Treść strony SEZON 2023/ 2024

GKS rozbity w trzeciej tercji!

Mistrz Polski - GKS Katowice doznał dotkliwej porażki na Tor-Torze, chociaż pierwsze dwie tercje nie zapowiadały tak spektakularnego zwycięstwa Stalowych Pierników.
Kanonada rozpoczęła się od czterdziestej dziewiątej minuty i trwała do końcowego gwizdka. W tym czasie torunianie aż pięciokrotnie pokonali katowickiego bramkarza. Takiej "strzelaniny" w tym sezonie jeszcze toruńscy kibice nie oglądali!

Pierwszą odsłonę wygrali goście, którzy zdobyli bramkę w dziewiątej minucie tego spotkania.
Mecz dalej toczył się w dość niemrawym tempie. Nerwo robi się jedynie po gwizdku kończącym pierwszą tercję i dochodzi do spięcia pomiędzy zawodnikami podczas schodzenie z tafli. Sędziowie skutecznie "studzą głowy" i wszyscy grzecznie idą do szatni.

Zaraz na początku drugiej tercji wyrównującą bramkę strzela Michała Kalinowski. Goście, po stracie gola lekko podkręcają obroty i w dwudziestej siódmej minucie ponownie obejmują prowadzenie w tym meczu.
Kolejna, druga bramka dla KH Energa Toruń pada w trzydziestej trzeciej minucie, a jej autorem jest kapitan - Kamil Kalinowski.
Na drugą przerwę zespoły udają się remisując 2;2.

Początek trzeciej tercji nie zapowiadał gradu goli. Gra wyglądała podobnie jak w poprzednich czterdziestu minutach.
Sytuacja na tafli zmienia się po karze (4 minuty, za wysoko uniesiony kij) nałożonej na zawodnika GKS-u. Stalowe Pierniki wykorzystują liczebną przewagę i wychodzą na prowadzenie w czterdziestej dziewiątej minucie po celnym trafieniu Denissa Fjodorovsa
Goście próbują wyrównać, jednak pomimo kilku sytuacji nie potrafią umieścić krążka w siatce.
Inicjatywę na tafli przejmują gospodarze i od pięćdziesiątej piątej minuty raz za razem umieszczają krążek w bramce Mistrzów Polski.
Najpierw ponownie celnie strzela swojego drugiego gola w meczu Michał Kalinowski i mamy 4:2. Mija kolejna minuta i na listę strzelców wpisuje się Mirko Djumic. Następne krążki wpadają do siatki w pięćdziesiątej dziewiątej minucie po strzale Danila Larionovsa (do pustej) i tuż przed końcowym gwizdkiem bramkę numer siedem zdobywa Nikolay Syty pokonując Michała Kielera, który ponownie pojawił się w bramce.

Toruński bramkarz obronił dzisiaj 39 strzałów, wpuścił dwa krążki i zakończył mecz ze skutecznością 95,1%. Bramkarz gości ma nieco gorsze statystyki: 33, 6, 81.8%.

KH Energa Toruń po tym zwycięstwie wraca na czwarte miejsce w tabeli Tauron Hokej Ligi.
Stało się tak ponieważ Zagłębie Sosnowiec pokonało PZU Podhale Nowy Targ, a mecz pomiędzy JKH GKS Jastrzębie a Re-Plast Unią Oświęcim został odwołany z powodu grubej warstwy śniegu zalegającej na dachu Jastoru.
Kolejny mecz podopieczni Juhy Nurminena zagrają na wyjeździe - 7 grudnia w Tychach. Ostatnie starcie na Tor-Torze w tym roku będzie miało miejsce 20 grudnia. Do Torunia przyjedzie Re-Plast Unia Oświęcim.

2:2 Kamil Kalinowski (Michał Kalinowski, Eryk Schafer) - 33:00
3:2 Deniss Fjodorovs (Calle Behm) - 48:47 (P)
4:2 Michał Kalinowski (Patryk Kogut, Calle Behm) - 54:27
5:2 Mirko Djumic (Nikolai Syty, Ruslan Bashirov) - 55:55
6:2 Danila Larionovs (Kamil Kalinowski, Deniss Fjodorovs) - 59:00 (do pustej bramki)
7:2 Nikolai Syty (Ruslan Bashirov, Mirko Djumic) - 59:10