Treść strony grudzień_2005

Porażka Zagłębia

Rezultat meczu z TKH Toruń ważył się do ostatnich sekund. Po błędzie Tomasza Wawrzkiewicza, który sam wrzucił sobie krążek do bramki po wcześniejszym strzale Marcina Kozłowskiego, sosnowiczanie uwierzyli, że remis jest w ich zasięgu.

I rzeczywiście, do wyrównującego gola było blisko. Zimnej krwi i precyzji zabrakło jednak Pawłowi Jasickiemu, który z bliska wpakował krążek w parkan Wawrzkiewicza.

Wcześniej na lodzie było sporo walki, ale też nieporozumień i błędów sędziów. TKH powinien wyjść na prowadzenie już w 21. min meczu, ale sędzia bramkowy przysnął i nie zauważył, że krążek po strzale Milana Furo odbił się od siatki wewnątrz bramki Zagłębia. Sędziowie długo analizowali materiał wideo, ale gola nie uznali. - Nie chcieli przedłużać analizy w nieskończoność. W przerwie jednak obejrzeli materiał jeszcze raz i stwierdzili, że gol jednak był - opowiadał Jarosław Morawiecki, trener drużyny z Torunia. Co ciekawe, sędziowie nie mieli wątpliwości, kiedy zaliczali pierwszą bramkę Przemysława Bomastka, chociaż, zdaniem hokeistów Zagłębia, krążek zatrzymał się wtedy na spojeniu słupka i poprzeczki.

Sosnowiecki zespół nie dość, że osłabiony, wkrótce może mieć kolejny problem. Badania przeprowadzone na zlecenie PZHL-u wykazały obecność niedozwolonej substancji we krwi Łukasza Blota. Zawodnik czeka teraz na wynik analizy próbki B, jeżeli ten potwierdzi wcześniejszy test, bramkarzowi grozi nawet dwuletnia dyskwalifikacja.

Zagłębie 2 (0, 1, 1)

TKH Toruń 3 (0, 2, 1)

Bramki: 0:1 Dołęga - Bomastek (23.), 1:1 Kowalówka - Bernat (27.), 1:2 Bomastek - Kiedewicz (34.), 1:3 Bomastek - Romanovskis (51.), 2:3 M. Kozłowski - Jasicki (58.).

Zagłębie: Blot; Sosiński - Kowalówka (2), Mejka - Kotuła (2), Duszak - Maj; Wojtarowicz - Rosa, Bernat (2), M. Kozłowski - G. Da Costa - Jasicki - Golec - T. Kozłowski - Tkacz (6).

TKH: Wawrzkieiwcz; Sokół - Koseda, Dąbkowski - Fraszko (2), Cinalski - Korczak, K. Piotrowski - Chrzanowski; Marmurowicz - Dołega - Bomastek, Myszka - Kiedewicz (2) - Furo (2), Romanovskis - Suchomski - D. Laszkiewicz, Dzięgiel, Ożóg.

Widzów: 600

Maciej Blaut (
Gazeta Wyborcza)

wstecz

Kontakt

Bannery