Treść strony styczeń_2005

Finał rundy zasadniczej..


 


W zasadzie kolejność w tabeli jest już znana i można rzec „karty zostały rozdane”, lecz pozostała jedna niewiadoma…..Kto będzie miał 3 miejsce ? Odpowiedź na to pytanie otrzymamy jutro po meczu z „Szarotkami”…..


 


Niewygodny rywal….


 


Trzy remisy i jedna porażka, tak wygląda dotychczasowy bilans „Stalowych Pierników” w spotkaniach z „Szarotkami”. Rywal silny, aczkolwiek prezentujący stosunkowo nierówną formę (remis z Katowicami). W prawdzie od momentu zdobycia PP forma powoli zaczyna się stabilizować, ale nadal podopieczni Słowakiewicza nie prezentują pełni swoich możliwości.


Podhale posiada ogromną siłę ofensywną, w tercji rywala czują się jak przysłowiowa „ryba w wodzie” - szybkie wymiany krążka, precyzyjne strzały i niekonwencjonalne rozwiązania, to cechuje zespół z Nowego Targu. Oczywiście zawsze są „dwie strony medalu”, czas więc na drugą, „ciemniejszą” stronę, czyli po prostu defensywę. Właśnie obrona jest największym mankamentem „Szarotek”. Szczególnie brak klasowego bramkarza, „spędza sen z powiek” sternikowi nowotarskiego zespołu, w prawdzie do gry powraca Zborowski, jednak musi nadrobić zaległości treningowe, aby uzyskać optymalną formę.


 


Cztery mecze z jednym scenariuszem..


 


W każdym meczu z Podhalem, „Krzyżacy” wpierw wypracowali zaliczkę bramkową, aby później ją utracić. Momentem przełomowym w spotkaniach z „Szarotkami”, było cofnięcie się do obrony hokeistów TKH ThyssenKrupp Energostal Toruń. Wniosek? Skoro nie potrafimy bronić się przy tak silnym rywalu, może warto „wieść prym” przez całe spotkanie? W każdym bądź razie, ostatni mecz rundy zasadniczej zapowiada się arcyciekawie, stawką jest trzecie miejsce, a jeżeli słowa obu trenerów się sprawdzą, to kalkulowanie nie wchodzi w grę…czyli emocje gwarantowane !!!


 


Zapraszamy na Tor-Tor, aby móc obejrzeć ten jakże ważny i z pewnością ciekawy pojedynek, początek o godzinie 18:30.

Zapraszamy do dyskusji na FORUM.


V@LDI

wstecz

Kontakt

Bannery