Treść strony SEZON 2006/ 2007


Wielkie serce Sokołów

Młodzi torunianie okazali się lepsi od rówieśników z Gdańska, Kaliningradu, Brześcia i Krynicy w międzynarodowym turnieju, który odbył się na lodowisku gdańskiej Olivii.

Zawodnicy z roczników 1997/98 prowadzeni przez Adama Kiedewicza zaprezentowali się z bardzo dobrej strony w tych zawodach.

- Różnica między drużynami polskimi, a tymi ze wschodu Europy jest duża, nawet w tak młodych kategoriach wiekowych - stwierdził Tomasz Olszewski, kierownik ekipy Sokołów. - Chłopcy nadrabiali jednak ambicją i wolą walki, dlatego udało nam się wywalczyć trzecie miejsce, które należy uznać za duży sukces.

Hokeiści Sokołów wygrali wyraźnie dwa pierwsze spotkania z krajowymi rywalami, a drugą część turnieju rozpoczęli od meczu z głównym faworytem - drużyną z Grodna. Ulegli, tracąc w tym meczu sporo sił. Być może dlatego w rywalizacji z rówieśnikami z Kijowa przegrali nieznacznie 1:2.

- Szkoda tego spotkania, ponieważ drugie miejsce było bardzo blisko - dodał Olszewski.

Ostatniego dnia zawodów Sokoły okazały się lepsze od rywali z Brześcia i zremisowały z Kaliningradem.

Wyróżnienia od organizatorów gdańskiej rywalizacji otrzymali: kapitan torunian Mateusza Gościńskiego (najlepszy zawodnik drużyny) oraz Mateusz Studziński (najlepszy bramkarz turnieju).

Sokoły zagrały w składzie: M. Studziński, S. Lipiński; M. Olszewski, M. Zieliński, M. Gościński, M. Szulejko, K. Makowski, O. Rzekanowski, J. Rafiński, S. Fraszko, A. Kiedewicz, B. Śmieszek, D. Borowiec, P. Przybylski, D. Degórski, D. Olszewski, M. Jóźwiak, B. Kowalczyk, J. Schmitt.

Trenerem drużyny jest Adam Kiedewicz, zaś kierownikiem Tomasz Olszewski.

Dariusz Łopatka (Nowości)

wstecz

Kontakt

Bannery