, #76 Oliwier Kurnicki
#75 Konsta Jaakola, #98 Szymon Maćkowski, #19 Michał Kalinowski

#12 Oskar Bajwenko, #33 Eryk Schafer 
#13 Adam Pauliny, , #20 Jakub Prokurat, #68 Patryk Kogut

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz tabelę THL i wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2023-10-14

Przebudzenie w trzeciej tercji.

Po dwóch niemrawych tercjach, w końcówka trzeciej emocje sięgnęły zenitu, gdy na osiem sekund przed końcowym gwizdkiem Deniss Fjodorovs strzelił gola na wagę remisu. Szczęście kibiców zgromadzonych na Tor-Torze było wielkie. Dogrywkę wygrywają goście. W Toruniu zostaje jeden punkt.

Pierwsze dwadzieścia minut tego spotkania było bardzo słabe w wykonaniu Stalowych Pierników. Wolne tempo, dużo niecelnych podań, kilka strzałów oddanych na bramkę przeciwnika i dwie stracone bramki nie zapowiadały ciekawego meczu. Co prawda Nikolai Syty w szesnastej minucie zdobył kontaktową bramkę, ale torunianie byli momentami bezradni w grze defensywnej i  konstruowaniu akcji. Nic nie wychodziło.

Tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony goście podwyższaj prowadzenie na 3:1.
Obraz tego spotkania niewiele różni się od pierwszych dwudziestu minut i od piątkowego pojedynku w Oświęcimiu.
Małe przebudzenie następuje pod koniec tercji, gdy krakowskiego bramkarza pokonuje Ruslan Bashirov. Po dwóch tercjach goście prowadzą w Toruniu 3:2.

Mały płomyk rozpala się zaraz na początku trzeciej tercji. Danila Larionovs strzela trzecią bramkę i doprowadza do remisu. Radość trwa bardzo krótko, gdyż trzydzieści sekund później podopieczni Rudolfa Rohacka ponownie wychodzą na jednobramkowe prowadzenie.
Gdy do końca meczu pozostają cztery minuty KH Energa prosi o regulaminową przerwę. Trener Juha Nurminen nakreśla scenariusz na ostatnie minuty tego spotkania.
Torunianie zaciekle atakują bramkę gości i na osiem sekund przed końcem szał radości ogarnia Tor-Tor, bo Deniss Fjodorovs zdobywa gola, którym doprowadza do wyrównania i dogrywki.

Dogrywka trwa niespełna dwie minuty i to goście cieszą się ze zwycięstwa w tym meczu i zapisują na swoim koncie dwa punkty. Jeden zostaje w Toruniu. 
W drugiej i trzeciej tercji nie wystąpił Patryk Kogut, który doznał urazu kolana.

KH Energa, z dorobkiem 16 punktów zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli Tauron Hokej Ligi.

KH Energa Toruń - Comarch Cracovia

4:5 d.

(1:2, 1:1, 2:1, d. 0:1)

Bramki:
0:1 Alexander Younan (Johan Lundgren) - 07:36 (O)
0:2 Sebastian Brynkus (Tomas Vildumetz, Mateusz Bezwiński) - 10:17
1:2 Nikolai Syty (Mirko Djumic) - 15:19
1:3 Radosław Sawicki (Gustaf Berling, Johan Lundgren) - 21:48
2:3 Ruslan Bashirov (Nikolai Syty) - 38:36
3:3 Danila Larionovs (Olivier Kurnicki, Adrian Jaworski) - 41:35

3:4 Kamil Wróbel (Fabian Kapica) - 42:01
4:4 Deniss Fjodorovs (Riku Tiainen) - 59:52
4:5 Martin Kasperlik (Jakub Zurek, Sebastian Brynkus) - 61:54

Kary:
KH Energa Toruń - 4 min.
Comarch Cracovia - 2 min.

Skład KH Energa Toruń:

 #31 Markus Ekholm Rosen, #51 Mateusz Studziński

#8 Albin Thyni Johansson, #94 Jakub Gimiński
#93 Mirko Djumic, #89 Nikolai Syty, #22 Ruslan Bashirov

#23 Calle Behm, #4 Mateusz Zieliński
#68 Patryk Kogut, #9 Deniss Fjodorovs, #81 Riku Tiainen

#11 Adrian Jaworski, #76 Oliwier Kurnicki
#75 Konsta Jaakola, #86 Danila Larionovs, #19 Michał Kalinowski

#88 Patryk Napiórkowski, #33 Eryk Schafer 
#13 Adam Pauliny, #98 Szymon Maćkowski, #20 Jakub Prokurat

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz tabelę THL i wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV
Zobacz zdjęcia z meczu: Foto

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2023-10-08
 • Nikolai Syty
  Nikolai Syty
 • Ruslan Bashirov
  Ruslan Bashirov
 • Danila Larionovs
  Danila Larionovs
 • Deniss Fjodorovs
  Deniss Fjodorovs

Strąceni z drugiego miejsca.

Wiele czasu już upłynęło od tak wysokich porażek toruńskiej drużyny. Przeglądając wyniki z minionych sezonów można trafić na podobne, ale mecze te nie były przegrane do zera. W ubiegłym sezonie osiem goli strzeliła nam drużyna z Katowic. KH Energa w tym starciu zanotował jednak cztery celne trafienia.

Podobnie było w sezonie 2019/ 2020. Mecz z JKH GKS Jastrzębie zakończony wynikiem 8:3.
Najbardziej dotkliwej porażki w ostatnich latach Stalowe Pierniki doznały w meczu z GKS-em Katowice przegrywając 1:10, ale to było na początku 2020 r.

W piątkowym meczu przeciwko Re-Plast Unii Oświęcim torunianie zdecydowanie gorzej prezentowali się na tle swoich rywali. To, co do tej pory było ich domeną - gra destrukcyjna, tym razem nie zadziałało tak jak powinno. Oświęcimianie byli precyzyjni, szybsi i zabójczo skuteczni.

Pierwsza tercja nie zapowiadała jeszcze tak wysokiej porażki. Zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy.
Ostre strzelanie rozpoczęło się od dwudziestej siódmej minuty. Podopieczni Nika Zupancicia w przeciągu sześciu minut czterokrotnie pokonali Markusa Ekholma Rosena, a na tablicy wyników było po czterdziestu minutach widniało 5:0.

W trzeciej odsłonie w bramce pojawił się Mateusz Studziński, ale on również musiał trzykrotnie wyciągać krążek z własnej siatki.
Unia tym zwycięstwem pokazała swoją moc i strąciła z drugiego miejsca w tabeli KH Energa - zajmując jego miejsce.

