Treść strony kwiecień_2005

Pną się w górę

Nasz zagraniczny współpracownik - Wojtek Prazmowski przysłał kolejną porcję informacji o hokeju w Meksyku.

Mistrzostwa Świata Dywizji III

Przeciwnikami drużyny meksykańskiej byli: Armenia, Irlandia, Luxemburg i Republika Południowej Afryki.
W pierwszym meczu zespół Południowej Afryki pokonał Armenię 33:1. (!)
Zespół meksykański w zaciętej walce sprostał zadaniu pokonując Luxemburg 2:0.
Okazji do zdobycia bramek było dużo, dużo więcej, tak z jednej jak i z drugiej strony. Na wysokości zadania i pokazując wysokiej klasy grę, stanął bramkarz drużyny meksykańskiej Alfonso De Alba, wielokrotnie ratując swój zespół przed utrata gola. Wiele błędów i nie wykorzystanych sytuacji ze strony drużyny meksykańskiej mogło nie podobać się publiczności, ale zbyt ostra gra zespołu z Luxemburga nie podobała się na pewno. Dwa razy sędzia musiał zastosować karę meczu dla zawodników tego zespołu i dwa razy drużyna meksykańska grając w przewadze 5:3 nie mogła pokonać bardzo dobrze spisującej się obrony Luxemburga. (Dużo lepiej grali gdy nie mieli przewagi).
Złoto wywalczyła drużyna z Meksyku i tym samym zdobyła awans do II Dywizji.
Najsłabsza okazała się drużyna z Armenii, przegrywając wszystkie mecze w wynikach dwucyfrowych (z Meksykiem 48:0).
Radość tutejszych fanów była tym większa że już trzy reprezentacje (U-18, U-20 i Mayor) będą startowały w II Dywizji.

Mistrzostwach Świata II Dywizji U-18

W Mistrzostwach Świata U-18 II Dywizji grupy B rozgrywanych w Bukareszcie brały udział zespoły z Rumunii, Węgier, Islandii, Litwy, Chorwacji i Meksyku. Meksyk nie był faworytem w tej grupie, ale też plan który przygotowali szkoleniowcy nie uwzględniał awansu do I Dywizji, chociaż nie wyklucza się tej możliwości w przyszłym albo następnym sezonie.
Z pięciu meczy zespół meksykański wygrał dwa a trzy przegrał, jeden nawet wynikiem dwucyfrowym, z Węgrami, którzy w turnieju okazali się niepokonani i tym samym wywalczyli awans do następnej dywizji.
Młody zespół meksykański, a nawet bardzo młody bo w skład drużyny wchodzili chłopcy w wieku piętnastu lat a nawet jeden z rocznika 91, czyli trzynastolatek, wprawdzie największy z zespołu (185cm), ale jednak najmłodszy, miał bardzo jasny cel na tych mistrzostwach - utrzymać się w II Dywizji. Drużyna wprawdzie bez medalu (zajęła czwarte miejsce) ale zadowolona wróciła do Meksyku, trenerzy tak samo jak i zawodnicy zdają sobie sprawę z faktu ze tworzą historie wychodząc z rodzimych i nielicznych lodowisk meksykańskich na arenę międzynarodowa, dając jednocześnie szanse młodym sportowcom na zaprezentowanie umiejętności i co jest najważniejsze, zdobycia doświadczenia na lodowisku. Fakt utrzymania się w II Dywizji mobilizuje do dalszej pracy, do podwojenia wysiłków, do stawiania sobie nowych i bardziej wymagających celów, do poszerzenia horyzontów.
W Meksyku sezon dobiega końca, liga młodzieżowa rozegra finały na początku kwietnia i zostanie już tylko przygotowywanie się do następnego sezonu, a nie będzie on łatwy gdyż wszystkie zespoły będą występować już w II Dywizji. Trenerów i szkoleniowców, jak i samych sportowców czeka długa i ciężka praca, ale tez wiele satysfakcji i radości z dokonanych postępów.

Przy okazji chciałbym się pochwalić że mamy wreszcie stronę poświecona hokejowi w Meksyku. www.MexicoHockey.com

Zapraszamy do dyskusji na FORUM.

  • autor: Wojtek Prazmowski

wstecz

Kontakt

Bannery