Treść strony LODOWISKO TOR-TOR

Modernizacja Tor-Toru.

Modernizacja Tor-Toru zakończy się zgodnie z planem, a tegoroczny sezon hokejowy będzie mógł się rozpocząć bez opóźnień.

Firma, która przegrała przetarg na pierwszy etap modernizacji sztucznego lodowiska zapowiedziała odwołanie do Urzędu Zamówień Publicznych. Oznacza to, że prace mogłyby się rozpocząć najwcześniej pod koniec lipca.

Prezydent Michał Zaleski i obaj jego zastępcy spotkali się w poniedziałek (5.07.2004) po południu z dyrektorami wydziałów: inwestycji, edukacji i kontroli oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Podczas spotkania ustalono, że jeśli termin rozpoczęcia modernizacji rzeczywiście się opóźni, część prac przewidzianych w tym roku zostanie wykonanych wiosną 2005, a prace budowlane zaplanowane na przyszły rok rozpoczną się we wrześniu tego roku - nie będą bowiem przeszkadzały w rozgrywaniu meczów i przeprowadzaniu treningów. Tak więc w tym roku uda się m.in. zbudować nową maszynownię i szatnie pod trybunami.

Ten plan pozwoli rozpocząć sezon 2004/2005 bez żadnych opóźnień, a modernizacja Tor-Toru zakończy się zgodnie z planem pod koniec przyszłego roku.

Przetarg na pierwszy etap modernizacji lodowiska mógł być ogłoszony dopiero po przyjęciu budżetu, otrzymaniu pieniędzy z Ministerstwa Edukacji i promesy z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Gdyby przetargu nie ogłoszono wiosną tego roku, prace trzeba by przełożyć na przyszły rok.

Informacja pochodzi ze strony Toruńskiego Serwisu Samorządowego

wstecz

Kontakt

Bannery