W niedzielę, na Tor-Torze pojawi się Comarch Cracovia, która to będzie zapewne chciała się odegrać za walkower z pierwszej kolejki.
Tak więc przed Stalowymi Piernikami kolejne trudne starcie.
Trzeba szybko otrząsnąć się po porażce i bardzo dobrze przygotować do nadchodzącego meczu. Czasu jest niewiele, więc duża rola po stronie sztabu szkoleniowego by skutecznie dotrzeć do zawodników.
Niedzielny spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Re-Plast Unia Oświęcim - KH Energa Toruń

8:0

(1:0, 4:0, 3:0)

Bramki:
1:0 Ville Heikkinen (Kalle Valtola, Henry Karjalainen) - 12:20
2:0 Kalle Valtola (Erik Ahopelto, Joonas Uimonen) - 26:04
3:0 Łukasz Krzemień (Jan Sołtys, Kristaps Jakobsons) - 27:14 (O)
4:0 Łukasz Krzemień (Andriy Denyskin, Mark Kaleinikovas) - 31:48
5:0 Jan Sołtys (Sebastian Kowalówka) - 32:42
6:0 Daniel Olsson Trkulja (Roman Dyukov, Mark Kaleinikovas) - 45:01
7:0 Daniel Olsson Trkulja (Mark Kaleinikovas, Andriy Denyskin) - 52:23
8:0 Carl Ackered (Mark Kaleinikovas, Andriy Denyskin) - 54:29 (P)

Kary:
Re-Plast Unia Oświęcim - 8 min.
KH Energa Toruń - 4 min.

Skład KH Energa Toruń:

 #31 Markus Ekholm Rosen, #51 Mateusz Studziński

#8 Albin Thyni Johansson, #76 Oliwier Kurnicki
#93 Mirko Djumic, #89 Nikolai Syty, #22 Ruslan Bashirov

#23 Calle Behm, #4 Mateusz Zieliński
#13 Adam Pauliny, #9 Deniss Fjodorovs, #81 Riku Tiainen

#11 Adrian Jaworski, #94 Jakub Gimiński
#75 Konsta Jaakola, #86 Danila Larionovs, #68 Patryk Kogut

#88 Patryk Napiórkowski, #33 Eryk Schafer
#19 Michał Kalinowski, #98 Szymon Maćkowski, #20 Jakub Prokurat

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz tabelę THL i wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2023-10-07

Wygrywają w Tychach!

GKS Tychy pokonany przez Stalowe Pierniki na własnym lodowisku. W minionych sezonach takie wyniki nie zdarzały się często. Tym bardziej cieszy wygrana. Tyszanie zawsze sprawiali problemy toruńskiej drużynie, u siebie, i na Tor-Torze starcia przeważnie kończyły się niekorzystnie dla KH Energa Toruń.

Torunianie wygrywają 3:1 i utrzymują drugą lokatę w ligowej tabeli. 
W Tychach bramki dla KH Energa Toruń zdobyli: Deniss Fjodorovs, Mateusz Zieliński i Mirko Djumic.

GKS Tychy - KH Energa Toruń

1:3

(0:0, 1:1, 0:2)

Bramki:
1:0 Radosław Galant (Alan Łyszczarczyk) - 28:41 (P)
1:1 Deniss Fjodorovs (Adam Pauliny, Riku Tiainen) - 28:57
1:2 Mateusz Zieliński (Nikolai Syty, Calle Behm) - 45:46
1:3 Mirko Djumic (Nikolai Syty, Albin Thyni Johansson) - 52:21 (PP)

Kary:
GKS Tychy - 8 min.
KH Energa Toruń - 12 min.

Skład KH Energa Toruń:

 #31 Markus Ekholm Rosen, #51 Mateusz Studziński

#8 Albin Thyni Johansson, #76 Oliwier Kurnicki
#93 Mirko Djumic, #89 Nikolai Syty, #22 Ruslan Bashirov

#23 Calle Behm, #4 Mateusz Zieliński
#13 Adam Pauliny, #9 Deniss Fjodorovs, #81 Riku Tiainen

#11 Adrian Jaworski, #94 Jakub Gimiński
#75 Konsta Jaakola, #86 Danila Larionovs, #68 Patryk Kogut

#12 Oskar Bajwenko, #33 Eryk Schafer
#19 Michał Kalinowski, #98 Szymon Maćkowski, #69 Jakub Wenker

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz tabelę THL i wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV

 • Deniss Fjodorovs
  Deniss Fjodorovs
 • Mateusz Zieliński
  Mateusz Zieliński
 • Mirko Djumic
  Mirko Djumic

Próbowali do samego końca.

Jeśli nie wykorzystuje się dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, (i tutaj chciałoby się napisać często wykorzystywane przez komentatorów powiedzenie o "zemście") a z takim przeciwnikiem jak GKS Katowice wiele ich nie ma, to ciężko o korzystny końcowy wynik. 

Stalowe Pierniki dobrze weszły w ten mecz. Dobre tempo, sporo ładnych akcji, bardzo dobra gra w obronie (w osłabieniach) i prowadzenie po pierwszej tercji. Zdobywcą pierwszej bramki w dziesiątej minucie meczu jest Mirko Djumić.
W drugiej odsłonie była szansa na podwyższenie prowadzenia jednak torunianie nie potrafili wykorzystać okazji.
Do głosu doszli goście i dwukrotnie pokonali Markusa Ekholma Rosena.
Kolejną - trzecią bramkę podopieczni Jacka Płachty dokładają w trzeciej tercji. 
KH Energa, grając szóstką zawodników w polu zdobywa kontaktową bramkę na pięć sekund przed końcową syreną, Do protokołu wpisuje się Riku Tiainen
Stalowe Pierniki przegrywają pierwsze spotkanie przed własną publicznością 2:3. 
W tabeli Tauron Hokej Ligi nadal jednak znajdują się na pozycji nr dwa, za GKS-em Katowice. W niedzielę kolejny ciężki mecz wyjazdowy na lodowisku w Tychach.

KH Energa Toruń - GKS Katowice

2:3

(1:0, 0:2, 1:1)

Bramki:
1:0 Mirko Djumic - 09:44

1:1 Kacper Maciaś (Grzegorz Pasiut, Mateusz Michalski) - 30:17
1:2 Benjamin Sokay (Hampus Olsson, Jakub Wanacki) - 31:39
1:3 Olli Iisakka (Aleksi Varttinen, Shigeki Hitosato) - 49:32
2:3 Riku Tiainen (Nikaoai Syty, Deniss Fjodorovs) - 59:55 

Kary:
KH Energa Toruń - 6 min.
GKS Katowice - 2 min.

Skład KH Energa Toruń:

 #31 Markus Ekholm Rosen, #51 Mateusz Studziński

#8 Albin Thyni Johansson, #76 Oliwier Kurnicki
#93 Mirko Djumic, #89 Nikolai Syty, #22 Ruslan Bashirov

#23 Calle Behm, #4 Mateusz Zieliński
#13 Adam Pauliny, #9 Deniss Fjodorovs, #81 Riku Tiainen

#11 Adrian Jaworski, #94 Jakub Gimiński
#75 Konsta Jaakola, #86 Danila Larionovs, #68 Patryk Kogut

#12 Oskar Bajwenko, #33 Eryk Schafer
#19 Michał Kalinowski, #98 Szymon Maćkowski, #88 Patryk Napiórkowski

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz tabelę THL i wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV
Zobacz zdjęcia z meczu: Foto

 • Mirko Djumic
  Mirko Djumic
 • Riki Tiainen
  Riki Tiainen

"Górale" lepsi od "Krzyżaków".

