Treść strony sierpień_2005

Atrakcje jeszcze przed ligą

Zespoły z Brześcia i Martina przyjadą do Torunia na turniej pamięci Ludwika Czachowskiego. Impreza odbędzie się na przełomie sierpnia i września.

Stawkę uczestników turnieju uzupełnią Zagłębie Sosnowiec i gospodarz TKH ThyssenKrupp Energostal. Mecze rozgrywane będą 30 i 31 sierpnia oraz 1 września na Tor-Torze.

„Od dawna mieliśmy zaplanowane spotkania z hokeistami z Brześcia” – mówi Zdzisław Buczel, dyrektor klubu. „Chcieliśmy jednak wykorzystać przyjazd Białorusinów do Torunia i zorganizować turniej. Udało się zaprosić mocną ekipę z Martina oraz Zagłębie Sosnowiec. Nie ukrywam, że naszym celem jest organizacja takiego turnieju co rok.”

HK Brest to dziesiąty zespół ubiegłorocznych mistrzostw Białorusi, obecnie walczy o Puchar Białorusi i zajmuje drugie miejsce (za Dynamem Mińsk) w jednej z dwóch pięciodrużynowych grup. Z kolei MHC Martin to beniaminek słowackiej ekstraligi. W jednym z meczów przygotowawczych do sezonu pokonał w Nowym Targu Wojasa Podhale 4:0. Toruńscy hokeiści zmierzą się, więc z wymagającymi rywalami. […]

Fragment artykułu, przepisany z papierowego wydania „Nowości”.

  • autor: Marcin Zawadzki

wstecz

Kontakt

Bannery