Treść strony SEZON 2023/ 2024

JKH poszedł za ciosem.

Sobotni mecz na Jastorze pokazał, że w kluczowych momentach rywalizacji to drużyna prowadzona przez Roberta Kalabera potrafi wykorzystać nadarzające się okazje i strzelać bramki na wagę zwycięstwa. Dobra postawa Mateusza Studzińskiego w bramce KH Energa Toruń, to za mało żeby zwyciężyć. 

Pierwszą tercję wygrywają gospodarze 1:0. Gol pada w dziewiętnastej minucie spotkania, tuż przed zejściem na przerwę. Marcin Kolusz, chyba najbardziej doświadczony zawodnik w drużynie JKH precyzyjnym strzałem w samo okienko otwiera wynik tego spotkania. Zasłonięty Mateusz Studziński nie miał nic do powiedzenia przy tym strzale.

Stalowym Piernikom udaje się doprowadzić do wyrównania na początku drugiej tercji. Mirko Djumic pokonuje Jakuba Lackovica w dwudziestej piątej minucie. Jakub Prokurat idealnie podał do niepilnowanego Mirko Djumica, ten wjechał do tercji JKH i posłał krążek między parkanami do bramki gospodarzy.
Optycznie, minimalnie lepiej prezentują się jastrzębianie, ale kolejny raz w bramce świetnie spisuje się Mateusz Studziński i stopuje bramkowe zapędy napastników JKH.
Jednak na dwadzieścia sekund przed końcem drugiej tercji gospodarze ponownie wychodzą na prowadzenie. Bramkę zdobywa Dominik Paś. Napastnik JKH wykorzystał moment zmiany toruńskiej formacji, dostał dokładne podanie zza bramki i mocnym strzałem po lodzie posłał krążek do siatki.

Tuż po rozpoczęciu trzeciej tercji nadarza się świetna okazja dla KH Energa do zdobycia gola. Przez ponad minutę toruńscy hokeiści grają z przewagą dwóch zawodników. Niestety oprócz wymiany podań za i przed bramką Lackovica niewiele się dzieje. Stalowe Pierniki oddają bodajże jeden strzał. Mijają kolejne sekundy i tuż przed zakończeniem drugiej z kar Svars mocno uderza, krążek odbija się od jastrzębskiego bramkarza i ląduje na kiju Denisa Fjodorovsa, który kieruje go do pustej bramki. Mamy ponownie remis.
W ostatnich minutach tego meczu obydwa zespoły kilkukrotnie jeszcze przeprowadzały groźne ataki na bramkę rywali. I gdy wydawało się, że kolejny raz do rozstrzygnięcia będzie potrzebna dogrywka, to tak, jak w poprzednich tercjach, na dwie minuty przed końcową syreną w toruńskim zespole nastąpił chwilowy brak koncentracji. Wykorzystał to czeski napastnik występujący w brawach JKH Jakub Izacky. trzecie celne trafienie stało się faktem. Tej straty nie udało się już odrobić. Czasu było bardzo niewiele i dodatkowo na ławkę kar został odesłany toruński obrońca. Drużyna Roberta Kalabera wygrywa mecz numer pięć 3:2.

Czego zabrakło w zespole KH Energa aby wygrać ten mecz? Moim zdaniem za mało strzelamy na bramkę rywala. Stalowe Pierniki oddały tylko dwadzieścia cztery strzały w kierunku bramki gospodarzy. 
Dla porównania - Mateusz Studziński musiał interweniować aż czterdzieści trzy razy! Z tego zdecydowaną większość wybronił, ale trzykrotnie krążek przekroczył linię bramkową. Skuteczność toruńskiego bramkarza w tym starciu to aż 93%. Golkiper gospodarzy - Jakub Lackovic zapisał na swoim koncie 91,7 %. Skapitulował dwa razy.
Wyraźnie widać, że w tym momencie to bramkarz jest największym atutem KH Energa Toruń. Jednak aby wygrać mecz, trzeba strzelać i do tego jeszcze celnie, ale na tym polu są wyraźnie braki w zespole Juhy Nurminena. 

Do zakończenia ćwierćfinałowej rywalizacji JKH GKS Jastrzębie potrzebuje tylko jednego zwycięstwa. Czy w najbliższy wtorek na Tor-Torze jastrzębianie będą kontynuować zwycięską passę?
Pewne jest, że hokeiści KH Energa Toruń nie zrezygnują z walki do końca, ale czy będą w stanie wygrać i powalczyć w meczu numer siedem. O tym przekonamy się 12 marca. Początek meczu o godz. 18:30.

Zobacz: Stulecie hokejowej tradycji w ToruniuHokejowa Tradycja PokoleńHistoria hokeja w Toruniu.

JKH GKS Jastrzębie - KH Energa Toruń

3:2

(1:0, 1:1, 1:1)

Bramki:
1:0 Marcin Kolusz (Emil Bagin, Ratislav Spirko) - 18:55
1:1 Mirko Djumic (Pauls Svars, Jakub Prokurat) - 24:48
2:1 Dominik Paś (Ratislav Spirko, Maciej Urbanowicz) - 39:40
2:2 Deniss Fjodorovs (Pauls Svars, Riku Tiainen) - 43:39 (P)
3:2 Jakub Izacky (Robert Arrak, Jakub Lackovic) - 57:40

Kary:
JKH GKS Jastrzębie - 10 min.
KH Energa Toruń - 10 min.

Skład KH Energa Toruń:

#51 Mateusz Studziński, #41 Maksymilian Lisewski

#24 Pauls Svars, #8 Albin Thyni Johansson
#86 Danila Larionovs, #9 Deniss Fjodorovs, #81 Riku Tiainen

#94 Jakub Gimiński, #59 Matthew Sozanski
#20 Jakub Prokurat, #89 Nikolai Syty, #93 Mirko Djumic

#11 Adrian Jaworski, #23 Calle Behm
#68 Patryk Kogut, #10 Kamil Kalinowski, #19 Michał Kalinowski

#76 Olivier Kurnicki, #98 Szymon Maćkowski
#75 Konsta Jaakola, #7 Atte Huhtela, #22 Ruslan Bashirov

Trener: Juha Nurminen
Asystent: Łukasz Podsiadło

Zobacz wyniki pozostałych spotkań: Rozgrywki
Zobacz skrót meczu: Polski Hokej TV

  • autor: Tomasz Michalczuk, data: 2024-03-10

wstecz

Kontakt

Bannery