Treść strony SEZON 2006/ 2007

Prawie w "szóstce"

Nie sztuką jest wygrać będąc w formie. TKH ThyssenKrupp Energostal długo zmagał się z własnymi słabościami, by w końcu pokonać Stoczniowca.

Hokejowe Derby Pomorza nigdy nie należały do łatwych spotkań, ale chyba nikt z ekipy TKH ThyssenKrupp Energostal nie przypuszczał, że zwycięstwo w spotkaniu ze Stoczniowcem przyjdzie z takim trudem.

"Stalowe Pierniki" objęły prowadzenie dopiero w 48. minucie meczu. Wcześniej przez większość spotkania kibice obserwowali typowe walenie głową w mur. Przemysław Odrobny bronił pewnie, choć okazało się, że robił to w nieregulaminowym stroju.

Po raz kolejny powtarza się na Tor-Torze schemat: duża przewaga gospodarzy, mnóstwo akcji pod bramką rywali, ale też duża nieskuteczność.

Przez niemal czterdzieści minut torunianom brakowało precyzji. Wiele razy się mylili, podania "w tempo" zaskakiwały napastników. Gracze TKH nie potrafili wykorzystać podwójnej przewagi. Gdy zastanawiali się jak rozegrać krążek, rywale wbili im jedynego gola.

Brawa za konsekwencję

Upór przynosi czasem efekty. Podopiecznym Miroslava Doleżalika udało się wreszcie wyrównać tuż przed końcem II tercji. To dobry moment na przełom, bo w III tercji mogłoby być nerwowo.

Tak naprawdę, to gospodarze pokazali dobry hokej właśnie w ostatnich 20 minutach. Zdobyli dwie bramki i wywalczyli trzy punkty.

Podobno mistrza poznać po tym, że potrafi przełamać kryzys. Ekipie TKH to się w niedzielę udało (choć na razie kandydatem na mistrza nie jest). Tak samo jak jednemu z najlepszych zawodników - Tomaszowi Proszkiewiczowi. "Proszek" po dwóch meczach bez trafienia, znów zdobył gola. Umiejętnie przetrzymywał krążek, gdy TKH grał w osłabieniu. Wypada mieć nadzieję, że teraz będzie częściej unosił ręce do góry.

Niestety, trwa regres formy Jarosława Dołęgi. Snajper TKH był bohaterem meczu z Podhalem, ale potem odbyły się cztery spotkania, a Dołęga w żadnym z nich nie zdobył gola. Przydałby się jakiś rajd przez pół lodowiska zakończony bramką. Kibice czekają.


Marcin Drogorób (Gazeta Pomorska)

wstecz

Kontakt

Bannery