Treść strony sierpień_2005

„Przedsezonowy Maraton Sparingowy”, czas zacząć….

Listę sparingową „Stalowych Pierników” otwiera gdański Stoczniowiec, w prawdzie wynik meczu jest sprawą drugorzędną, ale dreszczyk emocji pozostaje….

W poszukiwaniu ideału…

Sparingi, czyli przypuszczalnie jedyna, a na pewno najlepsza forma oceny nowych „nabytków” poszczególnych klubów sportowych. Okazja do konfrontacji z rywalami, udoskonalenia założeń taktycznych i przede wszystkim sprawdzenia przydatności tzw. „stranieri” i innych zawodników mających wzmocnić drużynę.

Roszady w składzie…

Skład TKH ThyssenKrupp Energostal uległ drobnym zmianom w porównaniu do poprzedniego sezonu, odeszli środkowi napastnicy Martin Voznik oraz Adam Fraszko, skrzydłowy Tomasz Jóźwik oraz obrońcy Robert Tyczyński i Pavel Rajnoha, dołączyli Arkadiusz Marmurowicz, Mateusz Wiśniewski oraz Jacek Dzięgiel. Natomiast o miejsce w składzie starają się: Piotr Koseda, Josef Potac, Josef Voskar, Dalibor Rzimsky, Milan Furo, Matej Bukna, Przemysław Piekarz, Dawid Słowakiewicz oraz Milan Filipi. Trener Jarosław Morawiecki z pewnością będzie miał niezły orzech do zgryzienia, wszak musi wybrać jedynie trzech obcokrajowców…

Co słychać u rywala?!

W Gdańsku pojawił się nowy trener, Miroslav Doleżalik, który wcześniej prowadził Orlika i KH Sanok, osiągając całkiem przyzwoite wyniki. W końcu 5 miejsce beniaminka z Opola i utrzymanie KH Sanok w ekstralidze to dość dobry wynik, biorąc pod uwagę skład, jakim dysponował szkoleniowiec. Zmiany w składzie.. po stronie tzw. „strat” można zapisać: Rafała Cychowskiego, Jacka Dzięgiela, Mateusza Wiśniewskiego i Vaclav’a Balat’a, natomiast jeżeli chodzi o ewentualne „zakupy”....cóż na tej liście widnieje na razie jedynie nazwisko Mark’a Pavlacka.

„Derby"….

„Derby Pomorza”, to hasło niegdyś elektryzowało toruńską publiczność, jednak z roku na rok „Stocznia” traci swoich najlepszych zawodników, przez co spada atrakcyjność widowiska. Mecze powoli zaczynają przypominać tzw. „spotkania do jednej bramki”, z resztą widać to w wynikach zespołu, który w przeciągu zaledwie trzech lat z 3 miejsca spadł na 6. Zawsze jednak można powiedzieć dopóki krążek w grze… wszystko może się zdarzyć, przecież Stoczniowiec posiada zdolną młodzież, która kiedyś zacznie dyktować warunki w PLH. Całkiem możliwe, że nadchodzący sezon będzie dla wielu młodych zawodników początkiem nowego etapu w karierze hokejowej.

PRZEPRASZAMY

Niestety z przyczyn od nas niezależnych relacja LIVE z meczu Stoczniowiec Gdańsk vs TKH ThyssenKrupp Energostal Toruń będzie prowadzona jedynie na portalu www.polskihokej.pl

  • autor: V@LDI

wstecz

Kontakt

Bannery