Treść strony grudzień_2005

Nowy nabytek TKH!!!

Do zamknięcia "okna transferowego" w PLH, pozostało zaledwie kilka godzin, na szczęście toruńskim działaczom udało się zakontraktować nowego zawodnika!!!

TKH ThyssenKrupp Energostal podpisał kontrakt z nowym zawodnikiem. Jest nim Słowak, Michal Mravec. Do 20 grudnia kluby PLH miały czas na podpisanie umów z hokeistami. Włodarze TKH w ostatniej chwili zakontraktowali 33-letniego Słowaka, Michala Mraveca.
Nowy nabytek TKH jest nominalnym lewoskrzydłowym. W swojej karierze Słowak reprezentował barwy sześciu zespołów: HK 32 Liptovsky Mikulas, HK VTJ Spisska Nova Ves (ekstraliga słowacka), Ujpest TE (liga węgierska), SKH Sanok oraz HKM Humenne (pierwsza liga słowacka). W pierwszym z tych zespołów Mravec spędził łącznie siedem sezonów. Strzelił wówczas 36 bramek, asystował przy 42. Przez dwa sezony, nowy reprezentant TKH, grał w lidze węgierskiej oraz polskiej. W zespole Ujpest TE uzyskał 12 goli i 9 asyst. Nie wiele gorzej spisał się występując w polskiej lidze. W barwach SKH Sanok (sezon 1999/2000) strzelił 12 goli, a przy 8 asystował. Po latach spędzonych na obczyźnie powrócił na Słowację. Grał w Nowej Wsi, by później powrócić do swojego macierzystego klubu Liptovsky Mikulas. Ostatnim klubem, w którym występował, był zespół słowackiego pierwszoligowca z Humenne. Prawdopodobnie Mravec pojawi się w Toruniu 28 grudnia.

  • autor: Dariusz Łopatka(Nowości)
Fot. www.belafoto.sk
  • Michal Mravec (http://www.mhk32lm.sk)

wstecz

Kontakt

Bannery