Treść strony sierpień_2005

Romanovskis w TKH?

Zarząd TKH ThyssenKrupp Energostal nie ustaje w poszukiwaniach nowych zawodników, podczas turnieju będzie testowany kolejny hokeista – Vadims Romanovskis…

Trochę o zawodniku…

Vadims Romanovskis jest Łotyszem, urodził się 30.07.1978, waży 78 kg, natomiast jego wzrost wynosi 180 cm. Zazwyczaj gra na pozycji prawo-skrzydłowego. W swojej dotychczasowej karierze przeważnie grał w rodzimym kraju, chociaż zdarzały się wyjątki, np. w sezonie 03/04 Romanovskis grał w lidze włoskiej w klubie A&O Asiago, gdzie zdobył 7 bramek i zaliczył 12 asyst w 27 meczach. Z kolei w sezonie 03/04 Vadims grał HK Riga 2000 zdobywając 12 bramek i odnotowując 14 asyst w 34 spotkaniach. W poprzednim sezonie Romanovskis zaliczył epizod w lidze białoruskiej, gdzie w 24 meczach zdobył 3 bramki i asystował przy 5, jednak później powrócił do swojego rodzimego kraju, a dokładniej do klubu HK Riga 2000, gdzie w zaledwie 9 meczach zdobył 6 bramek i 5 asyst. Warto również wspomnieć, że reprezentował Łotwę, gdzie w 2003 roku w MŚ zaliczył 2 bramki w 6 meczach, natomiast w 2004 roku w 7 spotkaniach nie udało mu się wpisać do protokołu….

Statystyki zawodnika na pierwszy rzut oka nie wyglądają imponująco, jednak jeżeli weźmiemy pod uwagę poziom lig w jakich grał to liczby nabierają zupełnie innego koloru. W każdym bądź razie już jutro będzie można zobaczyć, prawdopodobnie nowy nabytek „Stalowych Pierników” w akcji.

Serdecznie zapraszamy na mecz otwarcia turnieju im. Ludwika Czchowskiego TKH ThyssenKrupp Energostal vs ASK Ogre, o godzinie 18:40.

  • autor: V@LDI
  • Vadims Romanowskis. Fot. Jacek Smarz (Nowości). Zdjęcia są...

wstecz

Kontakt

Bannery