Klub Hokejowy Energa Toruń doznał pierwszej ligowej porażki w tym sezonie. Po czterech zwycięstwach przyszła pora na pierwszą przegraną.
Podopieczni Juhy Nurminena przegrali wyjazdowe spotkanie z PZU Podhale Nowy Targ 2:5, a kapitan "Szarotek" Bartłomiej Neupauer zaliczył pierwszego hat tricka w ekstralidze.

PZU Podhale Nowy Targ - KH Energa Toruń
5:2

(2:1, 1:0, 2:1)

Bramki:
0:1 Ruslan Bashirov (Nikolai Syty) - 04:12

1:1 Bartłomiej Neupauer (Damian Kapica, Patryk Wronka) - 18:34 (P)
2:1 Jakub Worwa - 19:59
3:1 Michael Cichy - 39:12
3:2 Nikolai Syty (Adrian Jaworski) - 48:18
4:2 Bartłomiej Neupauer (Filip Wielkiewicz, Damian Kapica) - 51:03
5:2 Bartłomiej Neupauer (Patryk Wronka, Yegor Kudin) - 57:30 (do pustej bramki)

Kary:
PZU Podhale Nowy Targ - 6 min.
KH Energa Toruń - 10 min.

Skład KH Energa Toruń:

 #31 Markus Ekholm Rosen, #51 Mateusz Studziński

#8 Albin Thyni Johansson, #76 Oliwier Kurnicki
#93 Mirko Djumic, #89 Nikolai Syty, #22 Ruslan Bashirov

#23 Calle Behm, #4 Mateusz Zieliński
#13 Adam Pauliny, #86 Danila Larionovs, #81 Riku Tiainen

#11 Adrian Jaworski, #94 Jakub Gimiński
#75 Konsta Jaakola, #9 Deniss Fjodorovs, #68 Patryk Kogut

#33 Eryk Schafer
#19 Michał Kalinowski, #98 Szymon Maćkowski, #88 Patryk Napiórkowski

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz tabelę THL i wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2023-09-25

"Okiem Kibica" - Z Zagłębiem bez zmian… 


Przyzwyczailiśmy się do tego, że pojedynki z drużyną z Sosnowca obfitują w spore emocje i zwroty akcji. Tak samo było i tym razem. Niezbyt szczelne bloki defensywne sprawiły, że kibice zgromadzeni w piątkowy wieczór na Tor-Torze zobaczyli, aż dwanaście bramek, z czego o osiem strzelili gospodarze! 
Gro z bramek mogło cieszyć oko. 
KH Energa Toruń do dorobku dopisała kolejne trzy punkty, ale teraz przed nią kilka trudniejszych spotkań. Jest jednak potencjał, nie mamy gwiazd, ale mamy kolektyw i równą drużynę, w której młodzi toruńscy zawodnicy znaleźli swoje ważne miejsce. Miło to wszystko się ogląda, a pewność siebie która bije od drużyny jest dobrym zwiastunem. Niestety przepisy ligowe sprawiają, że tej lidze odbiera się powoli pierwiastek „łobuzersta”. We wczorajszym meczu nie iskrzyło między zawodnikami, bo przecież zaraz mogą posypać się kary meczu. Szkoda… 
Gdy patrzę na zachowania trenera widać, że mamy do czynienia z profesjonalistą (marzy mi się by Klub wsparł go w tym, co jak pokazuje doświadczenie z biegiem sezonu nie zawsze jest oczywiste…). Co cieszy przed kasami wiła się spora kolejka kibiców spragnionych fajnego hokeja. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że #TorunKochaHokej jeśli tylko zapewni się kibicom drużynę przyzwoitą. 
Oczywiście na ten początek sezonu są dwa różne spojrzenia. Jedni już się napinają i podkreślają moc toruńskiej drużyny, inni natomiast dewaluują start sezonu. Ja jestem gdzieś po środku, po raz kolejny powtórzę, że trzeba mieć chłodne głowy, ale równocześnie cieszyć się z tego co jest. 
W Toruniu nie często mamy okazję do hokejowej radości, dlatego łapmy chwilę, seria zwycięstw nie będzie pewnie trwała długo. Nic się jednak nie stanie, bo jeśli drużyna będzie potrafiła grać chociażby ze zmiennym szczęściem to już będzie coś. Nie mamy super mocnego składu i nie mam wątpliwości, że potrzebujemy jeszcze jednego doświadczonego obrońcy, który w ważnych momentach dodałbym spokoju. 
Dziś jednak z niecierpliwością czekam na kolejny mecz, który buduje tą drużynę. Ona z biegiem czasu może być jeszcze lepsza, jeśli tylko wszyscy zachowają chłodne głowy i sportową pokorę.

KH Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec
8:4
(2:2. 4:2, 2:0)

Bramki:
1:0 Szymon Maćkowski (Nikolai Syty) - 03:58 (P)
2:0 Mateusz Zieliński (Mirko Djumic, Calle Behm) - 09:51

2:1 Arkadiusz Karasiński (Dominik Nahunko, Nikita Butsenko) - 11:51
2:2 Riley Lindgren (Niklas Salo, Olli Valtola) - 15:04
3:2 Nikolai Syty (Albin Thyni Johansson) - 23:13
4:2 Patryk Napiórkowski (Calle Behm) - 23:44
5:2 Deniss Fjodorovs - 24:55
6:2 Jakub Gimiński (Nikolai Syty) - 30:49

6:3 Patryk Krężołek (Riley Stadel) - 35:09
6:4 Roman Szturc (Michał Kotlorz) - 37:30
7:4 Mirko Djumic - 52:25
8:4 Michał Kalinowski (Nikolai Syty, Mirko Djumic) - 55:05

Kary:

KH Energa Toruń - 6 min.
Zagłębie Sosnowiec - 4 min.

Skład KH Energa Toruń:

 #31 Markus Ekholm Rosen, #51 Mateusz Studziński

#8 Albin Thyni Johansson, #76 Oliwier Kurnicki
#93 Mirko Djumic, #89 Nikolai Syty, #22 Ruslan Bashirov

#23 Calle Behm, #4 Mateusz Zieliński
#13 Adam Pauliny, #86 Danila Larionovs, #81 Riku Tiainen

#11 Adrian Jaworski, #94 Jakub Gimiński
#75 Konsta Jaakola, #9 Deniss Fjodorovs, #98 Szymon Maćkowski

#12 Oskar Bajwenko, #33 Eryk Schafer
#19 Michał Kalinowski, #69 Jakub Wenker, #88 Patryk Napiórkowski

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz tabelę THL i wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV
Zobacz zdjęcia z meczu: Foto

 • autor: Krzysztof Strzelecki, data: 2023-09-23
 • KH Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec
 • KH Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec
 • KH Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec
 • KH Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec
 • KH Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec
 • KH Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec
 • KH Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec
 • KH Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec
 • KH Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec
 • KH Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec
 • KH Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec
 • KH Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec
 • KH Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec
 • KH Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec
 • KH Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec
 • KH Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec
 • KH Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec
 • KH Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec
 • autor: Fot. Krzysztof Strzelecki, data: 2023-09-23

Gromadzą punkty.

