Treść strony SEZON 2006/ 2007

Pracowity koniec roku

Grudzień w Toruńskim Klubie Hokejowym będzie obfitował w ciekawe wydarzenia nie tylko sportowe. Mecze trzeciej rundy II etapu rozgrywek PLH, przygotowania do turnieju finałowego Pucharu Polski oraz wybór nowego prezesa klubu.

W nadchodzący weekend grupa mocna Polskiej Ligi Hokejowej walcząca o miejsca 1-6 zakończy druga rundę II etapu rozgrywek. TKH ThyssenKrupp Energostal po porażkach w Nowym Targu i na Tor-Torze z Cracovią zdecydowanie wyhamował swoja szarżę na trzecie miejsce w tabeli. "Stalowe Pierniki" wciąż pozostają na 6. pozycji, ale to się może zmienić już w piątek. Podopieczni Miroslava Doleżalika będą podejmować Zagłębie Sosnowiec, które ma tyle samo punktów co TKH (38).

O ile torunianie złapali chwilową zadyszkę, to drużyna Jarosława Morawieckiego przeżywa wyraźny kryzys. Ten fakt powinni wykorzystać torunianie i jutro skasować trzy punkty. Nie ulega jednak wątpliwości, że TKH musi wygrywać na wyjazdach, jeśli chce iść w górę tabeli. Nie można liczyć bowiem na to, że Stoczniowiec zajmie trzecie miejsce w II etapie rozgrywek i fazie pucharowej Bomastek i spółka zmierzą się z drużyna z Gdańska, która zdaniem trenera Stanisława Byrskiego, byłaby wymarzonym rywalem.

Prezes za tydzień

Zanim do tego dojdzie toruńskich hokeistów czeka zmiana pryncypała. Po zdymisjonowaniu prezesa Przemysława Radio, zarząd ma 14 grudnia wybrać nowego "sternika" Toruńskiego Klubu Hokejowego. Jak na razie, na horyzoncie kandydata nie widać, a na linii klub - ThyssenKrupp Energostal trwa szum informacyjny. Główny sponsor w swoim oświadczeniu (publikowanym w "Pomorskiej" w piątek 1 grudnia) stwierdza jednoznacznie, że nie zamierza ingerować w proces działalności klubu, a jego oficjalnym przedstawicielem jest jedynie Bogusław Ziędalski. Tymczasem do zarządu dołączono Ryszarda Szymańskiego, traktując go jako drugiego przedstawiciela sponsora. Tylko taką możliwość przewiduje statut. ThyssemKrupp tymczasem traktuje obecność Szymańskiego (pracownika koncesnu staowego) w zarządzie jako prywatną działalność, nie z ramienia firmy.

- Rzeczywiście, w tej sprawie jest między nami, klubem TKH a firmą ThyssenKrupp Energostal pewna niezgodność, którą postaramy się jak najszybciej wyjaśnić - mówi Paweł Gurtowski, pełniący obowiązki prezesa TKH. - Na 14 grudnia planujemy spotkanie zarzadu na którym przedstawimy nowego prezesa. Czy będzie to pzredstawiciel nowego sponsora? To wszystko okaże się w przyszłym tygodniu.

Puchar na deser

W dniach 28/29 grudnia na Tor-Torze odbędzie się turniej finałowy Pucharu Polski. TKH jako gospodarz już przygotowuje się do tej imprezy. Obiekt wizytowali juz przedstawiciele Telewizji Polskiej, która będzie transmitować zmagania.

- Obraz będzie pokazywany przez osiem kamer, realizację tym razem wziął na siebie gdański ośrodek TVP, który ma wieksze doświadczenie w pokazywaniu hokeja niż Bydgoszcz i lepszy sprzęt - mówi Gurtowski. - My ze swej strony zadbamy o oprawę godną finału Pucharu Polski. Oczywiście nie będzie to na miarę finału Pucharu Stanleya, ale z pewnością kibicom się spodoba.

Marcin Drogorób (Gazeta Pomorska)

wstecz

Kontakt

Bannery