Treść strony SEZON 2006/ 2007

Mistrzostwa Polski młodzików

Awans do półfinału - taki cel postawił przed swoim zespołem Sławomir Szachniewicz w rozpoczynającym się dziś turnieju finałowym mistrzostw Polski młodzików.

Finały mistrzostw Polski młodzików zostaną rozegrane na lodowisku w Nowym Targu. Po wygranym 3:1 barażu z zespołem MOSM Tychy prawo udziału w tym turnieju uzyskali zawodnicy toruńskiego MKS Sokoły, którzy już dziś rano rozegrają swój pierwszy mecz.

W mistrzostwach biorą udział chłopcy z roczników 91 i 92. Rywalami grupowymi toruńskich młodzików są drużyny: UKH Unia Oświęcim, UKS SIELEC Sosnowiec oraz GKS Stoczniowiec Gdańsk. - Liczymy na jak najlepszy wynik w miarę możliwości. Zespół Stoczniowca, którego skład tworzą w dużej mierze zawodnicy z rocznika 91 jest dla nas raczej poza zasięgiem. W sezonie zasadniczym nie udało nam się z nimi ani razu wygrać. Natomiast pokonanie pozostałych dwóch rywali to szansa na zajęcie jednego z dwóch premiowanych awansem do półfinału miejsc - ocenia szanse swoich podopiecznych Sławomir Szachniewicz.

Sokoły rozpoczną zmagania na turnieju od dzisiejszego spotkania z Unią Oświęcim. Godzina uzależniona jest jeszcze od przyjazdu seniorów GKS Tychy, którym przysługuje poranny rozjazd przed meczem finału PLH z Podhalem Nowy Targ. W dalszej kolejności młodzicy zagrają z UKS Sosnowiec w środę i ze Stoczniowcem Gdańsk w czwartek. Półfinały zaplanowano na sobotę.

Skład młodzików MKS Sokoły: (bramkarze) Bojanowski, Bordewicz, Dąbrowski - (obrońcy) Bałos, Jankowski, Lubczyński, Naif Abid, Skólmowski, M. Zięba - (napastnicy) Bolszakow, Działdowski, Husak, Jastrzembski, Kalinowski, Kurpiewski, Majewski, Mech, Pieniak, Pytelewski,Tarkowski, Tyburski, Ł. Zięba.

Paweł Kumiszcze (Gazeta Pomorska)

wstecz

Kontakt

Bannery