Treść strony SEZON 2006/ 2007

Live z Tor-Toru?

Po latach posuchy hokej wraca do łask w telewizji. W środę odbyło się spotkanie władz TVP z prezesem PZHL Zenonem Hajdugą. Nowy kanał tematyczny TVP Sport chce pokazać 25 spotkań sezonu 2006/07. Czy doczekamy się relacji "live" z Tor-Toru?

To dobra wiadomość dla całego środowiska hokejowego. Po latach błąkania się w pasmach regionalnych, incydentalnych relacjach (np. z finału Pucharu Polski) ligowy hokej ma szansę powrotu na szklany ekran.

Nie jest to bynajmniej efekt działań PZHL, ale konkurencji na rynku medialnym. Kibice-telewidzowie jesienią doczekają się prawdziwego wysypu kanałów sportowych. Do istniejących: Eurosport (1 i 2, Eurosportnews), Polsat Sport (plus Extra), dołączą - TVP Sport, TVN Sport. Każda z nich chce wykroić ze sportowego tortu jak najwięcej, dlatego też zwiększyło się zainteresowanie (a w konsekwencji wartość rynkowa) hokeja na lodzie.

Dać hokejowi należne miejsce

W środę przedstawiciele PZHL z Zenonem Hajdugą na czele spotkali się z szefem sportu w TVP Robertem Korzeniowskim.

- Finalizujemy porozumienie, dlatego jeszcze nie będę mówił o szczegółach, ale chcemy dać hokejowi miejsce należne randze tej dyscypliny. Stąd nasze zainteresowanie pokazywaniem Polskiej Ligi Hokejowej na żywo - powiedział Korzeniowski.

Nieoficjalnie mówi się o 25 relacjach "live". Pierwsze mecze (początek rozgrywek 7 września) pokazywane byłyby w TVP 3, a od października w tworzonym właśnie kanale TVP Sport.

- Jest spora szansa, że TVP Sport pokaże mecze z Tor-Toru - mówi Paweł Gurtowski, członek zarządu TKH. - Projekt zakłada pełną relację z jednego meczu z każdej piątkowej kolejki oraz o 22.00 magazyn PLH, w którym pokazane zostaną skróty z wszystkich spotkań. Tak więc na każdym meczu będzie obecna kamera TVP Sport. Organizowany u nas finałowy turniej Pucharu Polski również zostanie pokazany. W grę wchodzi także turniej EIHC, który chcemy przeprowadzić na Tor-Torze. Naszym atutem jest nowoczesny obiekt oraz wspaniała publiczność.

TKH w trzech kanałach

Równolegle finalizujemy rozmowy z TVP 3 Bydgoszcz dotyczące odrębnego 15-minutowego programu poświęconego wyłącznie meczom TKH ThyssenKrupp Energostal na własnym lodowisku. Chęć relacji z naszych spotkań nadal podtrzymuje TV Toruń. Obawialiśmy się, czy nie będzie konfliktu interesów, ale przedstawiciele TVP - w porównaniu z wiosennymi rozmowami i projektem - stali się bardziej elastyczni i dopuszczają obecność innych kamer na spotkaniach PLH. Mówi się ewentualnie o wykupie symbolicznej sublicencji na transmisje lokalne.

Sponsorzy? Prosimy!

Transmisje telewizyjne powinny zachęcić kolejnych sponsorów do zainwestowania w toruńską drużynę. Co prawda większość firm z "Klubu stu" TKH działa na terenie województwa i najbardziej zależy im na promocji w regionie. Jednak możliwość pokazania się na ogólnopolskiej antenie z pewnością otwiera drogę do negocjacji z większymi podmiotami. Czas pokaże, czy TKH czeka świetlana przyszłość.

Marcin Drogorób (Gazeta Pomorska)

wstecz

Kontakt

Bannery