Treść strony sierpień_2005

Turniej im. Ludwika Czachowskiego - dzień pierwszy

Turniej im. Ludwika Czachowskiego został zainaugurowany. W meczu otwarcia Zagłębie przegrało z HK Brest 4:11. Z kolei w pojedynku wieczoru TKH ThyssenKrupp Energostal uległ po dogrywce ASK Ogre 3:4.

W pierwszym pojedynku zawodnicy Zagłębia Sosnowiec potykali się z Białorusinami. Wynik (11:4) wskazuje na zdecydowaną przewagę podopiecznych trenera Mihailsa Beskasnovsa. W istocie tak też było, zawodnicy HK Brest przeważali w całym spotkaniu prezentując lepsze wyszkolenie techniczne. Pierwszą tercję wygrali jednak sosnowiczanie 2:1. Jednak kolejne odsłony to już wyraźna dominacja ich przeciwników.

Oficjalne otwarcie
Po zakończeniu tego spotkania turniej oficjalne otworzył wiceprezydent miasta Zbigniew Fiderewicz wspólnie z prezesem toruńskiego klubu Andrzejem Kończalskim.
Najważniejszym punktem wieczoru był zdecydowanie pojedynek pomiędzy TKH i łotewskim zespołem ASK Ogre. Trener Jarosław Morawiecki mógł przyjrzeć się kolejnym testowanym zawodnikom zagranicznym. Na lodzie pojawili się dwaj czesi David Dolnicek i Stepom Hruza oraz wcześniej awizowany łotysz Vadims Romanovskis. Nowi hokeiści otrzymali możliwość pokazania się i wielce prawdopodobnym jest, że jeden z nich uzupełni kadrę TKH. Ostateczny wynik potyczki musiała rozstrzygać dogrywka. W doliczonym czasie gry lepsi okazali się przyjezdni, gola na 4:3 strzelił Andreass Laaurenovus.
Pomimo porażki "Stalowe Pierniki" rozegrały dobre spotkanie. Nie należy zapominać o tym, że personalnie skład jest mocno przetrzebiony. W dzisiejszym spotkaniu z konieczności w obronie zagrali Sławomir Kiedewicz i Łukasz Chrzanowski, zabrakło natomiast Przemysława Piekarza z usług którego zrezygnowano. Z dobrej strony zaprezentował się najmłodszy atak toruńskiej drużyny Arkadiusz Marmurowicz - Jacek Dzięgiel - Aleksander Myszka. Wśród trójki testowanych graczy lepsze wrażenie pozostawili po sobie Dolnicek i Romanovskis. Każdy z nich będzie miał jeszcze co najmniej dwie szanse na pokazanie swoich hokejowych walorów.

Hokejowy bieg długodystansowyByć może ten turniej będzie przełomowy dla "Stalowych Pierników". Na tle silnych przeciwników gra torunian wygląda coraz lepiej. Turniej im. Ludwika Czachowskiego jest wyśmienitą okazją do sprawdzenia przygotowania fizycznego poszczególnych zawodników. Ten trzydniowy "maraton hokejowy" pozwoli także trenerom Morawieckiemu i Masewiczowi na zgranie poszczególnych  formacji i przyjrzeniu się z bliska nowym nabytkom.
Jutro kolejny dzień rozgrywek, o godzinie 15.30 pojedynek stoczą zespoły przyjezdne, zaś o 19 na lód wyjadą zawodnicy TKH ThyssenKrupp Energostal Toruń i Zagłębia Sosnowiec.
Wcześniej, bo o 11.00 na cmentarzu przy ulicy Włocławskiej nastąpi złożenie kwiatów na grobie Ludwika Czachowskiego.

  • autor: Dariusz Łopatka

wstecz

Kontakt

Bannery