Dobrze rozpoczynają ligowy sezon hokeiści KH Energa Toruń. Trzy punkty (walkower) w pierwszej kolejce. Zwycięstwo na Tor-Torze z JKH i teraz wygrana w wyjazdowym meczu z Marma Ciarko STS Sanok. Po trzech kolejkach Tauron Hokej Ligi znajdują się  na szczycie tabeli.

Wrzesień, początek roku szkolnego więc nasuwa się takie szkolne porównanie do sprytnego ucznia, który pierwszych miesiącach łapie dobre stopnie, żeby później w razie nieprzewidzianych potknięć być spokojnym o ocenę na koniec semestru. W tym przypadku semestr możemy przełożyć na miejsce w tabeli przed rundą Play-off.

Mecz w Sanoku nie był łatwy. To gospodarze mocno naciskali, zwłaszcza w pierwszej części spotkania i oddawali sporo strzałów na bramkę. Jednak Markus Ekholm Rosen był tego dnia dobrze dysponowany i nie pozwolił przeciwnikom, za wyjątkiem końcówki pierwszej tercji umieścić krążka w siatce.

Pierwszą bramkę, już w drugiej minucie meczu strzela Calle Behm. Hokeiści z grodu Grzegorza trzykrotnie w tej tercji grają w przewadze (przez półtorej minuty 5/3) i nie mogą znaleźć sposobu na pokonanie toruńskiej defensywy. Sanoczanie potrzebują ponad kwadransa żeby wyrównać. Zdobywają bramkę w dziewiętnastej minucie pierwszej odsłony.

Po pierwszej remisowej  tercji, w drugiej Stalowe Pierniki podwyższają prowadzenie. Najpierw, w trzydziestej pierwszej minucie Konsta Jaakola strzela drugą bramkę dla KH Energa, a po niespełna dwóch kolejnych, podczas gry w przewadze na 3:1 podwyższa Riku Tiainen.

Ostatnią bramkę w tym meczu, na kilkanaście sekund przed końcowym gwizdkiem zdobywa Szymon Maćkowski, kierując krążek do pustej bramki gospodarzy.

Tuż przed końcowym gwizdkiem kibice mogli "delektować się" wymianą ciosów na tafli. Do ostrego pojedynku na pięści doszło pomiędzy Alexandrem Monteleone a Patrykiem Kogutem. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszedł kapitan Stalowych Pierników.
Obaj zawodnicy zostali ukarani (5 + 20) przez sędziów i opuścili lodowisko trzynaście sekund przed zakończeniem meczu. Dodatkowo, komisarz ligi nałożyła karę zawieszenia na jedno spotkanie ligowe.

KH Energa Toruń z dorobkiem dziewięciu punktów zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabeli Tauron Hokej Ligi.

Marma Ciarko STS Sanok - KH Energa Toruń
1:4
(1:1, 0:2, 0:1)

Bramki:
0:1 Calle Behm (Danila Larionovs, Riku Tiainen) - 01:38

1:1 Conor MacEachern (Saku Kristian Kivinen, Sami Tamminen) - 18:59
1:2 Konsta Jaakola (Deniss Fjodorovs, Patryk Kogut) - 30:02
1:3 Riku Tiainen (Deniss Fjodorovs, Patryk Kogut) - 32:04 (P)
1:4 Szymon Maćkowski (Nikolai Syty, Mirko Djumic) - 59:37 (do pustej bramki)

Kary:
Marma Ciarko STS Sanok - 35 min. (w tym 27 minutu dla  Alexandra Monteleone za udział w bójce)
KH Energa Toruń - 35 min. (w tym 25 minutu dla Patryka Koguta za udział w bójce)

Skład KH Energa Toruń:

 #31 Markus Ekholm Rosen, #51 Mateusz Studziński

#8 Albin Thyni Johansson, #76 Oliwier Kurnicki
#93 Mirko Djumic, #89 Nikolai Syty, #22 Ruslan Bashirov

#23 Calle Behm, #4 Mateusz Zieliński
#19 Michał Kalinowski, #86 Danila Larionovs, #81 Riku Tiainen

#11 Adrian Jaworski, #94 Jakub Gimiński
#75 Konsta Jaakola, #9 Deniss Fjodorovs, #68 Patryk Kogut

#12 Oskar Bajwenko
#69 Jakub Wenker, #98 Szymon Maćkowski, #88 Patryk Napiórkowski,

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz tabelę THL i wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2023-09-16
 • Calle Behm
  Calle Behm
 • Konsta Jaakola
  Konsta Jaakola
 • Riku Tiainen
  Riku Tiainen
 • Szymon Maćkowski
  Szymon Maćkowski

Kibice szczęśliwi opuszczali Tor-Tor. 

KH Energa Toruń pokonał przed własną publicznością JKH GKS Jastrzębie 4:1. To było dobre spotkanie w wykonaniu Stalowych Pierników. Jedynie w drugiej tercji nie oglądaliśmy bramek, chociaż okazji ku temu trochę było. 
Gra się zaostrzyła i sędziowie musieli kilkukrotnie odsyłać zawodników do boksu kar. Jednak żadna z drużyn nie potrafiła wykorzystać liczebnej przewagi.
Warto dodać, że swoją debiutancką bramkę w rozgrywkach ligowych zdobył wychowanek MKS Sokoły - Patryk Napiórkowski.

Gole dla toruńskiego zespołu zdobyli: Ruslan Bashirov, Patryk Napiórkowski, Patryk Kogut i Mirko Djumic.

Więcej o meczu poniżej w felietonie "Okiem Kibica" autorstwa Krzysztofa Strzeleckiego.

KH Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie
4:1
(2:0, 0:0, 2:1)

Bramki:
1:0 Ruslan Bashirov (Nikolai Syty, Mirko Djumic) - 03:52
2:0 Patryk Napiórkowski (Deniss Fjodorovs) - 05:44

2:1 Ricards Bernhards - 44:26
3:1 Patryk Kogut - 51:13 (O)
4:1 Mirko Djumic (Calle Behm) - 52:46

Kary:
KH Energa Toruń - 14 min.
JKH GKS Jastrzębie - 14 min.

Skład KH Energa Toruń:

 #31 Markus Ekholm Rosen, #51 Mateusz Studziński

#8 Albin Thyni Johansson, #76 Oliwier Kurnicki
#93 Mirko Djumic, #89 Nikolai Syty, #22 Ruslan Bashirov

#23 Calle Behm, #4 Mateusz Zieliński
#19 Michał Kalinowski, #86 Danila Larionovs, #81 Riku Tiainen

#11 Adrian Jaworski, #94 Jakub Gimiński
#75 Konsta Jaakola, #9 Deniss Fjodorovs, #68 Patryk Kogut

#12 Oskar Bajwenko
#69 Jakub Wenker, #98 Szymon Maćkowski, #88 Patryk Napiórkowski,

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

"Okiem Kibica" - W końcu gramy!

