Treść strony kwiecień_2005

Zgodnie z planem….

Drugi mecz i drugie zwycięstwo, tak prezentuje się bilans spotkań Polski z rywalami na turnieju w Debreczynie, dziś poległa reprezentacja Chin…

Debiut Sobeckiego…

Polscy hokeiści nie mieli problemów z wypunktowaniem rówieśników z Chin, z resztą wynik 9:3 mówi sam za siebie. Wprawdzie wygrana cieszy, ale….styl wygranej może nieco martwić, otóż Polacy mieli mnóstwo sytuacji podbramkowych, oddali 59! strzałów na bramkę rywali, lecz jedynie 9 znalazło drogę do bramki. Na dodatek to hokeiści z Chin wyszli na prowadzenie za sprawą Li Qingming’a, który posłał krążek obok debiutującego w reprezentacji Polski Arkadiusza Sobeckiego. Na bramkę wyrównującą nie trzeba było długo czekać, Jarosław Dołęga dopełnił formalności po dokładnym podaniu Jarosława Różańskiego i od tego momentu „Biało-Czerwoni” kontrolowali przebieg spotkania, raz po raz punktując rywali. W meczu zagrali, oprócz wspomnianego już Jarosława Dołęgi, pozostali gracze TKH TKE Toruń powołani przez trenera Sidorenke, czyli Tomasz Proszkiewicz oraz Łukasz Sokół. Podsumowując - mecz był jednostronnym widowiskiem, Polacy dominowali nad rywalami w każdym elemencie hokejowego rzemiosła, paradoksalnie słabość chińskich hokeistów widać było szczególnie w momencie gry w osłabieniu Polaków. W zasadzie turniej rozpoczął się od spacerku dla podopiecznych trenera Sidorenki, jednak w środę pierwszy ważny sprawdzian…czyli mecz z Norwegią.

Czy „Biało-Czerowni” będą w stanie pokonać dobrze grających Norwegów? Odpowiedź na te i inne pytania poznamy już w środę o godzinie 16:25.... (bezpośrednią transmisję z tego spotkania można zobaczyć na kanale „Polsat Sport”)

Polska - Chiny 9:3 (2:1, 5:2, 2:0)

Bramki:

0:1 Qingming Li - Yang Zhang 8:29

1:1 Jarosław Dołęga - Jarosław Różański - Jacek Płachta 11:08

2:1 Piotr Sarnik - Artur Ślusarczyk - Damian Słaboń 17:03

3:1 Jarosław Różański - Jacek Płacta - Sebastian Gonera 22:54

4:1 Łukasz Sokół - Jerzy Gabryś - Michał Piotrowski 24:45 (w przewadze)

4:2 Lei Yang - Dahai Wang - Chao Du  24:45 (w podwójnej przewadze)

5:2 Marcin Jaros - Adam Bagiński - Mariusz Dulęba 29:59

5:3 Dahau Wang - Chao Du 31:31

6:3 Jarosław Różański 35:01 (w przewadze)

7:3 Leszek Laszkiewicz - Sebastian Gonera - Jacek Płachta 37:07

8:3 Piotr Sarnik - Krzysztof Śmiełowski - Artur Ślusarczyk 41:09

9:3 Michał Garbocz - Leszek Laszkiewicz - Sebastian Gonera 45:26 (w podwójnej przewadze)

  • autor: V@LDI

wstecz

Kontakt

Bannery