Treść strony październik_2004

Mistrz na Tor-Torze

Jutro (10.10) kolejnym rywalem zespołu TKH TyssenKrupp Energostal będzie zespół Mistrza Polski, Dwory Unia Oświęcim, początek spotkania 17.00


 


Mimo wielu roszad w składzie, oświęcimianie dobrze rozpoczęli sezon. Drużyna prowadzona przez znakomitego trenera A. Sidorenke w tym sezonie to prawdziwa mieszanka młodości i rutyny. Trzon zespołu stanowią doświadczeni zawodnicy, zdobywający w toruńskich barwach brązowy medal MP w 1996 roku Tomasz Jaworski oraz Mariusz Puzio. „Puzon” wraz z partnerami Markiem Stebnickim i Waldemarem Klisiakiem w ataku oraz Jackiem Zamojskim i Grzegorzem Piekarskim (jeszcze w ubiegłym sezonie występującym w TKH) w obronie uznawani są przez wielu jako najlepsza formacja grającą na lodowiskach PLH. Pozostała część zespołu to w większości młodzi zawodnicy, Wojciech Wojtarowicz (w ubiegłym sezonie TKH), Jakub Radwan, Mariusz Jakubik, Marcin Jaros czy Łukasz Ziober są w stanie zagrozić toruńskiej bramce. Dodać należy jeszcze dwóch zawodników zza wschodniej granicy, Aleksandr Medvedev (obrońca) oraz Evgeny Mlinchenko (napastnik).


 


Podopieczni Jarosława Morawieckiego do spotkania przystąpią w optymalnym zestawieniu.


Jeszcze w marcu tego roku cieszył się z oświęcimianami ze zdobycia tytułu Mistrza Polski Daniel Laszkiewicz, w nowym sezonie postanowił pomóc TKH w walce o I czwórkę i zapewne w tym meczu będzie dodatkowo zmotywowany. Po raz drugi przed toruńskimi kibicami będzie miał okazję zaprezentować się Aleksander Myszka, coraz lepiej radzą sobie jego partnerzy z ataku Jarosław Dołęga i Tomasz Proszkiewicz. Odżywa trzeci atak NikielSuchomskiJóźwik. Po raz kolejny dylematem toruńskiego szkoleniowca zapewne będzie obsada bramki. Jeżeli trener Morawiecki postawi na Tomasza Wawrzkiewicza, będziemy mieli okazję obejrzeć bezpośredni pojedynek dwóch reprezentacyjnych bramkarzy.


 


W ostatniej kolejce zespół Unii rozgromił w Sanoku miejscowe KH aż 20:1 (4 bramki zdobył Waldemar Klisiak, 3 Mariusz Jakubik). TKH zwyciężyło w Katowicach 6:3 po bramkach 2 x Bomastek, Dołęga, Proszkiewicz, Suchomski, Furo. W pierwszym spotkaniu obu drużyn zwycięstwo na lodowisku w Oświęcimiu odniosła Unia w stosunku 6:1.


 


Faworytem spotkania są goście z Oświęcimia, jednak możemy być pewni, że nasz zespół walczyć będzie o każdy centymetr lodowiska, o to żeby komplet punktów pozostał w Toruniu. Serdecznie zapraszamy na Tor – Tor emocji nie powinno zabraknąć.

Zapraszamy do dyskusji na FORUM

  • autor: m.b.

wstecz

Kontakt

Bannery