To było długie półroczne oczekiwanie na powrót naszych toruńskich hokeistów do rozgrywek, tym razem Tauron Hokej Ligi.
Po komicznym falstarcie w Krakowie, mogliśmy poczuć ligowe emocje, na „lifingowanym” Tor-Torze. Warto było czekać, bo inauguracja przebiegła niemal wzorowo (no może poza chmurą dymu, która sprawiła hokeistom trochę kłopotów z trafianiem do boksu). Przed sezonowe sparingi nie dały odpowiedzi na pytanie jaki to może być sezon. Na pewno także dzisiejszy mecz nie może być wyznacznikiem, ale wlał z pewnością odrobinę otuchy w nasze kibicowskie serca.
Sam mecz z JKH GKS Jastrzębie pokazał kilka atutów drużyny KH Energa Toruń prowadzonej od tego sezonu przez Juhe Nurminena. Potrafiliśmy szybko wyjść z atakiem i wzorowo go rozegrać. Potrafiliśmy przez większość meczu dobrze bronić osłabienia (choć kilka razy dopisało nam szczęście). W ataku pozycyjnym i przewagach mogłoby być lepiej. Zdecydowanie brakowało strzałów. W kilku sytuacjach zbyt nonszalancko rozgrywaliśmy krążek. Rozegraliśmy też słabą drugą tercję. Gdy byliśmy przy krążku - było pozytywnie, gdy inicjatywę mieli rywale - były kłopoty.
Jasne, nie da się kontrolować meczu przez 60 minut, ale mieliśmy zbyt długi okres przestoju. Przestrzegam jednak przed hura optymizmem. Zimne głowy.
Poprzedni sezon też rozpoczęliśmy dobrze, a jak było później lepiej nie wspominać. Mieliśmy dziś jeszcze jedno podobieństwo do ubiegłego sezonu, swoją debiutancką bramką w dorosłym hokeju zdobył Patryk Napiórkowski, wychowanek Sokołów Toruń (w ubiegłym roku zachwycaliśmy się Szymonem Maćkowskim). Życzę nam wszystkim kibicom i drużynie abyśmy mieli radość z gry. Wtedy jestem pewny, że w 2024 rok w którym przypada stulecie toruńskiego hokeja wejdziemy w dobrych nastrojach.
Mam na ten sezon jedno marzenie, aby był początkiem stabilizacji składu, który w przyszłym, gdy świętować będziemy „100” zawalczy o wielkie rzeczy! O sukces, jakim jest medal!

Zobacz tabelę THL i wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV
Zobacz zdjęcia z meczu: Foto

 • autor: Tomasz Michalczuk, Krzysztof Strzelecki, data: 2023-09-10
 • Ruslan Bashirov
  Ruslan Bashirov
 • Patryk Napiórkowski
  Patryk Napiórkowski
 • Patryk Kogut
  Patryk Kogut
 • Mirko Djumic
  Mirko Djumic
 • KH Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie
 • KH Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie
 • KH Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie
 • KH Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie
 • KH Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie
 • KH Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie

Fjodorovs znalazł słaby punkt.

Mecz pierwszej kolejki Tauron Hokej Ligi pomiędzy Comarch Cracovią a KH Energa Toruń zakończył się przed pierwszym gwizdkiem arbitra. Sędziowie wraz obserwatorem podjęli decyzję o odwołaniu meczu ponieważ uszkodzona została szyba ochronna, a gospodarze obiektu nie posiadali odpowiedniej na wymianę.

Podczas przedmeczowej rozgrzewki toruński napastnik Deniss Fjodorovs posłał krążek w kierunku bramki. Guma nie wpadła do siatki lecz uderzyła w szybę pleksiglasową, która po tym "ciosie" została uszkodzona. Czy to był tak mocny strzał, czy też zawodnik trafił w słaby punkt? Trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź.

Obsługa lodowiska wstawiła nową, jednak ta zdaniem sędziów i obserwatora nie spełniała wymogów, i nie gwarantowała bezpieczeństwa zawodnikom podczas meczu.
Zgodnie z regulaminem spotkanie zostało odwołane z powodów technicznych. Sprawę miała rozstrzygnąć Komisarz THL - Marta Zawadzka.*

Już w niedzielę (10.09), na Tor-Torze Stalowe Pierniki rozpoczną sezon przed własną publicznością. Przeciwnikiem toruńskiej drużyny będzie klub JKH GKS Jastrzębie.
Początek meczu, inaczej niż to ma miejsce zazwyczaj w niedzielę o 16:30.
Bilety można nabyć tutaj: https://www.sportowytorun.pl/hokej/

* Następnego dnia Komisarz Tauron Hokej Ligi Marta Zawadzka podjęła decyzję o przyznaniu walkowera na rzecz KH Energa Toruń. Dodatkowo krakowski klub otrzymał karę finansową.

Comarch Cracovia - KH Energa Toruń

0:5 (walkower)

Skład KH Energa Toruń:

 #31 Markus Ekholm Rosen, #51 Mateusz Studziński,

#8 Albin Thyni Johansson, #76 Oliwier Kurnicki
#93 Mirko Djumic, #89 Nikolai Syty, #22 Ruslan Bashirov

#23 Calle Behm, #4 Mateusz Zieliński
#19 Michał Kalinowski, #86 Danila Larionovs, #81 Riku Tiainen

#11 Adrian Jaworski, #94 Jakub Gimiński
#75 Konsta Jaakola, #9 Deniss Fjodorovs, #68 Patryk Kogut

#12 Oskar Bajwenko
#69 Jakub Wenker, #98 Szymon Maćkowski, #88 Patryk Napiórkowski,

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

 • data: 2023-09-08

Zaprezentowani w "Labie".

Licznie zgromadzeni toruńscy fani hokeja poznali dzisiaj zawodników, którzy będą bronić barw KH Energa Toruń w rozpoczynającym się za kilka dni sezonie Tauron Hokej Ligi. W pierwszej kolejności zaprezentowani zostali nowi zawodnicy, którzy od tego sezonu wchodzą do drużyny.

Tradycją od kilku lat stało się pasowanie nowych graczy przy udziale Bractwa Rycerzy Chorągwi Toruńskiej. Tak było i tym razem. Każdy, przybywający hokeista przeszedł ceremonię pasowania, a trener Juha Nurminen otrzymał od przedstawiciela toruńskich kibiców klubowy szalik.

Na scenie pojawili się również młodzi hokeiści z klubu MKS Sokoły Toruń. 
Jedynym nieobecnym był drugi trener Łukasz Podsiadło, który pracuje także z reprezentacją Polski U18 i te obowiązki nie pozwoliły na udział w prezentacji. Kadra Polski uczestniczyła w turnieju w Wiedniu.

