Treść strony SEZON 2006/ 2007

Nie będzie drugiego zespołu w niższej klasie

Zaplecze młodzieżowe pierwszej drużyny TKH ThyssenKrupp Energostal w nadchodzącym sezonie nie będzie występowało w pierwszej lidze.

Włodarze toruńskiego klubu postanowili zgłosić drużynę tylko do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów.

Osiem ekip juniorów

W skład CLJ weszło osiem zespołów: MOSM Tychy, Unia Oświęcim, KTH KM Krynica, MUKS Naprzód Janów, Stoczniowiec Gdańsk, MKS Sokoły Toruń, JKH Czarne Jastrzębie oraz SMS PZHL. W tych rozgrywkach występować będą zawodnicy z rocznika 1986-87. Finał odbędzie się w dniach 13 - 15 kwietnia 2007, a wystąpią w nim cztery najlepsze ekipy.

Z kolei w rozgrywkach juniorów młodszych wystąpi dwanaście drużyn, podzielonych na dwie grupy. Pierwszą z nich prowadzić będzie Śląski OZHL (dziewięć drużyn), zaś drugą Kujawsko-Pomorski OZHL (trzy zespoły: Stoczniowiec, Sokoły, ŁKH Łódź). Turniej finałowy rozegrany zostanie z udziałem ośmiu drużyn. Obydwa zespoły juniorów będzie prowadził trener Leszek Minge.

Znana jest kadra trenerska

Młodzikami zajmie się Sławomir Szachniewicz, który trenuje tą drużynę od żaka młodszego. Grupę żaków (zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski w 2004 r. w mini hokeju) nadal będzie trenował Maciej Wachowski, a żaka młodszego przejmuje Stanisław Byrski.

Grupą naborową zajmą się Adam Kiedewicz i Janusz Kędzierski, którzy będą wspomagani przez innych trenerów. Koordynacją spraw młodzieżowych zajmie się Bolesław Remlein.

Treningi hokejowe prowadzić będzie również żeńska drużyna „Jaskółek”, pod okiem Dariusza Banacha.

Tymczasem młodzicy, juniorzy oraz juniorzy młodsi przebywają na zgrupowaniu w Ustce. Młodzi torunianie powrócą do domów w sobotę, by kontynuować treningi na lokalnych obiektach.

Dariusz Łopatka (Nowości)

wstecz

Kontakt

Bannery