Treść strony październik_2004

Marwitki

Sponsor toruńskich hokeistów - firma Marwit wprowadza na rynek nowy produkt.


MARWITKI

Najlepsze dla wszystkich

Marwitki to świeża, pocięta, ukształtowana i wyselekcjonowana ze specjalnego gatunku marchewka o dużej zawartości B-karotenu - bez dodatku cukru, środków konserwujących oraz innych dodatków smakowych. Nie poddana żadnej obróbce cieplnej, co w pełni zachowuje jej walory odżywcze, lecznicze i organoleptyczne.
Marwitki są gotowe do gotowania lub do spożycia na surowo.

Marchew jest znana od 4 tyś. Lat. W starożytności była powszechnie uprawiana pod nazwą "dacus" lub "karota". Do XVI wieku uważano ją za przysmak. Marchewka swą barwę zawdzięcza karotenowi, czyli prowitaminie witaminy A. Ponadto ma sporo witamin B1, B2, PP, K i troszkę C. Zasobna jest też w związki mineralne , m.in. wapń, żelazo, fosfor, miedź, cynk, molibden, magnez, a nawet jod, ale przede wszystkim w potas, któremu zawdzięczamy, że marchew ujędrnia ciało, a w zestawieniu z witaminami wspaniale wpływa na urodę, cerę i karnację skóry.

Prowitamina witaminy A z marchwi zostaje bardzo szybko zamieniona w wątrobie na witaminę A, a to wspaniale wpływa na wzrok. Odkryto, że witamina A blokuje także działalność benzopirenu (rakotwórczego związku z dymu tytoniowego), przekształcając na substancje nieszkodliwe dla zdrowia.


Specjaliści polecają marchewkę osobom starszym oraz dzieciom jako lek, który przemywa naczynia krwionośne, reguluje trawienie w żołądku, utrzymuje w zdrowiu wątrobę i oczy, wzmacnia paznokcie i włosy.
Marwitki nie tuczą, mają tylko około 27 kcal w 100g.

Jedno opakowanie (250g) marwitek zawiera większość niezbędnych w ciągu doby dla organizmu witamin i mikroelementów.


Szukaj marwitek w swoim sklepie.

 

więcej informacji na www.marwit.pl 

wstecz

Kontakt

Bannery