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2023-09-03
 • Prezentacja drużyny KH Energa Toruń.
 • Prezentacja drużyny KH Energa Toruń.
 • Prezentacja drużyny KH Energa Toruń.
 • Prezentacja drużyny KH Energa Toruń.
 • Prezentacja drużyny KH Energa Toruń.
 • Prezentacja drużyny KH Energa Toruń.
 • Prezentacja drużyny KH Energa Toruń.
 • Prezentacja drużyny KH Energa Toruń.
 • Prezentacja drużyny KH Energa Toruń.
 • Prezentacja drużyny KH Energa Toruń.
 • Prezentacja drużyny KH Energa Toruń.
 • Prezentacja drużyny KH Energa Toruń.

Osiem goli na Tor-Torze.

Mecz kontrolny KH Energa Toruń z PZU Podhale Nowy Targ dostarczył toruńskim kibicom obecnym na Tor-Torze mnóstwo radości. Drużyna rozegrała bardzo dobre spotkanie, a do tego padło mnóstwo bramek. Stalowe Pierniki siedmiokrotnie pokonały bramkarza gości.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 7:1 - chociaż pierwsze dwadzieścia minut (1:0) nie zapowiadało takiej ilości bramek.
Podopieczni Juhy Nurminena rozkręcili się w drugiej tercji i czterokrotnie pokonali nowotarskiego bramkarza.
Goście tylko raz zdołali umieścić krążek w siatce bramki strzeżonej przez Mateusza Studzińskiego, który dzisiaj był zdecydowanie lepiej dysponowany niż w poprzednim spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec. Kilka razy jego interwencje uchroniły toruński zespół od utraty bramki.

Trener KH Energa miał dzisiaj w składzie dwóch nowych zawodników, których sprawdza pod kątem przydatności do zespołu. Jednym z nich jest już znany z występów w młodzieżowej drużynie MKS Sokoły - Yakub Kviatkouski. Drugi, to serbski napastnik Srdjan Subotic.

W dzisiejszym spotkaniu nie wystąpili kontuzjowani bracia Kalinowscy. Michał oglądał mecz na lodowisku, a Kamil odpoczywa w szpitalu po zabiegu. 
Z powodu choroby nie wystąpili również: Markus Ekholm Rosen, Calle Behm i Konsta Jaakola.

Bramki dla toruńskiego zespołu zdobyli: Mirko Djumic, Patryk Kogut (x2), Danila Larionovs, Nikolai Syty, Oskar Bajwenko oraz Yakub Kviatkouski.

KH Energa Toruń – PZU Podhale Nowy Targ 7:1 (1:0, 4:1, 2:0)

Skład KH Energa Toruń:

#51 Mateusz Studziński, #41 Maksymilian Lisewski

#11 Adrian Jaworski, #94 Jakub Gimiński
#22 Ruslan Bashirov (7), #89 Nikolai Syty, #93 Mirko Djumic (61)

#76 Oliwier Kurnicki, #8 Albin Thyni Johansson (33)
#81 Riku Tiainen (25), #86 Danila Larionovs (77), #68 Patryk Kogut (26)

#12 Oskar Bajwenko, #4 Mateusz Zieliński
#37 Yakub Kviatkouski, #98 Szymon Maćkowski, #69 Jakub Wenker

#33 Eryk Schafer
#20 Jakub Prokurat, #17 Srdjan Subotic, #88 Patryk Napiórkowski

Trener: Juha Nurminen

Zobacz zdjęcia z meczu: Foto

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2023-08-22
 • Mirko Djumic
  Mirko Djumic
 • Patryk Kogut
  Patryk Kogut
 • Danila Larionovs
  Danila Larionovs
 • Nikolai Syty
  Nikolai Syty
 • Oskar Bajwenko
  Oskar Bajwenko
 • Yakub Kviatkouski
  Yakub Kviatkouski
 • KH Energa Toruń - PZU Podhale Nowy Targ
 • KH Energa Toruń - PZU Podhale Nowy Targ
 • KH Energa Toruń - PZU Podhale Nowy Targ
 • KH Energa Toruń - PZU Podhale Nowy Targ
 • KH Energa Toruń - PZU Podhale Nowy Targ
 • KH Energa Toruń - PZU Podhale Nowy Targ

Zobacz zdjęcia z meczu: Foto

Zagłębie wygrywa po raz drugi.

Podopieczni Piotra Sarnika wygrywają drugi sparing na Tor-Torze z KH Energa Toruń. Mecz zakończył się wynikiem 5:3 dla Zagłębia. W dwudziestej ósmej minucie było już 5:0 dla gości. 

Torunianie siedmiokrotnie trafiali na ławkę kar. Sosnowiczanie dwukrotnie wykorzystali liczebną przewagę zdobywając gola nr 2 i 4. Goście tylko raz zostali upomniani przez sędziów dwuminutową karą i nie ponieśli z tego tytułu konsekwencji w postaciu utraty bramki.

Stalowe Pierniki zaczęły odrabiać straty od trzydziestej minuty spotkania. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Mirko Djumic, drugą bramkę strzelił Adrian Jaworski, a trzecią Szymon Maćkowski.

W bramce, do dwudziestej ósmej minuty był Mateusz Studziński. Po utracie piątego gola zastąpił go Markus Ekholm Rosen.

KH Energa Toruń – Zagłębie Sosnowiec 3:5 (0:3, 2:2, 1:0)

Skład KH Energa Toruń:

#51 Mateusz Studziński (do 27:51), #31 Markus Ekholm Rosen,

#11 Adrian Jaworski, #94 Jakub Gimiński
#75 Konsta Jaakola (47), #86 Danila Larionovs (77), #81 Riku Tiainen (25)

#76 Oliwier Kurnicki, #23 Calle Behm (22)
#93 Mirko Djumic (61), #89 Nikolai Syty, #22 Ruslan Bashirov (7)

#8 Albin Thyni Johansson (33), #4 Mateusz Zieliński
#20 Jakub Prokurat, #68 Patryk Kogut (26)

#37 Adam Kowalski, #12 Oskar Bajwenko
#88 Patryk Napiórkowski, #98 Szymon Maćkowski, #69 Jakub Wenker

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2023-08-19

Cztery ciosy w drugiej tercji.

Po dobrej, dynamicznej pierwszej tercji uwieńczonej dwoma celnymi trafieniami, które dały prowadzenie Stalowym Piernikom, w kolejnych dwudziestu minutach niestety nie było już tak efektownie. Co prawda torunianie podwyższają prowadzenie na 3:0, jednak
strzelone w krótkim odstępie czasu cztery bramki przez hokeistów z Sosnowca odwróciły losy tego pojedynku. Druga tercja zakończyła się zwycięstwem gości 4:1.

W trzeciej odsłonie, pomimo optycznej przewagi na tafli, licznych ataków i wielu strzałów nie udało się Stalowym Piernikom doprowadzić do wyrównania. Dobrze w sosnowieckiej bramce spisywał się Patrik Spesny, którego z poświęceniem wspierali koledzy z drużyny.
Mecz zakończył się rezultatem 3:4 (2:0, 1:4, 0:0).

W toruńskiej bramce oglądaliśmy dzisiaj przez całe sześćdziesiąt minut Markusa Ekholma Rostena. Jutro, w rewanżu (początek meczu o 12:45) trener zapewne da pograć Mateuszowi Studzińskiemu.

Spotkanie, pomimo tego że sparingowe było momentami dość brutalne. Pierwszej tercji nie dokończył kapitan KH Energa - Kamil Kalinowski, który został brutalnie zaatakowany przez przeciwnika. Kamil został przewieziony do szpitala na badania, które dadzą odpowiedź jak groźnego urazu* doznał i kiedy będzie mógł ponownie wyjść na lód. 

Gole dla toruńskiego zespołu zdobyli: Danila Larionovs (x2), Mirko Djumic.

*Klub w komunikacie podał, że Kamil ma złamaną kość jarzmową i jego absencja potrwa około miesiąca. 

Skład KH Energa Toruń:

#31 Markus Ekholm Rosen, #51 Mateusz Studziński

#11 Adrian Jaworski, #94 Jakub Gimiński
#75 Konsta Jaakola (47), #86 Danila Larionovs (77), #81 Riku Tiainen (25)

#76 Oliwier Kurnicki, #23 Calle Behm (22)
#93 Mirko Djumic (61), #89 Nikolai Syty, #22 Ruslan Bashirov (7)

#8 Albin Thyni Johansson (33), #4 Mateusz Zieliński
#20 Jakub Prokurat, #10 Kamil Kalinowski, #68 Patryk Kogut (26)

#37 Adam Kowalski, #12 Oskar Bajwenko
#88 Patryk Napiórkowski, #98 Szymon Maćkowski, #69 Jakub Wenker

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz zdjęcia z meczu: Foto

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2023-08-17
 • Danila Larionovs
  Danila Larionovs
 • Mirko Djumic
  Mirko Djumic
 • Sparing KH Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec (17.08.2023)
 • Sparing KH Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec
 • Sparing KH Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec
 • Sparing KH Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec
 • Sparing KH Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec

Zobacz zdjęcia z meczu: Foto

Przedsezonowe mecze kontrolne.

W najbliższych dwóch tygodniach drużyna KH Energa Toruń rozegra kolejne mecze sparingowe. Już w najbliższy czwartek (17.08), na Tor-Torze Stalowe Pierniki zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec. Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 17:15.

Kolejne mecze na toruńskim lodowisku zaplanowano w piątek - 18.08. z Zagłębiem Sosnowiec i wtorek 22.08. przeciwko PZU Podhale Nowy Targ. Później będą jeszcze dwa spotkania wyjazdowe - przeciwko Comarch Cracovii oraz GKS Katowice.

Plan gier kontrolnych przedstawia się następująco:

Toruń, 17 sierpnia, czwartek, godz. 17.15, KH Energa - Zagłębie Sosnowiec
Toruń, 18 sierpnia, piątek, godz. 12.45, KH Energa - Zagłębie Sosnowiec
Toruń, 22 sierpnia, wtorek, godz. 17.15, KH Energa - PZU Podhale Nowy Targ
Kraków, 31 sierpnia, czwartek, godz. 17.00, Comarch Cracovia - KH Energa Toruń
Katowice,1 września, piątek, godz. , GKS Katowice - KH Energa Toruń

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2023-08-14

Mecz kontrolny z GKS-em Tychy.

Pierwszy mecz sparingowy toruńscy hokeiści mają już za sobą. Na lodowisku w Tychach padło aż czternaście bramek. Spotkanie, oprócz regularnych trzech tercji rozszerzono o dogrywkę oraz serię rzutów karnych.
Po dwóch odsłonach tyszanie prowadzili już 7:1. Stalowe Pierniki zdołały się podnieś i w trzeciej tercji podopieczni Juhy Nurminena czterokrotnie pokonali bramkarza gospodarzy.
W pierwszej części meczu bronił Markus Ekholm Rosnen i trzykrotnie wyciągał krążek z siatki. Po zmianie (około 30 minuty meczu), w bramce pojawił się Mateusz Studziński, który skapitulował czterokrotnie w drugiej tercji, a w trzeciej zachował czyste konto. Studziński bronił też w dogrywce.

W pierwszych dwóch elementach tego starcia lepsi okazali się gospodarze wygrywając mecz w regulaminowym czasie 7:5 (2:1, 5:0, 0:4) oraz dogrywkę. Bramkę dla GKS-u Tychy, w doliczonym czasie zdobył Christian Mroczkowski. 
KH Energa wygrał serię rzutów karnych. Celnym trafieniem popisał się Riku Tiainen.

Na listę strzelców w drużynie KH Energa wpisali się: Oskar Bajwenko, Mirko Djumic (x2), Calle Behm, Jakub Prokurat

W Tychach nie zagrał kapitan Stalowych Pierników - Kamil Kalinowski (leczy drobną kontuzję). Młodszy z braci Kalinowskich - Michał doznał w tym meczu urazu żuchwy i w pierwszych kolejkach nie zobaczymy go na lodzie. Leczenie ma potrwać około miesiąca.

Skład KH Energa Toruń:

#31 Markus Ekholm Rosen, #51 Mateusz Studziński

#11 Adrian Jaworski, #76 Oliwier Kurnicki
#75 Konsta Jaakola, #86 Danila Larionovs, #81 Riku Tiainen

#8 Albin Thyni Johansson, #23 Calle Behm
#93 Mirko Djumic, #89 Nikolai Syty, #22 Ruslan Bashirov

#33 Eryk Schafer, #4 Mateusz Zieliński
#19 Michał Kalinowski, #20 Jakub Prokurat, #68 Patryk Kogut

#94 Jakub Gimiński, #12 Oskar Bajwenko
#88 Patryk Napiórkowski, #98 Szymon Maćkowski, #69 Jakub Wenker

Trener: Juha Nurminen

Skrót tego spotkania można obejrzeć na kanale: GKS Tychy Tv

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2023-08-11

Ceny biletów i karnetów w sezonie 2023/ 2024.

Sprzedaż karnetów na mecze KH Energa Toruń rozpocznie się w połowie sierpnia. 
Karnety będzie można kupić w siedzibie klubu,  w godzinach pracy biura, od 8 do16 oraz za pośrednictwem strony: Hokejowa Fanszopa.

Ceny karnetów:

- karnet VIP (cały sezon) - 1299 zł
- karnet normalny (cały sezon) – 499 zł,
- karnet ulgowy (cały sezon) – 389 zł.

- karnet lojalnościowy normalny (dla kibiców, którzy posiadają karnet z sezonu 2022/ 2023)  – 419 zł,

- karnet na 10 meczów lub dla 10 osób (wejścia na 10 wybranych meczów dla jednej osoby lub dla 10 osób na 1 wybrany mecz) - 239 zł,
- karnet na 10 meczów lub dla 10 osób (wejścia na 10 wybranych meczów dla jednej osoby lub dla 10 osób na 1 wybrany mecz) - 189 zł.

Ceny biletów w nadchodzącym sezonie będą kształtować się następująco:

- bilet normalny kupiony w przedsprzedaży internetowej – 26 zł, w dniu meczu - 30 zł,
- bilet ulgowy  kupiony w przedsprzedaży internetowej – 22 zł, w dniu meczu - 24 zł,
- bilet rodzinny kupiony w przedsprzedaży internetowej oraz w dniu meczu - 59 zł,
- bilet VIP kupiony w przedsprzedaży internetowej oraz w dniu meczu - 99 zł

Ulgi przysługują dzieciom od lat 7, młodzieży szkolnej, studentom do 26 roku życia, emerytom oraz rencistom.
Bilet rodzinny: dla 1 lub 2 opiekunów dorosłych wraz z dziećmi w wieku szkolnym (szkoła podstawowa oraz liceum) tylko dla Posiadaczy Karty Dużej Rodziny.
Dzieci do lat 7, pod nadzorem opiekuna wchodzą na mecz bezpłatnie.

Osoby, które kupiły bilety i karnety ulgowe lub rodzinne muszą posiadać podczas kontroli dokument potwierdzający uprawnienia do zniżki.

Bilety na spotkania ligowe będzie można kupować, tak  jak w poprzednim sezonie za pośrednictwem strony internetowej: www.sportowytorun.pl/hokej.

 • data: 2023-08-02

To już 20 lat!

W tym roku mija 20 lat od powołania do życia Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Sokoły” Toruń. W związku z tym ogłaszamy konkurs na projekt graficzny logotypu z okazji 20-lecia istnienia MKS Sokoły Toruń.

Projekty graficzne przesyłać można na adres biuro@sokolytorun.pl do 15.06.2023 r. Następnie projekty poddamy głosowaniu na naszym profilu w mediach społecznościowych MKS SOKOLY, a zwycięskie logo znajdzie się m.in. na kaskach naszych zawodników.
Dla osoby, której logo zostanie wybrane będą czekały nagrody:
- koszulka MKS Sokoły z podpisami wszystkich naszych zawodników,
- karnet na naukę jazdy na łyżwach,
- voucher na mycie auta,
Autor zwycięskiej pracy zobowiązuje się do przekazania praw autorskich do logotypu na rzecz MKS Sokoły Toruń.
Zatem do dzieła!

Historia – Jan Gruszecki.

W ostatnich dniach maja br. zadzwonił do mnie Pan Jan Gruszecki i zaproponował, że przekaże informacje oraz materiały archiwalne związane z toruńskim hokejem, które będąc działaczem zgromadził.   
Podczas kolejnego kontaktu telefonicznego ustaliliśmy termin oraz miejsce naszego spotkania. 
Miejsce (boisko przy Szkole Podstawowej nr 10) nieprzypadkowe, ponieważ jego pasją jest bieganie. Ten ponad osiemdziesięcioletni mężczyzna ma na swoim koncie kilka ukończonych maratonów, półmaratonów, biegów z cyklu Top Cross, a obecnie przygotowuje się do kolejnych zawodów. 

Podczas naszej rozmowy Pan Jan pokrótce opowiedział o swojej przygodzie z toruńskim hokejem i przekazał materiały, które publikuję poniżej. 
Jeśli wśród waszej rodziny lub znajomych są osoby, które posiadają informacje i materiały dotyczące historii toruńskiego hokeja i chciałyby się nimi podzielić, to serdecznie zapraszam do kontaktu.
Nie było to nasze ostatnie spotkanie z Panem Janem. Jesteśmy wstępnie umówieni na kolejne.  

Jan Gruszecki - działając społecznie w latach 1975 -1985 był kierownikiem drużyny hokeja na lodzie od szkółki hokejowej, którą prowadził Kazimierz Osmański, do drużyny grającej w Centralnej Lidze Juniorów. 
W tym okresie trenerami byli: Jan Wieczerzak, Waldemar Załadas, Janusz Kędzierski, Bogdan Wawrzyński oraz Mieczysław Zmorzyński. Bramkarzami zajmował się Józef Wiśniewski. 
W sekcji działali też panowie: Mieczysław Rzymyszkiewicz i Ryszard Kotowski. 

W tamtym czasie w lidze międzywojewódzkiej występowały drużyny: Stoczniowiec Gdańsk, BKS Bydgoszcz, Tarpan Poznań, Znicz Pruszków, Pogoń Siedlce, ŁKS Łódź oraz Pomorzanin Toruń. 

Po rozgrywkach ligowych w 1981 roku toruńska drużyna Juniorów młodszych, prowadzona przez Mieczysława Zmorzyńskiego oraz Stoczniowca Gdańsk awansowały do finału Mistrzostw Polski. Spartakiada Młodzieży, bo tak tytułowano tą imprezę odbyła w Janowie. Juniorzy Pomorzanina zajęli ostatecznie siódme miejsce, ale zebrali sporo pochwał.  
Królem strzelców został Darek Nowak, a zespół otrzymał także puchar Fair Play. 
Po tych rozgrywkach do kadry Polski zostali powołani - Darek Nowak i Mariusz Gruszecki. 
Ta sama drużyna, rok później, w Mistrzostwach Polski CLJ również sklasyfikowana została na siódmej pozycji.  
Dużej pomocy i wsparcia udzielała w tym czasie Pani Bajwenko - pracująca w Wojewódzkiej Federacji Sportu. Pomagała w finansowaniu obozów letnich oraz nagród dla drużyny na zakończenie sezonu. 

“... Mile wspominam pracę z tą młodzieżą, pomimo że niemieli takich warunków, jak młodzież z południa Polski, ambicją wyrównywali do ich poziomu.” 

Drużyna, która wywalczyła awans na Spartakiadę Młodzieży (zdjęcie nr 1), Zawodnicy z trofeami (od lewej): Darek Nowak z Pucharem Króla Strzelców, Mariusz Gruszecki – Puchar za 7 miejsce, Jarosław Ciesielski z Pucharem Fair Play. (zdjęcie nr 2) oraz wycinki prasowe z tamtego okresu (zdjęcie nr 3).

Górny rząd (od lewej): kierownik drużyny Jan Gruszecki, kapitan Mariusz Gruszecki, Maciej Jeziorski, Darek Nowak, Maciej Kilaszewski, Jarosław Marcinkiewicz, Jarosław Ciesielski, trener Mieczysłw Zmorzyński. 
Dolny rząd (: Zbigniew Łukasiak, Darek Furhman, Jarosław Lubiszewski, Maciej Korż, Mariusz Ruszkowski, Andrzej Jakubowski, Piotr Walichniewicz oraz bramkarz Mariusz Cieszyński. 
Brakuje drugiego bramkarza – Piotra Sokołowskiego oraz Grzegorza Nikołajskiego. 

 • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2023-05-29
 • Drużyna Juniorów Pomorzanina Toruń, rok 1981.
  Drużyna Juniorów Pomorzanina Toruń, rok 1981.
 • Darek Nowak, Mariusz Gruszecki, Jarek Ciesielski.
  Darek Nowak, Mariusz Gruszecki, Jarek Ciesielski.
 • Informacje prasowe - rok 1981.
  Informacje prasowe - rok 1981.

Kontakt

Bannery